Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Lasy Państwowe są gotowe pochłaniać dwutlenek węgla, który emitujemy" – minister Szyszko na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Lasy Państwowe są gotowe pochłaniać dwutlenek węgla, który emitujemy" – minister Szyszko na MTP
19-10-2017 22:48   Janusz Ludwiczak
"Wróciliśmy do korzeni, wróciliśmy do normalności. Celem porozumienia paryskiego jest to, aby dokonać zmniejszania koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze jak najszybciej, jak najtaniej, jak najbardziej efektywnie i mamy do tego dwa pola działania. Mamy unikat w skali światowej – Polskie Lasy Państwowe, które są gotowe pochłaniać ten dwutlenek węgla, który emitujemy" – powiedział Minister Środowiska Jan Szyszko podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska "Pol Eco System", które odbyły się na MTP.

Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska "Pol Eco System", które odbyły się we wtorek, środę i czwartek na MTP Minister Środowiska mówił o krokach do poprawy jakości powietrza i potrzebie zmniejszenia zanieczyszczeń przy jednoczesnym zwiększeniu pochłaniania.

Zrealizowaliśmy Protokół z Kioto z wyraźną nadwyżką, mieliśmy dokonać redukcji na poziomie 6% dokonaliśmy na poziomie 30% przy równoczesnym wzroście gospodarczym mierzonym PKB w tym czasie rzędu 60% a więc swego rodzaju rekord świata.
Polska była niezwykle aktywna podczas porozumienia paryskiego. Wróciliśmy do korzeni, wróciliśmy do normalności.
Celem porozumienia paryskiego jest to, aby dokonać zmniejszania koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze jak najszybciej, jak najtaniej, jak najbardziej efektywnie i mamy do tego dwa pola działania
– powiedział Jan Szyszko, Minister Środowiska.

Z jednej strony redukcja emisji na bazie nowoczesnych technologii i innowacyjności i z drugiej strony unikat w skali światowej – Polskie Lasy Państwowe, które są gotowe pochłaniać ten dwutlenek węgla, który emitujemy. Polska to kraj, który chce spełnić zobowiązania wynikające z porozumienia paryskiego jak najszybciej, osiągnąć neutralność klimatyczną, czyli chcemy tyle emitować, co pochłaniamy – dodał minister Jan Szyszko.

Dodajmy, że kilka dni temu na ścianie jednego z pustostanów przy ul. Góreckiej pojawił się mural, na którym widnieje wizerunek ministra środowiska Jana Szyszki w garniturze z piłą mechaniczną.

Minister Środowiska Jan Szyszko znany jest z kontrowersyjnych decyzji, m.in. wycinki Puszczy Białowieskiej czy wycinki drzew bez zezwolenia na terenie prywatnym, przepisy te jednak zostały zniesione.


Komentarze (3)

28-10-2017 15:49:00
Bazyli
Przykre, że to publikujecie... Przecież to nieprawda! Administratorów portalu zachęcam do lektury "Ziemia na Rozdrożu" Jacka Popkiewicza i do zainteresowania się klimatologią oraz ekologią.
20-10-2017 12:19:45
leming
Wolę aby Polska była gnębiona limtami CO2 i musiała płacić kary za emsiję CO2, niż przyznać, że Szyszko słusznie powiedział, że wielkie połacie Lasów Państwowych pochłaniają dużo CO2...
20-10-2017 09:44:05
gosownik
wrocilismy do "korzeni" :D szyszko mistrz
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: