Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza remont chodników na Wojskowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza remont chodników na Wojskowej
22-08-2018 00:15   Janusz Ludwiczak
Rozpoczyna się remont chodników na ulicy Wojskowej. Do października piesi zyskają lepszą drogę na odcinku pomiędzy Grunwaldzką a Marcelińską. Inwestycja będzie kosztować ponad 150 tys. zł i zostanie sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Remont chodników prowadzony będzie po zachodniej stronie ulicy Wojskowej, na odcinku od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej. Na czas prowadzonych prac z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno piesi jak i kierowcy.

– Na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do Marcelińskiej ruch pieszych odbywać będzie się po wschodniej stronie ulicy Wojskowej. Nie będzie możliwości parkowania. Ruch kołowy odbywać będzie się normalnie, nie planujemy zamknięcia dla samochodów ulicy Wojskowej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycję za kwotę 154 747,54 zł brutto zrealizuje spółka NDR z Dąbrowy. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz. Prace potrwają najpóźniej do połowy października.

To nie jedyna tego typu inwestycja w tym roku na Łazarzu. Z kolei ze środków pozyskanych za parkowanie w płatnej strefie wyremontowane zostaną chodniki po zachodniej stronie ulicy Chełmońskiego (na całej długości – od Grottgera do Wyspiańskiego). Prace, które kosztować będą 273 766,02 zł brutto zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba z Poznania.

Przypomnijmy, że chodniki po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego (po stronie Parku Wilsona) były remontowane w 2013 roku.


Komentarze (8)

26-08-2018 20:48:12
Tomek
A wg mnie Aniu to dobry pomysł. Żadnych korków nie będzie, kierowcy będą zmuszeni zwolnić, a nie lecieć jak teraz. Czekam na Głogowska!
26-08-2018 08:16:12
ania
@Filip Olszak, bylam na zebraniu RO /bylo kilka osob/ kiedy mieszkanka ul.Wojskowej rozmawiala z panem o tym, ze bedzie tam za ciasno, z tego co pan mowil to widac, ze nie jezdzi pan tamtedy i nie orientuje sie. Ja jezdze tam jak tysiace innych kierowcow. Mieszkanka mowila wlasnie o tym problemie, ze pomysl nie jest dobry aby samochody parkowaly na ulicy i zabieraly miejsce ruchowi ulicznemu. Pana stwierdzenie :" Konieczność wyznaczenia parkowania na jezdni wynika z potrzeby zachowania bilansu miejsc parkingowych po remoncie." Tak, miejsca parkingowe ale co z ruchem na Wojskowej na tym odcinku ? Bedzie przecieranie sie blacha o blache, beda KORKI !!! Ale RO robi jak uwaza, jak projektanci wyznacza i nikt nie mysli o konsekwencjach. Bede sie przygladala w praktyce temu pomyslowi, ktory nie jest dobry !!!
23-08-2018 06:49:31
Tomek
Po zmianie Ulanskiej w jednokierunkowa, ul. Wojskowa też powinna się taka stać. Do rozważenia kierunek. Musi on utrudnić tranzyt przez Wojskowa Wyspiańskiego.
22-08-2018 20:15:19
Filip Olszak
@ania wstępna analiza wskazywała na możliwość wyznaczenia takiego sposobu parkowania, przy zachowaniu ulicy Wojskowej jako dwukierunkowej. Ostateczną odpowiedź uzyskamy gdy projektanci będą wyznaczać nową organizację ruchu, czyli w ciągu miesiąca. Podobnie zrobiliśmy przy okazji przywracania zielieni na Łukaszewicza i tam to się sprawdziło. Konieczność wyznaczenia parkowania na jezdni wynika z potrzeby zachowania bilansu miejsc parkingowych po remoncie. Oczywiście, jeśli w przyszłości mieszkańcy będą wnioskować o to by była to ulica jednokierunkowa, to będziemy to rozważać. Dotąd takich wniosków nie było.
22-08-2018 16:03:42
ania
@Filip Olszak, Jesli ulica pozostanie dwukierunkowa to bedzie SCISK ! Nie daj boze wyminac sie z ciezarowka.
22-08-2018 15:19:57
Zawiedzony
Czy ulica Wojskowa nie znajdzie się w strefie płatnego parkowania? Pieniądze na remont chodników z budżetu Rady Osiedla miały być wykorzystane na remonty poza strefą. Kiedy doczekamy się realnego harmonogramu remontòw chodników. Dlaczego nie jest dokończona ul.Biedrzyckiego, Winklera?.
22-08-2018 11:31:05
Filip Olszak
Po stronie zachodniej, czyli tam gdzie chodnik jest remontowany, już nie. Będą parkować na jezdni, równoległe do krawężnika.
22-08-2018 06:25:30
Tomek
Mam nadzieję, że na nowym chodniku samochody już nie będą parkować.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: