Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi wybudują parking wielopoziomowy - pomieści 1200 aut. W przyszłym roku ruszy remont Areny {►} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi wybudują parking wielopoziomowy - pomieści 1200 aut. W przyszłym roku ruszy remont Areny {►}
08-02-2018 13:48   Janusz Ludwiczak
W marcu MTP planują pomiędzy pawilonami 1 i 15 rozpocząć budowę wielopoziomowego parkingu, na którym już jesienią będzie mogło zaparkować blisko 400 aut, a docelowo po rozbudowie 1,2 tys. pojazdów. To nie jedyne inwestycje, jakie planują Targi. W przyszłym roku ma ruszyć gruntowna przebudowa hali Arena w Parku Kasprowicza.

Parking będzie miał w sumie 6 poziomów i docelowo pomieści 1200 samochodów. Początkowo, bo już w październiku będzie mogło zaparkować 399 aut. Główny wjazd na parking będzie od ulicy Głogowskiej, w miejscu gdzie znajdował się Mc Donald`s i tory kolejowe.

– Parking będzie autonomiczny i nowoczesny. Ogniwa woltaiczne na dachu zapewnią, że instalacja będzie samowystarczalna. Będą tu również stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Z ostatniego poziomu będzie możliwy wjazd na poziom Sali Ziemi i mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji wiele z polskich premier samochodów będzie się mogło odbywać właśnie w tym miejscu – przekonuje Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu MTP.

W kolejnych latach planowana jest rozbudowa parkingu. Targi chcą również, by obiekt służył nie tylko dla gości i wystawców, ale również mieszkańców Łazarza.

– Chcemy, by parking w godzinach popołudniowych i w dni wolne służył mieszkańcom Poznania, zwłaszcza Łazarza – zapewnia Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Z początkiem roku hala widowiskowo-sportowa Arena została przejęta przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. W przyszłym roku ma rozpocząć się gruntowna przebudowa obiektu w Parku Kasprowicza.

– Pierwszy rok poświęcimy na prace koncepcyjne związane z dobrym zaprojektowaniem przebudowy. W chwili obecnej przygotowujemy plan funkcjonalny dla możliwości odbywania się w Arenie imprez, nawet rangi Mistrzostw Europy w różnych dyscyplinach, ale także różnego rodzaju koncertów i eventów. W maju przystąpimy do projektowania. Kiedy będziemy mieli założenia projektowe, to przystąpimy do konsultacji z mieszkańcami Poznania. Po akceptacji wstępnych projektów, planujemy we wrześniu przystąpić do projektu budowlanego, żeby na początku przyszłego roku rozpocząć przebudowę Areny – tłumaczy Tomasz Kobierski, wiceprezes MTP.

Targi chcą wybudować również drugi parking, w rejonie Areny, który miałby pomieścić od 600 do 800 samochodów.

– Nie da się rozdzielić funkcji sportowej i eventowej od parkingu. Obiekt, który ma być wykorzystywany kilka razy z w tygodniu, w którym mają się odbywać regionalne, jak i ogólnopolskie oraz międzynarodowe imprezy, nie może być pozostawiony bez parkingu. Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje korzyści z tego obiektu dla okolicznych mieszkańców. Na chwilę obecną rozważamy wiele możliwych lokalizacji takiego parkingu i być może za 2-3 miesiące będziemy już mogli przedstawić wstępną lokalizację i projekt obiektu. Z naszych wyliczeń wynika, że musiałby on pomieścić ok. 800 samochodów, żeby mógł on dobrze funkcjonować wspólnie z Areną – przekonuje Tomasz Kobierski.

Przebudowa Areny ma zakończyć się za dwa lata. Po zakończeniu inwestycji hala będzie mogła pomieścić 7000 osób (obecnie w Arenie może zasiąść 4 200 widzów). Remont szacowany jest na 45 mln zł. Pieniądze na rozbudowę hali mają pochodzić z zysków MTP oraz sprzedaży części terenów w Żernikach należących do Targów.

To nie jedyne inwestycje MTP.

– Już zmieniona jest elewacja pawilonu nr 6. Za chwilę rozpoczyna się budowa parkingu wielopoziomowego. W tym roku chcielibyśmy przystąpić również do renowacji pawilonu nr 4. Największą inwestycją, która chcemy rozpocząć na początku 2019 roku, będzie remont hali Arena – informuje Waldemar Kujawiak, dyrektor ds. logistyki MTP.


Komentarze (7)

21-02-2018 23:39:53
emeryt
I brawo za parking oby był tylko darmowy
11-02-2018 12:23:10
Tomek
Wyjaśniając do końca Twoje wątpliwości w temacie kultury i wychowania to szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co to ma wspólnego że stwierdzeniem oczywistego faktu na temat ubezpieczeń. W dobie coraz bardziej roszczeniowego społeczeństwa firmy zmuszone będą wypłacać coraz większą ilość odszkodowań. Z uwagi, iż nie są to organizacje charytatywne zmuszone będą zwiększyć przychody albo ciąć koszty. Wydaje mi się, że zdecydują się na pierwsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o druga część mojej wypowiedzi to także nie zrozumiałaś. Popatrz na tych znienawidzonych przez Ciebie studentów. Co drugi obecnie ma samochód. Dlaczego? Bo utrzymanie grata kupionego od Turasa za 500 euro to w Polsce koszt 600 zł (W tym przegląd 99zl), czyli 50zl/ miesiąc (4 godziny pracy w markecie). Auta takie tygodniami stoją na parkingach Łazarza, gdyż nic to nie kosztuje. Studenci tylko co jakiś czas jadą w rodzinne strony i podwoza przy okazji innych, czyli też śmieszne pieniądze, przy okazji truja innych, gdyż samochody to padlo. Jeśli natomiast OC będzie kosztować 1500-2000 + różnego rodzaju Eko opłaty (jak w Niemczech) + zakaz wjazdu starych samochodow do miast (wszystkie wieksze miasta w Niemczech) + strefa, to jeden z drugim zastanowi się czy warto kupować auto (tym razem już kilkukrotnie droższe, aby spełnić normy) i je utrzymywać. Studenci posłużył mi tylko jako przykład, równie dobrze mógł to być Licealista z Marcinka l
11-02-2018 09:07:52
Tomek
Znowu trolle z Batorego... Czy wy musicie zaśmiecać każdy temat? Nadal czekam na Twoje przeprosiny w innym temacie.
10-02-2018 23:14:03
Elvira
@ Tomek: Podniesienie jakości życia, poprzez zubożenie innych? Super podejście (!!!). I Ty masz czelność prawić innym morały na temat wychowania i kultury...?!
09-02-2018 22:05:21
Tomek
Widzę nawet morlok do strefy się przekonał. Jeszcze tylko podniesienie OC o 200% (Co nastąpi szybciej niż nam się wydaje - patrz stawki w USA) i problem parkingów sam się rozwiąże.
09-02-2018 07:36:48
Negatyw
Byle ta przebudowa Areny nie polegała na leczeniu syfilisu pudrem... (!!!).
09-02-2018 04:45:01
morlock
A ile haraczu za minutę parkowania? Heh, tak na marginesie, słoje już porami i kieckami trzęsą na łazarski SOP bo park and ride Górczynie pewno na święty nigdy. No ale może wreszcie bez problemu zaparkuję pod przychodnią. W najgorszych koszmarach mi się nie śniło że dobrowolnie zgodzę się na "strefę" a awruk jednak,parkujące na Łazarzu jeżyckie słoje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: