Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gimnazjum 51 przekształca się w liceum terapeutyczne, a przy Arenie powstała nowa podstawówka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gimnazjum 51 przekształca się w liceum terapeutyczne, a przy Arenie powstała nowa podstawówka
07-09-2017 21:34   Janusz Ludwiczak
Cztery dni później niż zazwyczaj rozpoczął się nowy rok szkolny. Z początkiem września uczniowie klas 6, zamiast do gimnazjów poszli do klasy 7 szkoły podstawowej. W miejscu Gimnazjum 51 przy Potockiej uruchomione zostało liceum terapeutyczne. Z kolei zamiast Gimnazjum 33 działać będzie Szkoła Podstawowa nr 33. Reforma oświaty spowodowała zmiany również w szkołach katolickich.

Uczniowie rok szkolny rozpoczęli nie jak zazwyczaj 1 września, a dopiero w poniedziałek, 4 września. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września 2017 r. wygaszane będą gimnazja. W zamian przywrócone będą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika i 3-letnie szkoły zawodowe.

I tak docelowo zamiast Gimnazjum 53 na Winklera pojawią się starsze oddziały Szkoły Podstawowej nr 69. Z kolei Gimnazjum nr 33 zmieni się w Szkołę Podstawową nr 33. Z początkiem września udało się tam utworzyć klasę pierwszą i siódmą, do której chodzi w sumie 58 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 33 zajęcia rozpoczęło w klasie 1 i 7 łącznie 58 uczniów. Nabór oceniam kiepsko. Rok był dziwny, było zawirowanie. Nikt nie wierzył w reformę. Wydział Oświaty i miasto niespecjalnie informowało o zmianach. Rodzice byli zdezorientowani. Niektórzy dyrektorzy szkół podstawowych okłamywali rodziców co do możliwości przeniesienia dziecka do innej szkoły. Był za mało czasu, za mało informacji – przyznaje Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Z kolei w budynku Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej uruchomione zostało tzw. "liceum terapetyczne", czyli 37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi.

Nabór oceniam pozytywnie. Udało nam się otworzyć 2 oddziały klas pierwszych – z rozszerzonym językiem angielskim i niemieckim. Mamy w sumie 21 uczniów, z czego w oddziale pierwszym – 10, w drugim – 11 – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37. Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej.

Cechą charakterystyczną naszej szkoły jest mała liczebność zgodnie z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Klasy liczą do 15 osób. Chcemy, by uczniowie mieli przestrzeń do indywidualnej pracy, ze względu na dysfunkcje, problemy zdrowotne czy edukacyjne. Będziemy respektować indywidualne potrzeby uczniów, wynikające z opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania w oddziale terapeutycznym – dodaje Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37 LO.

Zmiany objęły również szkoły katolickie. Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, znajdujące się w gmachu, który w połowie 2014 r. musiało opuścić VIII LO, zmieniło się w Katolicką Szkołę Podstawową. W podstawówkę przekształci się również Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Głogowskiej 147.

A dla uczniów mamy dobrą wiadomość. Najbliższe wakacje za 288 dni... 22 czerwca 2018 roku, zaś najbliższa dłuższa przerwa od nauki już 23 grudnia.


Komentarze (3)

08-09-2017 11:46:58
xxl
Oto logika zmian: w jednej podstawówce dzieci chodzą na 2 zmiany, ale odradzimy rodzicom inną szkołę. Niech się cisną u nas!
08-09-2017 10:07:38
Nina
Bezczelność, że dyrektorzy podstawówek okłamywali rodziców! Takie ważne kwestie nie powinny być zatajone...
08-09-2017 06:18:28
Tomek
Do czasu likwidacji LO przy Wyspiańskiego będzie problem z naborem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: