Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi chcą sprzedać działki przy Ułańskiej pod osiedle – ich wartość sięga przynajmniej 68 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi chcą sprzedać działki przy Ułańskiej pod osiedle – ich wartość sięga przynajmniej 68 mln zł
23-10-2017 01:24   Janusz Ludwiczak
MTP chcą sprzedać swoje działki położone pomiędzy ulicami Ułańską, Grunwaldzką i Matejki. Obecnie znajduje się tutaj m.in. targowy parking dla gości i wystawców, jednak według planów powstanie tutaj osiedle mieszkaniowe. Wartość nieruchomości szacowana jest nawet na 70 mln zł. Fundusze pozyskane ze sprzedaży gruntu Targi chcą przeznaczyć m.in. na budowę wielopoziomowego parkingu nad pawilonami i zapewne na modernizację hali Arena.

Jak już informowaliśmy do 6 listopada można nadsyłać na adres Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (ul. Prusa 3, 60-819 Poznań) wnioski, opinie i uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej". Plan miejscowy zostanie sporządzony na wniosek MTP i Rady Osiedla Św. Łazarz. Targi chcą sprzedać nieruchomość pod zabudowę mieszkaniową, z kolei łazarski samorząd obawia się, że na tym terenie powstaną wieżowce. Więcej w artykule: Do 6 listopada można skonsultować plan miejscowy dla Ułańskiej.

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą sprzedaż swoją nieruchomość, położona w obrębie ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki. Obecnie na działkach tych znajduje się m.in. parking dla wystawców i gości. Targi szacują, że za sprzedaż 6,5 hektarów gruntu mogłyby otrzymać przynajmniej 68 milionów złotych. Docelowo na tym terenie miałoby powstać osiedle mieszkaniowe. Ze środków ze sprzedaży nieruchomości Targi chcą wybudować parking wielopoziomowy nad pawilonami od strony ulicy Głogowskiej.

Wycena terenu została oszacowana na minimum 68 mln zł, a maksymalnie na 119 mln zł. Za uzyskane pieniądze będziemy chcieli wybudować wielopoziomowy parking nad pawilonami 1 i 15, taki, by nie psuł krajobrazu. W planach mamy również wybudowanie nowego Centrum Targowego, obecnego budynku nie opłaca się remontować. Są również różne pomysły na Gmach Administracyjny, jednym z nich jest przekształcenie go w hotel – tłumaczył rok temu podczas spotkania z poznańskimi radnymi Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Aktualnie na zlecenie MTP opracowywana jest koncepcja zagospodarowania tego terenu.

Ewentualna data rozpoczęcia procesu sprzedaży jeszcze nie jest znana. Zleciliśmy wykonanie koncepcji zabudowy dla tego terenu, która będzie załącznikiem do wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Zależy nam bowiem na tym, aby po sprzedaży w przyszłości dzielnica nie straciła swojego unikalnego charakteru. Dzięki sprzedaży nieruchomości Targi zyskałyby środki na dalszy rozwój – powiedziała "Głosowi Wielkopolskiemu" Karolina Nawrot, rzecznik MTP.

Pozyskane pieniądze ze sprzedaży nieruchomości mogą zostać również przeznaczone na modernizację hali Arena. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu od 1 stycznia Arena ma być dzierżawiona przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Miasto postanowiło, by to właśnie miejska spółka, jaką jest MTP, a nie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zarządzały halą widowiskowo-sportową w Parku Kasprowicza. Targi miałyby organizować duże imprezy sportowe i kulturalne, ale również przeprowadzić gruntowny remont obiektu. Miałaby również zwiększyć się liczba miejsc z 4 200 do 6 000. Wiceprezydent Tomasz Lewandowski szacuje, że gruntowna przebudowa Areny kosztowałaby 45 mln zł. Więcej w artykule: MTP przejmą Arenę. Będzie gruntowny remont hali – "Chcemy zwiększyć liczbę miejsc do 6 tys. widzów".


Komentarze (1)

23-10-2017 09:38:50
Łukasz Prymas
RO wystąpiła do Miasta a Rada Miejska przychyliła się do tego stanowiska aby wywołać plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Plan jest w trakcie opracowywania i powinno to wg. wstępnych zapewnień ok. półtorej roku. Ma to zapobiec zabudowie terenu na podstawie decyzji o warunkach zabudowy oraz określi docelowy sposób zagospodarowania tego terenu. W planie miejscowym również zostaną opracowane metody poruszania się po tym terenie oraz zostanie wpisana konieczność wybudowania miejsc parkingowych wg. normatywu obowiązującego w mieście. Ponadto, dla gości targowych MTP wybuduje wielopoziomowy parking na swoim terenie, gdzie będą parkować goście targowi. Ponadto, informuję, że można składać propozycje co do zabudowy tego terenu poprzez wysłanie maila albo listu do Miejskiej Pracowni Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu albo osobiście w ich siedzibie na Prusa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: