Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wszyscy jesteście potrzebni i wyjątkowi" – blisko 1,5 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wszyscy jesteście potrzebni i wyjątkowi" – blisko 1,5 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP
26-12-2017 00:48   Janusz Ludwiczak
Już po raz ósmy na Targach odbyła się wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i biednych, do której zasiadło ponad 1,3 tysiąca osób. Przy jednym stole wspólnie zasiedli również arcybiskup Stanisław Gądecki, wiceprezydent Jędrzej Solarski i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz Przemysław Trawa, prezes MTP. Dla gości przygotowanych zostało 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tona ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu ewangelii.

Pan Jezus stoi dziś u drzwi targów i rzeczywiście tak jest. Chciałbym, abyście w nich zobaczyli pana Jezusa, w tych, którzy będą może właśnie brudni, może zapłakani, ale w nich przychodzi Pan Jezus i oby oni w Was zobaczyli Chrystusa. Nasze życie nie jest bezcelowe nawet wtedy, gdy zdarzają się w nim zawirowania. A Boże Narodzenie jest czasem szukania pokoju – mówił arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Episkopatu Polski.

Wszyscy tu jesteście ważni, potrzebni i wyjątkowi. W mieście każdy, kto potrzebuje pomocy, tę pomoc otrzyma. Tak naprawdę jest tylko jeden warunek - musi tej pomocy chcieć. W Poznaniu - czy to seniorzy, czy ubodzy, biedni - wszyscy taką pomoc otrzymają. Działają tu schroniska, działa ogrzewalnia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zacznie działać miejska łaźnia – dodał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy blisko tysiąca wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie z 4, 11, 12 i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu.

Kolędy zaśpiewał zespół "Kusza" wraz z orkiestrą. Dzięki ofiarności poznaniaków oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.


Komentarze (1)

28-12-2017 07:07:40
Negatyw
I słusznie. Każdemu trzeba pomóc i to nie tylko przy okazji Wigilii...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: