Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna
17-08-2018 00:29   Janusz Ludwiczak
Osoby niewidome i niedowidzące będą miały łatwiejszą drogę w przejściu przez skrzyżowanie ulic Hetmańskiej z Arciszewskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie sygnalizacja akustyczna, która ma ułatwić poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

"Sygnalizatory wyposażone będą w dodatkowe urządzenia pozwalające na bezpieczniejsze i łatwiejsze pokonanie jezdni. Na sygnalizację akustyczną składają się przede wszystkim głośniki emitujące dźwięk naprowadzający osobę niewidomą na sygnalizator. Ich głośność jest automatycznie dostosowywana do natężenia dźwięków otoczenia. Drugim elementem są przyciski o dodatkowych funkcjach. W momencie dotknięcia przycisku pieszy jest o tym informowany pojedynczym dźwiękiem, a po zapaleniu się zielonego światła przycisk zaczyna wibrować. Z boku urządzenia umieszczone zostały trójwymiarowe piktogramy prezentujące topografię przejścia dla pieszych. Dzięki nim osoba z dysfunkcją wzroku dowie się ile pasów jezdni ma do pokonania, czy po środku znajduje się wyspa, a jeżeli tak to czy jest na niej kolejny sygnalizator z przyciskiem. Piktogramy informują również z której strony na przejście wjeżdżają samochody" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Sygnalizacje akustyczne działają już w kilku miejscach w Poznaniu, są m.in. na skrzyżowaniach ulic: Garbary/Estkowskiego, Pułaskiego/al. Wielkopolska czy Murawa/Słowiańska. Ostatnio pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Serbskiej, a kolejna ma powstać na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Fredry.

Sygnalizacja akustyczna na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie do końca września. Realizacja inwestycji nie spowoduje zakłócenia w ruchu drogowym, prace wiązać będą się jedynie z krótkotrwałymi utrudnieniami dla pieszych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: