Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Marcinka" ubrano w koszulkę – "KonsTYtucJA" przed I LO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Marcinka" ubrano w koszulkę – "KonsTYtucJA" przed I LO
07-08-2018 01:34   Janusz Ludwiczak
Pomnik Karola Marcinkowskiego przed I LO został ubrany w białą koszulkę z napisem "KonsTYtucJA". Jest to część ogólnopolskiej akcji, przeciwko zmianom jakie PiS wprowadza w sądownictwie.

Na początku białą koszulką z napisem "KonsTYtucJA" został przystrojony pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, następnie udekorowano kolejne m.in. Misia Uszatka w Łodzi, warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego w Krakowie, czy wrocławskie Krasnale. W Poznaniu "przyodziano" już Golema na al. Marcinkowskiego, koziołki na Placu Kolegiackim czy pomnik Starego Marycha.

Również pomnik Karola Marcinkowskiego przed I LO na Bukowskiej został ubrany w białą koszulkę z napisem "KonsTYtucJA". Jest to część ogólnopolskiej akcji, przeciwko zmianom jakie PiS wprowadza w sądownictwie.

Jednak w kilku przypadkach ubierania pomników w koszulki interweniowała policja.

– W historii wolnej Polski odbyło się już wiele akcji społecznych w których pomniki stawały się tłem do wyrażania różnych emocji społecznych, bywały też elementem wielu happeningów, a nawet kabaretów. Były na przykład dodatkowo opisywane, ubierane w szaliki, czy maski antysmogowe i nigdy wcześniej – z charakterystycznym i istotnym wyjątkiem czasów zaborów i okupacji – autorzy tych akcji nie byli ścigani przez policję i prokuraturę. Chcesz, władzo PiS-owska, nas za to ścigać i karać? To ścigaj. Wszystkich nas nie zamkniecie – napisał Komitet Obrony Demokracji (KOD).


Komentarze (4)

07-08-2018 18:37:26
As
Do 'eka z maleki' Ale mainstreamowe media wyprawy co niektórym tu łby. Niestety nie jest to odosobnione. Podobno w mieście wstydu jako w jedynym z dużych polskich miast popieraja tych złodziei z PO
07-08-2018 17:01:51
eka z małeki
-@Mr-za tych co łamią KONSTYTUCJĘ???bo mnie też!!!Ćwierć mózgi to wielkie uznanie!!! eka
07-08-2018 14:06:44
Mr
Jako Poznaniak jest mi wstyd za tych ćwierć mózgów...
07-08-2018 08:48:50
Qshu
Jako absolwent I LO jest dumny. Brawo oby i tak dalej! Walczmy o Polskę wolną od pisowskiego bolszewizmu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: