Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczne bombki iluminacyjne z Rynku Łazarskiego trafiły do... Pobiedzisk - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczne bombki iluminacyjne z Rynku Łazarskiego trafiły do... Pobiedzisk
21-01-2018 21:40   Janusz Ludwiczak
Trzy lata temu na latarniach wokół Rynku Łazarskiego świątecznie rozbłysły ledowe bombki. Jak zaobserwował nasz Czytelnik zostały one przeniesione do... Pobiedzisk Letnisko.

Byłem ostatnio w Pobiedziskach Letnisku i zauważyłem, że na latarniach zawieszone zostały świąteczne bombki. Te same były kiedyś na Rynku Łazarskim... – pisze do nas Robert na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Czy faktycznie są to te same ozdoby świąteczne? Pytamy w Enea.

Potwierdzam są to te same ozdoby. Stanowią one własność naszej spółki. Co roku wynajmowane są przez różne podmioty. W tym roku wynajęła je gmina Pobiedziska. Miasto Poznań miało ostatnio duży przetarg na iluminację świąteczną z określonym ich zakresem i motywem. Co roku miasto ma inne koncepcje, dlatego bombki te znalazły się w Pobiedziskach Letnisko – tłumaczy Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik prasowy Obszaru Oświetlenia Enea.

Bombki na latarniach wokół Rynku Łazarskiego pojawiły się pod koniec listopada 2015 roku. Ozdoby koloru złoto-wiśniowego rozświetlały serce dzielnicy do końca stycznia 2016 roku. Była to pierwsza miejska iluminacja świąteczna na Łazarzu. Rok później na Rynku Łazarskim pojawiły się ledowe gwiazdki, a w tym roku Rynek Łazarski został przystrojony ledowymi lampkami, które wyglądem nawiązują do koników morskich lub rogów poznańskich koziołków.


Fot: Robert
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Świąteczna iluminacja dotarła na Łazarz. Rynek Łazarski został przystrojony ledowymi bombkami

ZOBACZ TAKŻE: Na Rynku Łazarskim rozbłysła już świąteczna iluminacja

ZOBACZ TAKŻE: Na Łazarzu nie ma świąt?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: