Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sklepy sprzedające alkohol będą mogły być zlokalizowane 50 metrów od szkół, boisk i kościołów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sklepy sprzedające alkohol będą mogły być zlokalizowane 50 metrów od szkół, boisk i kościołów
12-07-2018 03:56   Janusz Ludwiczak
W środę Rada Miasta uchwaliła zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Zmiany, które wejdą w życie 10 września to efekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy, które weszły w życie 9 marca 2018 roku, dały gminom narzędzie prawne, umożliwiające ograniczanie dostępności alkoholu. Rada Miasta Poznania miała zdecydować w jakiej odległości od obiektów chronionych będzie możliwa sprzedaż alkoholi.

Poznańscy radni zdecydowali, że alkohol będzie można kupić w sklepach, których odległość wyniesie nie mniej niż 50 metrów od szkół, przedszkoli, kościołów, obiektów sportowych i jednostek wojskowych. W przypadku lokali gastronomicznych takich jak restauracje czy knajpki odległość nie będzie brana pod uwagę.

Rada Miasta podjęła również uchwałę w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Na terenie całego miasta będzie mogło być wydanych maksymalnie 1870 licencji dla punktów sprzedających piwo oraz napoje do 4,5% alkoholu, a także do 1760 zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających od 4,5 do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa) oraz do 1760 licencji na sprzedaż alkoholi powyżej 18%.

Osobne przepisy obowiązywać będą na terenie Starego Miasta, gdzie liczba możliwych do wydania licencji będzie w okolicach stu (do 105 – zawierających do 4,5% alkoholu oraz piwa, do 110 – powyżej 4,5%, do 95 – alkohol powyżej 18%).
Poznańscy radni wzięli pod uwagę także sytuację na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. Zdecydowali, że w tym rejonie miasto będzie mogło wydać 40 licencji na sprzedaż alkoholu od 4,5 do 18 % oraz 30 licencji na sprzedaż alkoholu powyżej 18 proc.

Dodajmy, że to nie jedyne przepisy ograniczające sprzedaż alkoholu w Poznaniu. W maju miejscy radni zdecydowali, że sklepy na Starym Mieście "procenty" będą mogły sprzedawać tylko do godz. 22:00.

ZOBACZ TAKŻE: Na Łazarzu też powinien być nocny zakaz sprzedaży alkoholu?


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: