Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia przy Arenie ma być czynna jeszcze we wrześniu. Zimą basen zamieni się w lodowisko? ►WIDEO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia przy Arenie ma być czynna jeszcze we wrześniu. Zimą basen zamieni się w lodowisko? ►WIDEO
16-08-2018 04:04   Janusz Ludwiczak
Nikt nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania zmodernizowaną pływalnią letnią w Parku Kasprowicza, którą odwiedziło już blisko 60 tysięcy osób. Jeśli słoneczna pogoda się utrzyma kąpielisko przy Arenie czynne będzie również we wrześniu. Być może z obiektów będziemy mogli korzystać również zimą.
– Poleciłem POSiRowi zbadać możliwości realizacyjne w zakresie wykorzystania wyremontowanej pływalni do zrealizowania lodowiska w okresie zimowym – mówi portalowi lazarz.pl Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Poznania.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza została otwarta 2 lipca. Tylko w lipcu kąpielisko odwiedziło 40 tysięcy osób, a w kolejnych dwóch tygodniach sierpnia połowa tyle. Wiadomo, że obiekt czynny będzie na pewno do końca wakacji, ale jeśli pogoda dopisze z basenów pod chmurką będziemy mogli korzystać również we wrześniu.

– Pływalnia czynna będzie na pewno do 2 września. Jeśli pogoda dopisze, będzie ciepło i słonecznie baseny otworzymy również we wrześniu, jednak w skróconych godzinach, być może od 11 do 17, a to dlatego, że we wrześniu robi się już wcześniej ciemno – wskazuje Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Z powodu tak dużego zainteresowania obiektem wydłużono godziny otwarcia pływalni letniej, z której można korzystać aż do godz. 20:00. Z kolei wczesnym rankiem z dużego basenu mogą skorzystać osoby chcące swobodnie popływać. Wstęp jest możliwy dla osób posiadających karnety (które kosztują 64 złote, a ulgowy 48 zł i upoważniają do 10 wejść). Pływacy mogą korzystać z kąpieliska w godz. 7:30-8:15 oraz 8:15-9:00).

Kąpielisko przy Arenie cieszy się sporym zainteresowaniem, jednak wiele do życzenia pozostawia zachowanie niektórych plażowiczów i miłośników wodnych i słonecznych kąpieli.

– Wiele osób nie przestrzega próśb i poleceń ratowników i ochrony. Ludzie, zwłaszcza młodzi skaczą do wody, spożywany jest alkohol, palone są papierosy w miejscach niedozwolonych, łamany jest regulamin. Również ze strony dzieci i małoletnich do ratowników padają słowa: "No i co mi zrobisz?". W takim przypadku musimy wzywać policję. Na obiekcie mamy 5 ratowników i kilku pracowników ochrony – wyjaśnia Andrzej Grudziński, kierownik pływalni.

Być może pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie czynna również zimą. Wtedy kąpielówki mielibyśmy zamienić na łyżwy. Wiceprezydent Tomasz Lewandowski zlecił właśnie POSiR-owi sprawdzenie, czy duży basen mógłby pełnić funkcję lodowiska.

– Poleciłem POSiRowi zbadać możliwości realizacyjne w zakresie wykorzystania wyremontowanej pływalni do zrealizowania lodowiska w okresie zimowym. Uznałem, że tak duża inwestycja nie może być wykorzystywana tylko przez 2-3 miesiące w roku – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

– Lodowisko mogłoby powstać w samym basenie lub w jego pobliżu. Są możliwości techniczne. Oczekuję na refleksję POSiR-u i szukanie wzorców z innych miast. Zrobimy wszystko, by lodowisko mogło zacząć funkcjonować jeszcze tej zimy – dodaje wiceprezydent Tomasz Lewandowski.


Komentarze (5)

17-08-2018 14:55:38
ania
Nie wiem po co panowie z Ochrony ? Naprawde czy placi sie im pensje za NIC ? Jaki jest zakres czynnosci pracy tych panow ? Jak bylam to widzialam jak stoja w i gadaja, smieja sie. Pety wszedzie, kto tam sprzata i jak czesto ? Czy placi sie Ochronie za robienie "dobrego" wrazenia ? Piwo jest normalnie spozywane na plywalni, uwazam, ze powinna byc kontrola przy wejsciu a pozniej obchody po calym terenie plywalni. Widzialam jak uzytkownicy plywalni pija i wcale NIE kryja butelek. Ale takie to nasze spoleczenstwo jak nie wolno to tymbardziej bede lamac zakazy. Brak wychowania i poszanowania innych ale czego oczekiwac od gnojkow, ktorych co 2 slowo to ku....i hu....i pier..... Jednak Ochrona nie wykonuje swoich obowiazkow - to jest kontrolowanie terenu pod wzgledem picia i palenia. Czy Redaktor moze wie jaka to firma ochroniarska ? bo jesli ta nie spelnia swoich obowiazkow to POSiR powinien rozwiazac umowe i zatrudnic inna firme. Proste jak drut !
17-08-2018 06:06:02
x
Królestwo za ławki! Nie każdy ma ochotę siadać na klepisku, w jakie zamienił się trawnik. Sprawia to również trudność kobietom w ciąży.
16-08-2018 12:45:45
Kat
Popieram. Papierosy leżą wszędzie, mimo zakazu palenia. Gdzie się nie usiądzie tam obok palą. Małe dzieci biorą pety do buzi. To zdecydowany problem tego miejsca. Byłam na Arenie w tym roku kilka razy i nie widziałam ani razu żeby ktoś z pracowników zwracał uwagę palaczom.
16-08-2018 12:23:28
poznanianka
Przecież gdziekolwiek jestem z grupą, rodzic i trójka + , musimy przestrzegać podstawowych zasad zachowania.Nawet, gdy wsiadamy do środków komunikacji publicznej , czekamy aż pasażerowie wysiądą .Potem wsiadamy.I jak w spocie MPK " jedziemy z kulturą ".I tak dalej . Jest regulamin w parku, jest , a przynajmniej powinien być obowiązkowo na pływalni. I tutaj od pracowników do , których należy czuwanie nad bezpieczeństwem plażowiczów wymaga się , egzekwowania, przestrzegania regulaminu, do wydalenia z pływalni włącznie.Dziękuje Oli ,za wpis , który został zamieszczony, nie w wyniku demagogi , ale własnej obserwacji.Może wypowiedzą się inni, z tych kilku tysięcy plażowiczów .Może przerwie się złe zachowanie ???.Ale czy w tej sytuacji , moje trzy + mogą same przebywać na pływalni.??
16-08-2018 07:00:43
Oli Biadoli
Papierosy i alkohol mogłaby egzekwować policja na terenie obiektu skoro ratownicy są lekceważeni. Tu konieczna byłaby współpraca ścisła. Nawiasem mówiąc na brak szacunku i lekceważenie sami trochę zapracowali swoim stosunkiem do pracy. To wyszedł brak doświadczenia, bo za te pieniądze doświadczeni ratownicy nie chcą pracować w kraju i jest to problem szerszy. Zbyt pózno zabrali się też za dyscyplinowanie "klientów" Nie zauważyłem by próbowali wydawać polecenia, zalecenia czy cokolwiek. Jaka jest rola ochroniarzy na obiekcie?? Co oni tam robią oprócz spacerów, czasem? Obiekt sprawia wrażenie dryfującego, są pracownicy, ale jakby sami nie wiedzieli po co, co wynika chyba z braku doświadczenia w temacie. Takie mam odczucie po kilku wizytach tam. Wielkie zainteresowanie jest skutkiem pogody i nowości obiektu. Sukcesu finansowego nie przypisywałbym jakimś szczególnym talentom organizatora czy prowadzącego obiekt. Poza tym fajny obiekt w dobrym miejscu i na pewno potrzebny. Życzę sukcesów w samodoskonaleniu się.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: