Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena zawodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena zawodów
22-11-2017 12:46   Janusz Ludwiczak
W najbliższy piątek do Areny powinni szczególnie zawitać uczniowie gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych. Odbędą się tam targi edukacyjne "Arena Zawodów", podczas których będzie można zobaczyć i poznać różne profesje.

Już po raz trzeci miasto realizuję kampanię "Szacun dla zawodowców", której celem jest zachęcenie uczniów do wybrania szkolnictwa zawodowego i związaniem swojej przyszłości z z nauką konkretnego fachu - mechanika, krawca czy budowlańca, na którego w tym roku kładziony jest szczególny akcent.

Akcja "Szacun dla zawodowców" przynosi duże efekty, ponieważ wzrasta liczba chętnych, którzy uczą się w technikach i szkołach branżowych. Przez dłuższy czas były one niedoceniane, dlatego pojawiły się pewne braki na rynku pracy. Chcemy je nadrobić. Dla nas ważne jest to, aby trafiać do młodych ludzi w sposób konkretny – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W Poznaniu są 22 szkoły zawodowe, które kształcą w 60 profesjach. Jaką szkołę wybrać i dlaczego taką będzie można przekonać się w najbliższy piątek w Arenie podczas targów edukacyjnych "Arena Zawodów". Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się ze stoiskami związanymi z m.in. budownictwem, mechatroniką, transportem czy technologią drewna.

Zaznaczam, że "Arena Zawodów to nie są typowe targi edukacyjne. Jest to raczej impreza w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób propagująca wiedzę o zawodach, po to, by uczniowie, którzy myślą o ich zdobyciu przekonali się na własne oczy, "czym to się naprawdę je." Przygotowaliśmy 13 wysp dla poszczególnych branż, na których będzie można w sposób praktyczny zapoznać się z ponad sześćdziesięcioma profesjami, w których kształcą nasze i powiatowe szkoły. To doświadczenie pozwoli, mam nadzieję, podjąć uczniom decyzję o tym, jaką ścieżką kariery chcą tak naprawdę podążyć – zapowiada Renata Jocz z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Targi edukacyjne "Arena Zawodów" odbędą się w piątek, w godz. od 10:00 do 15:00. Wstęp wolny.


R E K L A M A

Fot: archiwum lazarz.pl, Urząd Miasta

ZOBACZ TAKŻE: Szkoły na Targach

Komentarze (1)

22-11-2017 22:16:16
An
Szkoda ze w takich godzinach, bo dzieci w szkole do 15.30
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: