Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe alejki, stolik do gier, alpinarium, plac zabaw i siłownia – Plac Nowakowskiego zmienia oblicze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe alejki, stolik do gier, alpinarium, plac zabaw i siłownia – Plac Nowakowskiego zmienia oblicze
25-07-2018 23:06   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca przebudowa Placu Nowakowskiego, skweru położonego przy rondzie Jeziorańskiego, pomiędzy ul. Białą, Niecałą, Grunwaldzką i Przybyszewskiego. W ramach inwestycji, która kosztowała blisko 1,4 mln zł wyremontowano i zbudowano nowe alejki, powstały dwie siłownie zewnętrzne, plac zabaw, alpinarium, a także stoliki do gier w szachy czy karty.

Plac Kazimierza położony jest przy rondzie Jeziorańskiego, pomiędzy ulicami: Przybyszewskiego, Białą, Niecałą i Grunwaldzką. Skwer nie był remontowany od lat.

– Główny element przestrzenny - centralny plac, wysypany żwirem nie stanowił zachęty do dłuższego pobytu w tym miejscu i wykorzystywany był głównie jako ciąg komunikacyjny łączący skosem ul. Przybyszewskiego z Grunwaldzką. Jedynie północna część placu Nowakowskiego, w którym znajduje się pergola plac zabaw i siłownia cieszyła się większym zainteresowaniem – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Przebudowa Placu Nowakowskiego rozpoczęła się pod koniec marca. W ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię alejek, zbudowano nowe siłownie zewnętrzne, rozbudowano plac zabaw, powstały nowe elementy małej architektury.

– Od strony ronda Jeziorańskiego powstało główne wejście, przy którym znalazły się ławki i stojaki rowerowe, niebawem znajdzie się tam toaleta. Ponadto na teren placu będzie można wejść od ul. Białej i Niecałej. Ciągi komunikacyjne wykonane zostały z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzą m.in. do placu centralnego, na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy czy karty. Zaprojektowano muldę trawiastą z soliterem w postaci niskiego drzewa, którą można będzie wykorzystać na wiele sposobów. Plac zabaw doposażony został w nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne, zastosowanie muld zwiększy jego atrakcyjność. Dotychczasowa siłownia, która została wyposażona w dodatkowe urządzenia została przeniesiona bliżej ulicy Niecałej – wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

Nowy Plac Nowakowskiego ma zostać oddany do użytku na początku sierpnia. Inwestycja kosztowała blisko 1,4 mln zł (1 358 388,60 zł).

ZOBACZ TAKŻE: Hektarowy skwer z siłownią i stolikiem do gry w szachy - pl. Nowakowskiego


Komentarze (1)

26-07-2018 09:49:51
ania
Bardzo ladnie !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: