Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Mamy smród pod oknami. Od kilku tygodni nikt nie wywozi śmieci" – alarmują mieszkańcy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Mamy smród pod oknami. Od kilku tygodni nikt nie wywozi śmieci" – alarmują mieszkańcy
12-04-2018 04:19   Janusz Ludwiczak
"Od tygodni nikt nie wywozi śmieci. Smród pod oknami na ul. Łukaszewicza 37" – alarmuje nasz Czytelnik. GOAP zna problem i zamierza wyciągnąć konsekwencje od wykonawcy.

Otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców ul. Łukaszewicza, którzy narzekają, że od kilku tygodni nie są wywożone śmieci z ich posesji.

– Od dwóch tygodni nikt nie wywozi śmieci. Smród pod oknami na ul. Łukaszewicza 37. Podobnie jest na Łukaszewicza 31, między przedszkolem a "deską". Bałagan i pełne pojemniki. Kiedyś wywożono odpady dwa razy w tygodniu. Proszę o pilną interwencję – pisze do nas rinofox na ŁAZ@RZ24 Kontaktowa Platforma Czytelników

Podobny problem dotyczy wielu miejsc na Łazarzu, a także na całym Grunwaldzie, o czym pisze również portal epoznan.pl. Od kilku tygodni nie są odbierane nie tylko zwykłe śmieci, ale również odpady segregowane, takie jak plastik, papier, szkło czy odpady biodegradowalne.

Od 1 kwietnia zmienił się wykonawca wywozu odpadów. Do tej pory śmieci wywoził FB Serwis. Teraz za odbiór odpadów odpowiedzialna jest firma Remondis.

– Remondis utrudnił życie nam i wszystkim pozostałym, ponieważ wchodząc na nowy sektor samodzielnie zmienił obowiązujący do tej pory harmonogram, który nie był kompatybilny z poprzednim. Problem dotyczy szczególnie odpadów segregowanych. Oczywiście cały czas naciskamy na Remondis. Na Grunwaldzie mamy wiele interwencji, podobnie jest m.in. na Chociszewskiego. Po wykonaniu niezbędnej dokumentacji będziemy wyciągać konsekwencje – tłumaczy portalowi epoznan Robert Chodyła, rzecznik prasowy Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP).

Sygnał mieszkańców ul. Łukaszewicza również przekazujemy do GOAP-u. Nieprawidłowości dotyczące wywozu śmieci można zgłaszać również pod numerem telefonu: 61 624 22 22 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:00).

Harmonogram wywozu odpadów dostępny jest na stronie internetowej Remondisu.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: rinofox
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Górczyńska: "rosnące tam krzewy stanowiły osłonę dla amatorów tanich trunków"

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia grozi nam bałagan śmieciowy? GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz odpadów

ZOBACZ TAKŻE: Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci

ZOBACZ TAKŻE: "Śmieci nie były wywożone od ponad miesiąca" - nowy dyrektor GOAP przeprowadził wizję lokalną

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia będziemy segregować bioodpady

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (9)

17-04-2018 11:27:42
Albin
Mieszkam w tzw. budynku wielorodzinnym, z ustalonym przez Remondis (a wcześniej GOAP) harmonogramem wywozu odpadów. Odkąd jest Remondis nie wywieziono nie tylko BIO, ale też plastików i szkła. W domu segreguję po to, by na dole wrzucić wszystko do zbiorówki, bo do dedykowanych się nie da.
17-04-2018 11:03:14
M.
@mieszkaniec, odpadów bio nie wywozi się na żądanie. Miasto zmusiło nas do zakupu kontenerów, a Remondis ma OBOWIĄZEK wywozu śmieci zgodnie z przyjętym przez GOAP harmonogramem. W końcu za to płacimy.
17-04-2018 01:19:54
mieszkaniec
@Albin: A zgłosiłeś, że masz odpady BIO do wywozu? Sami nie będą przyjeżdżać co tydzień bo inaczej robiliby tylko nadmiarowe kilometry.
16-04-2018 20:39:29
Albin
Szanowni! Czy KOMUKOLWIEK na Łazarzu wywieziono bio? Harmonogram kpina, a brązowy pojemnik pęka w szwach, ciepełko robi swoje, za moment zameldują się szczury i będzie nowy problem do bohaterskiego zwalczania...
16-04-2018 11:19:49
poznanianka
To prawda Lukaszewicza szczególnie między blokami ma postawione w ogrodzeniach ( jak klatki ) na smieci, pojeminiki." Piękny " i smrodliwy to widok idąc między drogami ogrodzonymi np. przez Wspólnoty Mieszkaniowe.Jeden przykłąd Kolejowa 30) 31 obejście bloku pięknie , trawa , lawki.Przy smietniku już gorzej , a przy płocie "ziemia niczyja ".Moja chata choćby skraja.Dalej ani rusz miotłą nie ruszę , choćby zebrać butelki , papiery i smierdzące liście.Latwiej obudować smietniki siatką i zamykać niż sprzątnąc i zazielenić.
12-04-2018 18:14:16
morlock
U mnie ZAWSZE są problemy z wywózką. Niezależnie od wynajmowanej mi via goap firmy. Największym jak dotychczas cięgiem i bulem cieszom siem szkła i plastiki niezależnie od tego czy to byłe elektryki z Wieruszowskiej czy zaszłe MPO.
12-04-2018 12:27:14
wojtas
Zglaszajmy takie sprwy do Sanepidu.Ja swoja ulicę zglosilem.W ten sposób można podjąć próbę zmuszenia urzędników goapu do zajęcia się swoimi obowiązkami za które są dobrze opłacani z naszych pieniedzy.
12-04-2018 10:00:26
gosownik
na Jarochowskiego to samo, w naszym pomieszczeniu na odpady smieci dosiegaja juz sufitu
12-04-2018 08:05:53
mieszkaniec
To nie do końca prawda "Remondis utrudnił życie nam i wszystkim pozostałym, ponieważ wchodząc na nowy sektor samodzielnie zmienił obowiązujący do tej pory harmonogram, który nie był kompatybilny z poprzednim". FB Serwis przed końcem marca i umowy nie odbierał śmieci.U nas w tygodniu przedświątecznym nie było ich widać a góry śmieci rosły.Myślę że w ciągu tygodnia to się unormuje.Pamiętam jak kilka lat temu "wchodził" na Łazarz FB Serwis po świętach.To dopiero był bałagan.Konkurencja a my ponosimy konsekwencje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: