Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła Podstawowa nr 77 przez "Adopcję Serca" po raz kolejny pomogła dzieciom w Afryce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła Podstawowa nr 77 przez "Adopcję Serca" po raz kolejny pomogła dzieciom w Afryce
19-12-2017 20:49   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na akcję "Bilet do stacji Życie" oraz projekt "Adopcję Serca", który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. Równocześnie rozstrzygnięty został X Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

Od 12 lat Szkoła Podstawowa nr 77 uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc kilku dzieciom w Afryce. Ostatnio "Siedemdziesiątkasiódemka" opiekowała się 11-letnim Dawidem, który zamiast do pracy mógł uczęszczać do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się również wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową.

Od czterech lat naszym podopiecznym jest Seboya. Chłopiec gra na trąbce i jest bardzo utalentowany. Ostatni egzamin zdał z wyróżnieniem. Opłacamy jego naukę w szkole muzycznej. To 12 euro miesięcznie + 4 zł na koszty administracyjne. Dzięki temu, chłopiec poradzi sobie w dorosłym życiu. Muzyka jest jego największą szansą, bo… Seboya jest niewidomy. I jest sam. Mieszka w internacie, gdzie dzięki pomocy osób takich jak Wy, może się uczyć w szkole dla dzieci niewidomych w Siloe w Rwandzie – wyjaśnia Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Oprócz tego pomagaliśmy budować, a następnie wyposażać szpitalik dziecięcy dla maluchów cierpiących na chorobę głodową i opłaciliśmy leczenie szóstki dzieci, wykupując im "Bilet Do Stacji Życie” za 72 euro każdy. Zakupiliśmy również maszynę brajlowską za 1300 zł do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie. W zeszłym roku szkolnym, nadwyżki wpłat na naukę naszych podopiecznych – 330 euro postanowiliśmy dołożyć do kwoty potrzebnej na zakup samochodu terenowego – 13-letniego pickupa – niezbędnego do przewozu żywności i ludzi w trudnym afrykańskim terenie, w którym nie ma innego środka komunikacji (autobusy kursują tylko między dużymi miastami). Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczyniają się do polepszenia losu dzieci z odległego kraju – dodaje Ewa Miedzińska.

W ubiegły poniedziałkowy wieczór sale lekcyjne w SP77 zamieniły się w świąteczny jarmark. Na stoiskach można było kupić własnoręcznie przygotowane przez uczniów ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta.

W wydarzeniu tym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele. W salach lekcyjnych, na specjalnie przygotowanych stoiskach, sprzedawane były ozdoby świąteczne, zapakowane pierniki i słodycze. W kawiarence można było posmakować świątecznych ciast. Z przejęciem, w sposób niemal profesjonalny, zaśpiewali uczniowie podczas koncertu charytatywnego, który, podzielony na dwie grupy wiekowe wykonawców (klasy 0-3 i 4-6), zgromadził sporą widownię. Zadowoleni byli zarówno wykonawcy jak i widzowie, którzy artystów nagrodzili gromkimi brawami – opowiada Maria Brzozowska z SP77.

Imprezie szkolnej towarzyszyła wystawa "Galeria Bez Dom", w ramach kampanii społecznej promującej empatyczną postawę wobec innych ludzi, szczególnie wobec uchodźców. Na ekspozycji zaprezentowane zostały pocztówki dźwiękowe i tradycyjne, przygotowane przez uczniów w ramach warsztatów pt. „Słyszę, czuję, rozumiem. Historie małych uchodźców".

Rozstrzygnięty został również Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

W tym roku szkolnym temat przewodni prac uczestników konkursu brzmiał: "Niesamowite urodziny". W kategorii "Młody Literat" nagrody otrzymali: Tatiana Gędziorowska i Jan Gradowski z SP 6, Malwina Nfengwang z SP 88 oraz Elena Płocka z SP 51. Natomiast w kategorii "Złota Wyobraźnia" nagrodzeni zostali: Hanna Drobkiewicz z SP 17, Ksawery Majchrzak z SP 15, Krzysztof Siuda z SP 77 oraz Nikola Włodarska z SP 15.

Dochód z koncertu charytatywnego i kiermaszu świątecznego zostanie przekazany na akcję "Bilet do stacji Życie" i projekt "Adopcję Serca". W sumie dzięki hojności rodziców i przybyłych gości udało się zebrać 4 937,44 zł. Część środków przeznaczone zostanie również na dofinansowanie instalacji oświetlenia w stołówce szkolnej SP77.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: