Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zabezpiecza Park Kasprowicza przed nielegalnym parkowaniem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zabezpiecza Park Kasprowicza przed nielegalnym parkowaniem
29-03-2018 12:16   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się montaż słupków od strony ulicy Jarochowskiego, które mają zabezpieczyć Park Kasprowicza przed wjazdem samochodów. Jak już informowaliśmy Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców, którzy w miniony weekend parkowało nielegalnie na terenach zielonych i parkowych alejkach w Parku Kasprowicza. Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon przewodniczącej zarządu rady osiedla, która robiła zdjęcia nielegalnie zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrzucając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

Jak już informowaliśmy w weekend przed Areną odbył się festiwal Food Trucków. Jednak wielu kierowców parkowało na terenach zielonych i alejkach w Parku Kasprowicza. Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców.

W dwóch dniach blisko 100 kierowców popełniło wykroczenia na terenie Parku Kasprowicza. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kierujący parkowali wokół hali widowiskowej Arena zastawiając przejścia dla pieszych, łamiąc zakazy ruchu i wiele innych, ale także wjeżdżali na teren Parku całkowicie ignorując regulamin parkowy. W obydwu dniach strażnicy interweniowali niestety dopiero po zgłoszeniach. Przyczyną jest brak wcześniejszej informacji o planowanych imprezach. Takie informowanie z wyprzedzeniem pozwalało do niedawna tak zaplanować służby patrolowe, ażeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Niestety ktoś zapomniał o dobrej współpracy, która gwarantowała spokój i porządek na terenie Parku Kasprowicza. Część kierujących została ukarana mandatami na miejscu a część musi przyjść do siedziby SM i tam zostaną wszyscy ukarani. Łącznie w tych dwóch dniach strażnicy ukarali, bądź wystawili wezwania blisko 100 kierowcom – tłumaczył nam Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrażając obelgami. Co więcej prowadzący Renault jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

Jeden z kierowców wyrwał telefon kobiecie robiącej zdjęcia jego zaparkowanego na trawie auta, zwyzywał ją, wsiadł do auta i potrącił w złości inną kobietę. Na miejsce przyjechała policja wezwana do tego zdarzenia. Pomimo, że była policją drogową nie podjęła absolutnie żadnych działań w stosunku do jeżdżących po parku i parkujących na trawie aut – opowiada Maciej Nowak, jeden z prowadzących profil Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu na Facebooku, który był świadkiem zdarzenia.

Udało nam się porozmawiać z poszkodowaną radną. Jak powiedziała nam Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz robiła ona zdjęcia w celu przekazania do Straży Miejskiej.

Na zwracane uwagi kierowcom słyszałam: "ale przecież jest impreza na muszę zaparkować. Ja zostawiłam już sporo pieniędzy w Parku Kasprowicza mogę tutaj zaparkować". Gdy robiłam zdjęcia źle zaparkowanym samochodom podszedł do mnie i mojej córki kierowca białego Renault na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Obie zostałyśmy zaatakowane nie tylko obelgami i wulgaryzmami. Wyrwano nam telefon, rzucono go na ziemię. Jest to zniszczenie mienia. Nie wspomnę już o nazywaniu mnie "starą ku***" – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Poszkodowana została również córka radnej, która musiała skorzystać z pomocy lekarskiej. Sprawa skończy się w sądzie.

Okazało się również, że tam40-letni kierowca, białego Renualt, który wszczął awanturę potrącił pieszą jadąc alejką w Parku Kasprowicza.

– Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie tego kierowcy. Kobieta potrącona z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, ale tego samego dnia została zwolniona. Całość naszych ustaleń trafi w formie wniosku do sądu, który zdecyduje o wymiarze kary. Kierowcami samochodów, którzy parkowali na terenie Parku Kasprowicza zajęła się Straż Miejska i to municypalni prowadzili postępowanie w tej sprawie – powiedział portalowi lazarz.pl podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Od środy na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej montowane są słupki, które mają zabezpieczyć Park Kasprowicza przez nielegalnym parkowaniem.

– Nie możemy pozwalać na to, aby ktoś naruszał przestrzeń parku i wjeżdżał tam samochodem. Dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął montaż słupków, które zabezpieczą wjazd alejkami od strony ulicy Jarochowskiego. Dzięki temu patrole Straży Miejskiej nie będą musiały interweniować w przypadku nielegelnego parkowania tylko będą mogły pełnić służbę w innych miejscach – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Ponadto Międzynarodowe Targi Poznańskie, czyli operator Areny mają zobowiązać wszystkich organizatorów imprez do informowania uczestników poszczególnych wydarzeń o możliwości pozostawienia swojego auta na parkingu przy ul. Reymonta lub przy ul. Matejki.

– Targi polecą również wykonawcom imprez zwiększenie środków na utrzymanie czystości. Mowa tu m.in. o odpowiednim dostosowaniu liczby kontenerów na śmieci do liczby uczestników danego wydarzenia. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w momencie, gdy impreza ma charakter kulinarny – dodaje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza, gdy kierowcy nielegalnie parkowali w Parku Kasprowicza. W marcu 2016 roku, odbywał się w Arenie koncert zespołu Bajm Park Kasprowicza zamienił się w Park(ing) Kasprowicza, który zastawiony został dziesiątkami samochodów. Auta zaparkowane były na alejkach przy pływalni oraz równolegle wzdłuż ul. Jarochowskiego. Po brzegi wypełniony był również parking przy ul. Reymonta, ale również tutaj kierowcy parkowali na trawnikach i ścieżkach dla pieszych! Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana dopiero trzy miesiące temu kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł. Więcej na ten temat w artykule: Park(ing) Kasprowicza.


Fot: Adam Suwart
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca, który potrącił pieszą w Parku Kasprowicza odpowie przed sądem

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Skala naruszeń była zbyt duża, by można było im przeciwdziałać"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (5)

30-03-2018 10:23:38
do MM
Nie przejadą. Musieliby wyłamywać słupki.
30-03-2018 07:22:09
MM
Znając kierowców ominą te słupki i przejadą przez chodnik a następnie po trawniku jak to robią w wielu miejscach na Łazarzu. Notorycznie na ulicy Łukaszewicza trąbiąc na przechodniów, bo za wolno poruszają się po chodniku. Żenada
29-03-2018 18:25:19
proste
trzeba przenieść ten "festiwal" na pl. Wolności gdzie jest parking podziemny... proste
29-03-2018 13:50:51
Postulat
Da się przejść z wózkiem - dzisiaj przetestowane!
29-03-2018 13:46:52
Gość
Ale mogliby te słupki szerzej postawić. Teraz nie da się z wózkiem wejść z tej strony. Dziękujemy kierowcom za utrudnianie życia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: