Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W tym roku z łazarskich ulic usunięto 65 wraków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W tym roku z łazarskich ulic usunięto 65 wraków
24-08-2018 02:36   Janusz Ludwiczak
"Stoi od dawna, nie ma zainteresowania sklepu, czy firmy aby to usunąć" – pisze nasza Czytelniczka ws. wraku, który od kilku miesięcy stał na parkingu przy dyskoncie sieci Biedronka przy ul. Łukaszewicza. Okazuje się, że w tym roku na tym samym parkingu stały 3 wraki, które zostały już usunięte. Problem porzuconych samochodów jest jednak większy i dotyczy nie tylko parkingów przy sklepach i dróg wewnętrznych. Tylko od początku tego roku z łazarskich ulic usunięto 65 wraków.

– Grat na parkingu Biedronki ul.Lukaszewicza. Stoi od dawna, nie ma zainteresowania sklepu, czy firmy aby to usunac. To kolejny przykład olewania spraw do rozwiązania, nikogo to nie obchodzi. Bardzo wątpie, aby ktos opłacał parking za tego grata od miesiecy – napisała do nas Anna Karpińska na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

Wrak stoi na parkingu przy dyskoncie sieci Biedronka przy ul. Łukaszewicza. Teren ten należy do Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepu. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Sprawę przekazaliśmy również do Straży Miejskiej. Okazuje się, że na tym parkingu stało więcej wraków.

– Na parkingu tym stały 3 pojazdy uznawane potoczne za wraki. Pismo w tej sprawie otrzymaliśmy od zarządcy drogi. 2 z nich, po wszczęciu naszych procedur zostały usunięte przez właścicieli. Pozostał Fiat Seicento – strażnik rejonowy wykonał dokumentację fotograficzną, ustalił w CEPiK dane właściciela i 16 lipca skierował pismo z nakazujące zajęcie się własnością poprzez usunięcie pojazdu i przekazanie go do stacji demontażu w terminie 14 dni. W odpowiedzi strażnik został poinformowany, że samochód ten zmienił właściciela, co spowodowało ponowną korespondencję i oczywiście kolejne 3 tygodnie oczekiwania. W tym przypadku jeszcze czekamy. Jeżeli nie dotrzemy do właściciela, bądź on nie zareaguje na nasze wskazówki, na wniosek ZDM strażnik zleci usunięcie samochodu na parking strzeżony – objaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

W całym ubiegłym roku municyplani doprowadzili do usunięcia w sumie 1013 wraków z terenu całego miasta. Problem wraków dotyczy również wiele łazarskich ulic, na których znajduje się ponad 90 nieużywanych od dłuższego czasu pojazdu. W sumie w tym roku, do końca lipca usunięto 65 wraków.

– Od stycznia, do końca lipca, na terenie samego tylko Osiedla Łazarz, stwierdzono ponad 90 pojazdów, których stan zewnętrzny wskazywał, że nie są używane od długiego czasu. W wyniku podjętych czynności (zdjęcia, CEPiK, pisma z wnioskiem o usunięcie, fizyczne usunięcie pojazdu za pomocą pomocy drogowej) zostało usuniętych 65 – wylicza Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Okazuje się, że usunięcie samochodów, które stoją bezużytecznie nawet przez kilka lat nie jest takie proste.

– Do stosowania przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym informacja o tym kto jest właścicielem drogi nie ma znaczenia. Natomiast jedyną sprawą, która ma decydujące znaczenie jest zastosowana organizacja ruchu (oczywiście dodam z obowiązku, że plan organizacji ruchu musi być zatwierdzony przez wszystkich współwłaścicieli, wspólnoty itp..). Na drogach wewnętrznych (a za takie uznaje się wszystkie tereny przeznaczone do ruchu kołowego, czyli parkingi, place manewrowe, jezdnie itp…) przepisy wspomnianej ustawy mogą mieć zastosowanie częściowe i całkowite. Całkowite występuje gdy drogi wew. Objęte są strefą ruchu lub strefą zamieszkania. Wtedy też ma zastosowanie art. 50a w/w ustawy czyli „wraki”. Jeżeli nie ma wprowadzonej strefy ruchu bądź zamieszkania obowiązują tylko te znaki, z dyspozycji których wynika zakaz (zakaz ruchu, zakaz zatrzymywania się…. Oraz miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych), czyli z dróg o takiej organizacji ruchu wraków nie możemy wywozić – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Anna Karpińska
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautkę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Tylko w tym roku Straż Miejska usunęła z całego Grunwaldu 167 wraków

ZOBACZ TAKŻE: Kolejowa: "Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy, zmarł w nim już człowiek"

ZOBACZ TAKŻE: Od ponad 15 lat na posesji przy Głogowskiej stoi wrak porośnięty mchem

ZOBACZ TAKŻE: Od dwóch lat przy Arenie stoi wrak

ZOBACZ TAKŻE: Wrak od kilku miesięcy stoi na Osiedlu Hetmańskim

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (3)

26-10-2018 12:30:32
M.
@Biedny obywatel, nie musisz się martwić, Jeżeli samochód ma tablice rejestracyjne, to straż miejska przed wywiezieniem pojazdu musi skontaktować się z właścicielem. Jeżeli samochód ma aktualne OC oraz przegląd, to nie ma podstaw do wywiezienia.
25-10-2018 23:09:37
Biedny obywatel
Jeśli ten samochód jest, WRAKIEM, to mam obawy że pewnego dnia zniknie mój samochód. Dziwna sprawa? Wystarczy przebicie opony i zgłoszenie jako wraka.
25-08-2018 18:24:47
emeryt
Gdyby liczba usuniętych pojazdów oscylowała koło 200 szt. to SM mogłaby się trochę pochwalić.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: