Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bądź odważny" – tysiące świadków Jehowy spotka się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bądź odważny" – tysiące świadków Jehowy spotka się na Targach
09-08-2018 21:26   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziesiąty Świadkowie Jehowy spotkają się na Targach, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i dyskusjach. W ramach kongresu odbędzie się również chrzest poprzez zanurzenie w basenie.

W tym roku Okręgowy Kongres Świadków Jehowy odbędzie się pod hasłem "Bądź odważny!". W trakcie trzydniowego spotkania, które rozpocznie się w najbliższy piątek Świadkowie Jehowy wezmą udział w sympozjach: "Dlaczego prawdziwi chrześcijanie potrzebują odwagi", "Co osłabia, a co umacnia odwagę" czy "Co zaryzykowali i jak zostali nagrodzeni Chnaniasz, Miszael i Azariasz, Akwilas i Pryscylia, Szczepan".

W sobotę odbędzie się chrzest nowych wyznawców, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Okręgowy Kongres Świadków Jehowy zakończy się w niedzielę modlitwami, wspólnym śpiewaniem pieśni, prelekcjami filmowymi oraz publicznym wykładem biblijnym zatytułowanym: "Jak nadzieja zmartwychwstania dodaje odwagi?"

W ubiegłorocznym spotkaniu Świadków Jehowy wzięło udział blisko 8 tysięcy osób.

Kongres Świadków Jehowy odbędzie się po raz 10. W lipcu 2009 roku ponad 23 tysiące osób z 236 krajów wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy, który odbył się w kilku pawilonach. Najwięcej gości przyjechało z Francji (ok. 1,7 tys. osób), Szwecji (1,1 tys. ) i Ameryki (ponad tysiąc wiernych). Przybyli również świadkowie Jehowy z Australii, Łotwy, Estonii czy Paragwaju. Przez cztery dni odbywały się konferencje, wykłady i spotkania modlitewne połączone ze śpiewem. Najważniejszym punktem Światowego Kongresu Świadków Jehowy był chrzest, który przyjęło ponad 200 osób. Od tego czasu spotkania świadków Jehowy odbywają się na MTP co roku. Wcześniej wydarzenie było organizowane na Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej, jednak ze względu na przebudowę obiektu kongres przeniesiono na Targi i tak już pozostało.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (6)

11-08-2018 15:39:45
ania
Czy ja do ciebie pisalam ??? Nie, a wiec po co ten dretwy, zmanipulowany komentarz ?
11-08-2018 11:56:05
Do ania
Hipokryzją wieje od ciebie na kilometr. Rozumiem, że o trej rzekomej 3-4 nad ranem pukasz do drzwi, tych głośnych sąsiadów, a oni otwierają drzwi, z uśmiechem na ustach i na "dzień dovry" mówią- jesteśmy rzymskokatolikami, żeby nas czasem pani ze starokatolikami lub ewangelistami nie pomyliła! A zaraz walisz tekstem, "nie obchodzi mnie , kto jakiej jest religii". "Katolicy uważają się ponad innych" i zaraz przyznajesz, że jesteś katoliczką, brzmi absurdalnie. *** Dodam tylko od siebie, że katolicy na siłę nie nawracają innych, wychodząc im dosłownie do domów (kolęda jest raz w roku i jak nie chcesz przyjąć, to już nie przychodzą). Jeżeli wystąpisz z KK, nikt nie będzie wymuszał zerwania kontaktów z rodziną. A w przypadku zagrożenia życia w KK, można podać krew i przeprowadzić przeszczep, (słynna sprawa z Sokoła, gdzie dziewczyna jest obecnie rośliną, bo po pchnięciu nożem, sekta zakazała podania krwi, a gdyby to zrobiono, nic by się nie stało). Serio normalne zabijanie jest kogoś, kogo rzekomo się kocha? ŚJ, również tuszują sprawy molestowania dzieci (Australia), ale robią to tak, że nie słyszy się o tym jak w KK. A jeżeli chodzi o bogate życie księży, to polecam zobaczyć salę w Mysłowicach, w sumie nie salę, ale kompleks. Czekam teraz na gotowe regułki osób z kręgu ŚJ, bo tylko, gotowe regułki są ich argumentami.
10-08-2018 21:59:29
ania
@eka z maleki, gdybys przeczytal uwaznie moj komentarz to zrozumialbys, ze pije do katolikow, ktorzy o 3-4 rano puszczaja glosno muzyke i wrzeszcza przez okno i wyrzucaja smieci przez okno. Chyba pisze wyraznie. Nie obchodzi mnie kto jest jakiego wyznania, nie interesuje sie jakiej religi sa moi sasiedzi, ile maja pieniedzy, i jakie przekonania polityczne, niech tylko kazdy bedzie czlowiekiem i to wszystko ! Katolicy zawsze uwazali i nadal uwazaja, ze sa ponad innych, taka prawda i choc jestem katoliczka to musze to napisac bo jestem obiektywna. A wiec nie masz o co sie tak obruszac, na drugi raz czytaj uwazniej bo nie napisalam nic przeciwko swiadkom Jehowy. Dobranoc.
10-08-2018 17:51:40
eka z małeki
-jestem głęboko wierzący-popieram ekumenizm!!!Skąd wiadomości jakoby ludzie ci mieli nachodzić o 3/4 rano bardzo w nie wątpię!!!Bogiem NASZYM jest JAHWE!!I jego należy czcić!!!Historia naszej wiary uczy nas jak jej dzieje się toczyły.Tylu było prawdziwych i jedynych głosicieli jedynej słusznej prawdy w ich mniemaniu.Zostało chrześcijaństwo a reszta to sekty!!!Zastanówmy się czym stał się katolicyzm???Sektą której się udało!!!Zanim PAŃSTWo zaczniecie na mnie pluć!!! Proszę zaznajomić się z istniejącą i uznaną powszechnie i dostępną (o ile jest się tym tematem zainteresowanym)literaturą....... z głębokim poważaniem i szacunkiem !!!!! eka
10-08-2018 16:39:32
ania
Nigdy jeszcze do mnie nie stukali/dzwonili rano. Trzeba byc ostatnim hamem zeby o 3-4 rano puszczac muzyke i wrzeszczec przez otwarte okna oraz wyrzucac smieci przez okno. Tak to ci o religii katolickiej.
10-08-2018 07:37:46
Negatyw
Trzeba być faktycznie odważnym, by w sobotę od rana nawiedzać ludzi i budzić domofonem... (!!!!!!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: