Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Żabki" będą otwarte w niedziele "niehandlowe" – sklepy staną się pocztą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Żabki" będą otwarte w niedziele "niehandlowe" – sklepy staną się pocztą
26-04-2018 00:36   Janusz Ludwiczak
Sieć Żabka znalazła sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę. Sklepy będą pełnić funkcję placówek pocztowych.

Jako pierwszy poinformował o tym portal wiadomoscihandlowe.pl: – Żabka znalazła sposób na to, jak zachęcić franczyzobiorców do otwierania sklepów w niedziele z zakazem handlu.

Jak wyjaśnia Żabka jej sklepy będą pełniły funkcję placówek pocztowych. Jest to możliwe, dzięki podpisanej umowie z Pocztą Polską, na realizację usługi wydawania przesyłek kurierskich. Na sklepach mają pojawić się naklejki z napisem "Placówka pocztowa. Tutaj możesz nadać i odebrać przesyłkę". Ponadto od listopada sieć współpracuje z firmą kurierską DHL. W sklepach można odbierać przesyłki kurierskie nadawane przez DHL.

Dodajmy, że w dwie najbliższe niedziele – 29 kwietnia i 6 maja sklepy będą otwarte. Zakaz handlu obowiązywać będzie w drugą i trzecią niedzielę maja.

Zgodnie z obowiązującą od marca ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Otwarte będą mogły być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od tysiąca do 100 000 złotych.


Komentarze (2)

27-04-2018 06:28:18
Negatyw
Sklepy powinny być czynne 24h/7. I tyle w temacie.
26-04-2018 21:00:40
Rozi
Dobrze, chociaż po żabce będzie można połazić, w prawdzie powierzchnia mniejsza ale lepsze to niż nic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: