Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Wilsona: można oficjalnie opalać się i piknikować na trawniku pomiędzy muszlą a stawikiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Wilsona: można oficjalnie opalać się i piknikować na trawniku pomiędzy muszlą a stawikiem
17-07-2018 15:30   Janusz Ludwiczak
Do tej pory w Parku Wilsona obowiązywał zakaz użytkowania terenów trawiastych dla wypoczynku i rekreacji ruchowej. Rada Miasta uchwaliła ostatnio nowy regulamin, dzięki któremu będzie można bez obaw opalać się, ćwiczyć jogę czy wypoczywać na pikniku na polanie pomiędzy muszlą koncertową a stawem.

Ostatni, 14 punkt regulaminu korzystania z Parku Wilsona brzmiał:
"W parku Wilsona zabrania się użytkowania terenów trawiastych dla wypoczynku i rekreacji ruchowej". W kwietniu Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę, w której wystosowała wniosek do Rady Miasta Poznania o zmianę przepisów w sprawie korzystania z parków i zieleńców miejskich.

– Park Wilsona jest miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców Łazarza. Zwracamy się z propozycją zmiany regulaminu, po to, by umożliwić mieszkańcom naszego osiedla możliwość spędzania wolnego czasu na rekreacji w przestrzeni parku. Szanując historyczne i zabytkowe znaczenie Parku Wilsona proponujemy, by dać poznaniakom możliwość rekreacji na terenach zielonych wskazanych przez zarządcę Parku – Palmiarnię Poznańską. Widzimy możliwość wyznaczenia takiego miejsca na dużym trawniku znajdującym się pomiędzy muszlą koncertową a stawem parkowym. Jest to część Parku założona w formule tzw. "angielskiej", jako bardziej dzika i bliska naturze. Ponadto, na proponowanym terenie nie ma niskich roślin, które mogłyby ucierpieć z uwagi na taki sposób wykorzystania tego terenu, dominują tutaj wyrośnięte krzewy i drzewa. Nasza propozycja pozwoli, jak sądzimy, pogodzić potrzeby mieszkańców Łazarza ze specyfiką Parku Wilsona. Dzięki jej wprowadzeniu Park otworzy się na potrzeby mieszkańców bez szkody dla jego zabytkowej substancji – argumentował w uchwale Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 3 lipca poznańscy radni przegłosowali proponowane zmiany w regulaminie Parku Wilsona. Ponadto na wniosek Palmiarni w sprawie wprowadzenia zakazu karmienia zwierząt i rozsypywania pokarmu – chodzi o dokarmianie kaczek. Ponadto Palmiarnia chciała, by został wprowadzony zakaz przebywania na terenie Parku Wilsona w czasie burz i silnych wiatrów, na to jednak poznańscy radni się nie zgodzili.

Za wprowadzeniem zmian w Parku Wilsona było 20 radnych. Przeciw było 5 radnych, głównie z PiS: Adam Pawlik, Mateusz Rozmiarek, Artur Różański i Jan Sulanowski i co ciekawe przeciw głosowała również radna Zjednoczonej Lewicy Katarzyna Kretkowska.


Komentarze (3)

17-07-2018 19:03:38
Tomasz Bona
Regulamin parku jest absurdalny.Park powinien być dla ludzi i zwierząt,oczywiście z pewnymi ograniczeniami.Dlaczego Straż Miejska kara mandatami ludzi z psami w parku a na bezdomnych i pijących alkohol nie reaguje???
17-07-2018 16:05:57
ania
Juz ja widze jak wszyscy podporzadkowuja sie Regulaminowi parku i beda: "opalać się, ćwiczyć jogę czy wypoczywać na pikniku na polanie pomiędzy muszlą koncertową a stawem" :):) Tak samo jak widze, ze nikt nie pije alkoholu w parku :):)
17-07-2018 15:49:45
mieszkaniec
Jak Kretkowska głosowała przeciw?? Dobrze, że idą wybory, czas na wymianę radnych, którzy tylko dużo plują
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: