Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Handlówce" zorganizowano olimpiadę... wiedzy o... bezpieczeństwie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Handlówce" zorganizowano olimpiadę... wiedzy o... bezpieczeństwie
13-12-2017 00:29   Janusz Ludwiczak
Ponad 700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w I Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie, która we wtorek odbyła się w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich. Głównym celem konkursu było zapoznanie młodzieży z tajnikami pracy Straży Miejskiej.

Chcemy, aby uczniowie nie kojarzyli straży miejskiej tylko z blokadami na koła i mandatami. Straż miejska to również spektrum ustaw, kodeksów czy rozporządzeń, dzięki, którym niesiemy pomoc mieszkańcom. Poprzez naszą inicjatywę uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę niezwykle przydatną w codziennym życiu – mówi Anna Nowaczyk, przedstawicielka Straży Miejskiej w Poznaniu

W pierwszej edycji Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwo wzięło w sumie udział ponad 700 osób, z czego najwięcej bo aż 99 gospodarcze, czyli uczniowie Zespołu Szkół Handlowych przy Śniadeckich.

Myślę, że tak duża liczba uczniów biorących udział w konkursie wynika z specjalizacji naszych klas. Uczniów interesują tematy związane z bezpieczeństwem. Ponadto, uczniowie chcą zdobyć główną nagrodę, a więc indeks i opłacanie studiów licencjackich na WSB – zaznacza Klaudia Kraus- Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół Handlowych.

Do konkursu w całej Wielkopolsce przystąpiło w sumie 37 szkół średnich. Uczniowie, aby dojść do finału muszą przebrnąć przez dwustopniowe kwalifikacje. Pierwszym ich etapem było rozwiązanie testu składającego się z 20-stu pytań jednokrotnego wyboru.

Uczniowie nie musieli się uczyć na pamięć całego kodeksu karnego czy kodeksu wykroczeń. Przychodząc na spotkania z nimi, wręczaliśmy im małą "ściągę". Dzięki temu wiedzieli, z których artykułów powinni się przygotować – podkreśla Anna Nowaczyk ze Straży Miejskiej.

Uczestnicy na rozwiązanie testu mieli 45 minut. Nad nimi czuwała specjalna komisja powoływana przed dyrektorów szkół.

Finałowym etapem konkursu będzie stworzenie, a także wdrożenie przez uczestników inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców ich okolicy. Pomysły mogą mieć różny charakter. Z jednej strony uczniowie mogą się zając np. ochroną środowiska, z drugiej zaś np. bezpieczeństwem w komunikacji miejskiej. Finał olimpiady zaplanowany jest na koniec marca 2018 roku.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie to autorski pomysł straż miejskich i gminnych z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Inicjatywa narodziła się w Gdańsku 11 lat temu. Ma ona pobudzić młodzież do podejmowania działań związanych z szerzeniem bezpieczeństwa w ich środowisku lokalnym.

Dominik Jagiełło
biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: