Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ubyło miejsc postojowych na Rynku Łazarskim – w zamian będzie carsharing - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ubyło miejsc postojowych na Rynku Łazarskim – w zamian będzie carsharing
13-12-2017 07:26   Janusz Ludwiczak
Zła wiadomość dla zmotoryzowanych parkujących w okolicach Rynku Łazarskim. ZDM zlikwidował cztery miejsca postojowe przy skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim". W zamian wymalowane zostały cztery koperty przeznaczone dla carsharingu, czyli systemu wypożyczalni ekologicznych aut na minuty, które na początku października uruchomiło miasto.

Na Lejku pojawiły się wyznaczone miejsca pod auta z wypożyczalni. Dziwne, że tak bez informacji, wcześniej zapowiedzi. A w planach jest przebudowa Rynku Łazarskiego – zauważa Roman Modrzyński.

Na początku października miasto uruchomiło carsharing, czyli system wypożyczalni samochodów ekologicznych na minuty, o czym informowaliśmy w połowie lipca. Więcej w artykule: Powstanie wypożyczalnia miejskich samochodów.

Przy skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" pojawiły się cztery koperty, tym samym zmniejszyła się liczba miejsc postojowych. Od teraz parkować mogą tutaj tylko użytkownicy carsharingu.

Na wspomnianym przez terenie ("Lejek Łazarski") znajdować się będą cztery miejsca przeznaczone dla carsharingu. Podobnie jak innych w mieście – ich lokalizacja została oparta między innymi o wizje w terenie pracowników Wydziału Parkowania ZDM oraz Wydziału Transportu i Zieleni UMP. Były one omawiane również między innymi z miejskimi radnymi. W rejonie Łazarza ZDM przewidział wyznaczenie jeszcze czterech kopert – na parkingu przy Dworcu Zachodnim PKP. Nie możemy podać, czy to są wszystkie lokalizacje na tym terenie, gdyż operator systemu prowadził rozmowy również z prywatnymi podmiotami i koperty dla pojazdów carsharingu mają znajdować się również przy centrach handlowych lub na parkingach, które nie są w administracji Zarządu Dróg Miejskich – tłumaczy Marcin Idczak, zastępca naczelnika Wydziału Wspomagania Zarządzania i Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.


Komentarze (11)

24-12-2017 07:43:31
Tomek
Czyli dróg rowerowych musi być tyle samo co samochodowych. Wtedy będzie można dokonać wyboru.
23-12-2017 22:42:52
Amicus
Tak samo jak wielu może zrezygnować z roweru...
23-12-2017 19:20:56
Prot
Wielu ludzi może bez trudu zrezygnować z korzystania z samochodu...
23-12-2017 12:58:50
Poznańczyk
Jeszcze ciut miłosiernej polityki jaśnie oświeconego nam Jaśkowiaka i każdy mieszkaniec Poznania będzie marzył o wyprowadzce. Uwielbiam jak władza po przez swoje działania promowane na nowoczesne, ułatwiające życie, proekologiczne nam mieszkańcom zatruwają życie. Rower? fajnie ale jako hobby, realizowane pod miastem z dala od spalin. Auto? konieczność dnia codziennego ale dzięki Jaśkowiakowi i Radzie Osiedla Łazarz dziś rytuałem jest czatowanie na miejsce parkingowe, a nie daj boże ktoś zaparkuje w sposób mało oszczędny i zaraz wypada kolejne jakże potrzebne miejsce parkingowe
14-12-2017 12:22:18
Amicus
Murzyni, geje i piesi... cóż za dyskryminacja... może marsz dyskryminowanych pieszych. Bądźcie głośni, pora by Poznań o Was usłyszał
14-12-2017 09:35:27
Amicus
...a wszystko po to by żyło się nam łatwiej...
14-12-2017 08:49:01
Pieszy Miejski
Tam jest chodnik, od zawsze zawłaszczony. I taki powinien być tytuł artykułu. Wystarczy sprawdzić znak umieszczony pod znakiem P (trochę w lewo, na wysokości przejścia w kier lodowej). No chyba, że białe pole i szare nie oznaczają chodnika i jezdni,a umiejscowienie rysunku auta jest tylko luźną sugestią co do sposobu parkowania. To już jest kolejny raz, po stacjach rowerowych, gdzie na chodniku robi się rzeczy nie przeznaczone do chodzenia. Piesi-najbardziej dyskryminowana, najbardziej liczba grupa w Poznaniu.
14-12-2017 02:47:08
Z Łazarza
Ja bym proponował jeszcze wprowadzić jakiś zakaz parkowania na całym lejku.. Mieszkańców też eksmitować najlepiej.. Po co ktokolwiek ma godnie żyć na Łazarzu..
14-12-2017 00:05:48
Albin
No to Panie Redaktorze: pora napisać o nowej organizacji ruchu w tym rejonie. Edukować, bo zmiana idiotyczna, a zastosować się trzeba.
13-12-2017 22:21:07
Amicus
Miejsca jak miejsca, ale co ZDM wykombinował u zbiegu ul. Niegolewskich i Rynku Łazarskiego? Znaki na środku skrzyżowania, wymalowany "owal" ciągłą linią i pokrętne poprowadzenie ruchu między ów liniami. Koszmar. Wygląda to fatalnie. Mnóstwo znaków szpecących i tak wątpliwej urody krajobraz rynku, slalom dla kierowców... Po co to wszystko skoro: a) było dobrze tak jak było, b) za pół roku rozpocznie się totalna modernizacja rynku?
13-12-2017 12:02:51
mieszkaniec łazarza
Bardzo dobra inicjatywa ZDM :).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: