Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Katastrofa budowlana w Parku Wilsona. Runęło 20 metrów muru granicznego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Katastrofa budowlana w Parku Wilsona. Runęło 20 metrów muru granicznego
17-01-2018 00:13   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona zawał się mur, odgradzający park od nieruchomości mieszkalnych. W miejscu katastrofy mur miał wysokość ok. 5 m. Zawalił się na odcinku 20 m. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej i policja. Strażnicy wraz z psami poszukiwawczymi przeszukiwali gruzowisko, gdyż istniało ryzyko, że mur mógł przygnieść często przebywające na tym terenie osoby bezdomne.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 10:20. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, policja i municyplani.

Na terenie Parku Wilsona przewrócił się mur graniczny oddzielający park od nieruchomości mieszkalnych. W miejscu katastrofy mur miał wysokość ok. 5 m. Zawalił się na odcinku 20 m. Na miejscu zdarzenia przyjechało 6 zastępów straży pożarnej i policja. Poinformowany został PINB. Strażacy sprawdzili cale gruzowisko poszukując ewentualnych osób poszkodowanych. Do przeszukania wykorzystali psy ratownicze - ostatecznie wykluczyli taką możliwość – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dlaczego runął mur graniczny? To wyjaśnia inspektor nadzoru budowlanego, Policja i Straż Pożarna.


Fot: Straż Miejska

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie zawalenia się sufitu w City Center - winnych brak

ZOBACZ TAKŻE: 50-tonowy dźwig przewrócił się na budowie nowego dworca. Jedna ofiara. Operator był pijany

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

18-01-2018 14:38:42
M.
@Albin, jak widzę nie tylko ja miałam takie pierwsze skojarzenie. Stawianie 7 budynków według zapowiedzi dewelopera ma się rozpocząć w marcu br.
18-01-2018 11:10:27
Albin
20 m? Ja tam patrzę z okna i widzę, że mur został obalony niemal na całej długości. Niestety, przeczuwam tzw. czyszczenie terenu pod inwestycję - wszak na wizkach nowe osiedle jest pięknie otwarte na park (no no jak by to wyglądało z murem?). Mam nadzieję, że mur zostanie odbudowany jak najszybciej.
18-01-2018 07:13:12
Negatyw
Odbudowa potrwa 10 lat... ??!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: