Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz chciała przyznawać "Asiory", ale wybitnych mieszkańców wciąż nie uhoronowano - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz chciała przyznawać "Asiory", ale wybitnych mieszkańców wciąż nie uhoronowano
13-08-2018 00:09   Janusz Ludwiczak
Od ponad ćwierć wieku przyznawany jest tytuł "Człowiek Roku Łazarza". Nagrodę tą otrzymali m.in. Jacek Hałasik, Kazimierz Rafalik czy ks. Bolesław Exler. Jednak Rada Osiedla Św. Łazarz chciała zasłużonym mieszkańcom za wybitne osiągnięcia wręczać "Łazarskie Asiory". Nagrody tej jednak nie przyznano w zeszłym roku i również nie będzie jej w tym roku.

We wrześniu Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę o przyznawaniu nagrody "Łazarski Asior Roku", który miał być alternatywą dla nagrody "Człowiek Roku Łazarza", przyznawanej zawsze na zakończenie Dni Łazarza. "Łazarski Asior Roku" miał być przyznany w zeszłym roku tak się jednak nie stało, nagroda ta nie będzie wręczona również w tym roku. Pomysłodawczynią nagrody była Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz, która jest również członkiem Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i przewodnicząca Komisji Społeczno-Kulturalnej.

– Ostatnio "Człowiekiem Roku" zostaje ktoś związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald lub Klubem Krąg. Chcemy uhonorować osoby, które są nieznane, niedocenione. Byłaby to nagroda za ponadprzeciętną społeczną aktywnością na rzecz kultury, oświaty, sportu, turystyki i rekreacji oraz na rzecz poprawy estetyki osiedla albo aktywną pracą w działających na terenie osiedla organizacjach pozarządowych. Nagrodę otrzymać będzie mogła osoba, która mieszka i pracuje na terenie osiedla, z wyłączeniem radnych osiedlowych aktualnej kadencji. Stanowić ją będzie dyplom okolicznościowy oraz statuetka. Honorowy tytuł nosiłby nazwę "Łazarskiego Asiora Roku" – tłumaczyła Maria Łazarz z Rady Osiedla Święty Łazarz.

Do 31 lipca każdego roku następowałby wybór laureata ze zgłoszonych kandydatów. "Łazarski Asior Roku" przyznawany miałby być w grudniu podczas uroczystej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz. Nagrody tej nie przyznano ani w zeszłym roku, ani nie będzie jej w tym roku.

– Regulamin nagrody nie został uchwalony przez Radę Osiedla i prawdopodobnie pozostawimy to zadanie nowowybranej Radzie ."Protokół XXXV sesji Rady Osiedla św. Łazarz z 27 września 2017 r.: Projekt uchwały w sprawie wyróżnienia aktywnych mieszkańców Osiedla tytułem „Łazarskiego Asiora Roku” – punkt wycofano z porządku obrad." – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu, Rada Osiedla Św. Łazarz.

Nagroda "Człowiek Roku Łazarza" przyznawana jest od ponad ćwierćwieku. Po raz pierwszy otrzymał ją w 1993 r. nieżyjący już Jan Komarnicki, założyciel Klubu Seniora Bamberka, społecznik, organizator wielu imprez, wydarzeń i wycieczek. Tytuł ten otrzymali również: ks. prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000) - współzałożyciel Rady Osiedla Św. Łazarz, Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006), ks. Marcin Ciesielski (2008) - proboszcz Parafii Chrystusa Sługi, harcmistrz Stanisław Kruk (2009), Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta (2013), Jacek Hałasik - redaktor Radia Merkury, znawca gwary poznańskiej (2014) czy w tym roku Hieronim Stawujak – wieloletni trener hokeja na trawie, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 26, pomysłodawca akcji dla dzieci "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy".

– Szukamy ludzi, którzy robią zawsze coś dla innych, osób, które nie pchają się na szpalty i do okienka telewizyjnego. To jest tytuł, który docenia pracę człowieka na rzecz lokalnego środowiska jakim jest Łazarz, pracę pozytywistyczną, która ma na celu dobro wspólne, bez patrzenia własnego interesu. Do tej nagrody laureata może zgłosić każdy mieszkaniec – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, członek Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

"Człowiekiem Roku Łazarza może zostać wybrana każda osoba, która szczególnie przysłużyła się do rozwoju dzielnicy, działa społecznie lub zawodowo na rzecz mieszkańców Łazarza a w wyniku jej działalności można stwierdzić zmiany w życiu społecznych, kulturalnym i gospodarczym dotyczące mieszkańców Łazarza" – czytamy w regulaminie.


Komentarze (10)

13-08-2018 20:03:41
Pytacz
Kto by chciał od nich jakąkolwiek nagrodę?!
13-08-2018 15:27:58
aa
gdzie mozna znalezc uchwale ws. nagrody?
13-08-2018 15:17:28
REDAKCJA
@Mieszkaniec 13.08.2018 10:50 Tak portal jest autorem tych i 27009 innych komentarzy. Wypowiedzi redakcji sa pod odrebnym nickiem. Material został przygotowany starannie, jest wypowiedź pani przewodniczącej Marii Łazarz. Radni podjęli uchwałę o samych nagrodach, ale nie uchwalonl regulaminu, nie ma nominacji kandydatów.
@Mieszkaniec 12:52: W planach jest przebudowa portalu i modyfikacja komentarzy. Najprawdopodobniej będą tylko komentarze podczepione z FB, tak byśmy mogli rozmawiać już bezpośrednio nie anonimowo. Pozdrawiam
13-08-2018 13:32:25
mieszkaniec
Ja się 1 zarejestruje jak tylko będzie taka możliwość! To mój nick od dawien dawna!
13-08-2018 12:52:37
mieszkaniec
Wypraszam sobie zawsze ja uzywalem ten nick. Prosba do admina czy istnieje mozliwosc rejestracji nicka?
13-08-2018 11:55:32
aa
to uchwałę w końcu we wrześniu podjęto czy wycofano ją z porządku obrad? w artykule podane są sprzeczne informacje
13-08-2018 10:50:17
mieszkaniec
Równie dobrze ja mogę zapytać czemu ty wykorzystujesz mój nick? Czy ty jesteś trollem internetowym? Czy może sam portal pisze nieprawdę by uzyskać więcej kliknięć? Pani Radna niby czegoś nie wspomniała, a czy rzetelność dziennikarska nie wymaga sprawdzenia faktów a nie podawania nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji? Co to za fake newsy? Pomaga tylko w kliknięciach na stronie a nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską. Do jakiej porażki mają się przyznawać radni? Rada proponuje różne uchwały i pomysły ale to miejscy urzędnicy oraz prawnicy decydują co jest możliwe do realizacji. Wystarczy poczytać statuty osiedli i zapoznać się z tym jak działa rada. I proszę nie używać więcej mojego nicku !
13-08-2018 10:39:34
mieszkaniec
Dlaczego wykorzystujesz mój nick. Pewbie jestes radnym/radną. No Pani Łazarz tego jednak nie wspomniala, ale jasne zamiast przyznać się do porazki najlepiej zrzucić na urzędników. To radni uchwalajac to nie wiedzieli, że to nie przejdzie?
13-08-2018 10:14:51
mieszkaniec
Chciałbym zauważyć, że to miejscy prawnicy zanegowali Regulamin Asiora i miasto nie zgodziło się na tą nagrodę. Ale po co rzetelnie napisać o tym jak było naprawdę?
13-08-2018 08:06:09
mieszkaniec
Pewnie pani Łazarz zmieniła szybko zdanie po tym jak Człeka Roku zdobył pan Hieronim Stawujak. Ale pewnie najlepiej zrzucić na nową radę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: