Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowca, który potrącił pieszą w Parku Kasprowicza odpowie przed sądem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowca, który potrącił pieszą w Parku Kasprowicza odpowie przed sądem
27-03-2018 09:04   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy niedzielnego wypadku, jaki miał miejsce w Parku Kasprowicza. Jeden z wielu kierowców, który zaparkował swój samochód na trawniku i w parkowej alejce celowo potrącił pieszą odpowie przed sądem na wniosek Policji.

Jak już informowaliśmy w weekend przed Areną odbył się festiwal Food Trucków. Jednak wielu kierowców parkowało na terenach zielonych i alejkach w Parku Kasprowicza. Policja i Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców. Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrzucając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych. Więcej w artykule: Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej.

40-letni kierowca białego Renualt, który potrącił pieszą, idącą parkową alejką odpowie przed sądem.

– Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie tego kierowcy. Kobieta potrącona z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, ale tego samego dnia została zwolniona. Całość naszych ustaleń trafi w formie wniosku do sądu, który zdecyduje o wymiarze kary. Kierowcami samochodów, którzy parkowali na terenie Parku Kasprowicza zajęła się Straż Miejska i to municypalni prowadzili postępowanie w tej sprawie – powiedział portalowi lazarz.pl podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W sumie Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców.

– Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kierujący parkowali wokół hali widowiskowej Arena zastawiając przejścia dla pieszych, łamiąc zakazy ruchu i wiele innych, ale także wjeżdżali na teren Parku całkowicie ignorując regulamin parkowy. W obydwu dniach strażnicy interweniowali niestety dopiero po zgłoszeniach. Przyczyną jest brak wcześniejszej informacji o planowanych imprezach. Takie informowanie z wyprzedzeniem pozwalało do niedawna tak zaplanować służby patrolowe, ażeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Niestety ktoś zapomniał o dobrej współpracy, która gwarantowała spokój i porządek na terenie Parku Kasprowicza. Część kierujących została ukarana mandatami na miejscu a część musi przyjść do siedziby SM i tam zostaną wszyscy ukarani. Łącznie w tych dwóch dniach strażnicy ukarali, bądź wystawili wezwania blisko 100 kierowcom – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.


Komentarze (4)

30-03-2018 06:49:33
Elvira
Ludzi trzeba KARAĆ. Na Batorego, dobrze o tym wiemy!!!!! :-)
28-03-2018 08:47:40
Negatyw
Trzeba dać przykład społeczeństwu! Ukarać przykładnie!
27-03-2018 20:29:07
Postulat
Nigdy więcej tej imprezy w naszym parku!
27-03-2018 10:09:40
gosownik
ciekawe czy na swoim fyrtlu tez jest taki odwazny, czy tylko na "wyjazdach"?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: