Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna
17-08-2018 00:29   Janusz Ludwiczak
Osoby niewidome i niedowidzące będą miały łatwiejszą drogę w przejściu przez skrzyżowanie ulic Hetmańskiej z Arciszewskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie sygnalizacja akustyczna, która ma ułatwić poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

"Sygnalizatory wyposażone będą w dodatkowe urządzenia pozwalające na bezpieczniejsze i łatwiejsze pokonanie jezdni. Na sygnalizację akustyczną składają się przede wszystkim głośniki emitujące dźwięk naprowadzający osobę niewidomą na sygnalizator. Ich głośność jest automatycznie dostosowywana do natężenia dźwięków otoczenia. Drugim elementem są przyciski o dodatkowych funkcjach. W momencie dotknięcia przycisku pieszy jest o tym informowany pojedynczym dźwiękiem, a po zapaleniu się zielonego światła przycisk zaczyna wibrować. Z boku urządzenia umieszczone zostały trójwymiarowe piktogramy prezentujące topografię przejścia dla pieszych. Dzięki nim osoba z dysfunkcją wzroku dowie się ile pasów jezdni ma do pokonania, czy po środku znajduje się wyspa, a jeżeli tak to czy jest na niej kolejny sygnalizator z przyciskiem. Piktogramy informują również z której strony na przejście wjeżdżają samochody" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Sygnalizacje akustyczne działają już w kilku miejscach w Poznaniu, są m.in. na skrzyżowaniach ulic: Garbary/Estkowskiego, Pułaskiego/al. Wielkopolska czy Murawa/Słowiańska. Ostatnio pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Serbskiej, a kolejna ma powstać na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Fredry.

Sygnalizacja akustyczna na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie do końca września. Realizacja inwestycji nie spowoduje zakłócenia w ruchu drogowym, prace wiązać będą się jedynie z krótkotrwałymi utrudnieniami dla pieszych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: