Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lewoskręt z Głogowskiej w Berwińskiego zostanie zlikwidowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lewoskręt z Głogowskiej w Berwińskiego zostanie zlikwidowany
05-09-2017 21:16   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej w październiku zniknie lewoskręt z ulicy Głogowskiej w Berwińskiego. Zmiany mają związek z blokowaniem torowiska tramwajowego przez samochody.

Jak już informowaliśmy mimo, iż na ulicy Głogowskiej jest pas, który umożliwia samochodom skręt w lewo w ul. Berwińskiego to kierowcy i tak wjeżdżają na torowisko blokując przejazd tramwajom. Sytuacje takie powodują wstrzymanie ruchu tramwajowego, przez co niekiedy motorniczowie muszą czekać na kolejne otwarte [zielone - przyp. red.] światło, a pasażerowie tracą kolejne minuty.

Na początku 2012 roku MPK, ZDM i ZTM wspólnie z Policją pracowali nad wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu i docelowo zlikwidowaniem skrętu w lewo z Głogowskiej w Berwińskiego. Zmiany miały wejść w życie przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO2012, tak jednak się nie stało.

Do sprawy wracaliśmy w marcu 2016 roku. Wiceprezydent Maciej Wudarski przyznał wtedy, że ważniejsze jest wydzielenie torowiska tramwajowego i utworzenie drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej.

Chcielibyśmy skończyć najpierw jedno, czyli zrealizować projekt na ul. Grunwaldzkiej. Potem zajmiemy się innymi problemami. Mamy świadomość tego, co dzieje się przy Berwinskiego – mówił nam w marcu 2016 r. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Radny Tomasz Wierzbicki zaproponował, by udrożnić przejazd tramwajów na ulicy Głogowskiej w rejonie Parku Wilsona. W tej sprawie złożył interpelację do wiceprezydenta Macieja Wudarskiego.

Zwracam się z prośbą o wprowadzenie rozwiązań, które przyczynią się do usprawnienia transportu publicznego w tym rejonie miasta oraz podniosą punktualność na liniach tramwajowych 5, 8, 11 i 14. Proszę o wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego – samochody skręcające wjeżdżają na torowisko, blokując przejazd tramwajów w obydwóch kierunkach. Dodatkowo, sygnalizacja świetlna jest ustawiona w ten sposób, że sygnał dla tramwaju nie jest przedłużany, aby mógł on swobodnie opuścić skrzyżowanie po zjechaniu samochodów i musi czekać do kolejnego cyklu, co wydłuża czas postoju. Tramwaje jadące w kierunku centrum są zatrzymywane na światłach na skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego/Kanałową, a w kierunku Górczyna – na kolejnym skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego – napisał w interpelacji do prezydenta Poznania Tomasz Wierzbicki, Radny Miasta Poznania z Prawa do Miasta.

Pewne jest, że najpóźniej w październiku zlikwidowany zostanie lewoskręt z ulicy Głogowskiej (od strony Rynku Łazarskiego) w ulicę Berwińskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego oraz Policja pozytywnie zaopiniowali przygotowany przez ZDM projekt stałej zmiany organizacji ruchu, polegający na likwidacji skrętu w lewo z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego. Wprowadzenie tego rozwiązania w sposób zdecydowany poprawi poziom bezpieczeństwa oraz płynność przejazdu tramwajów na tym odcinku – tłumaczy Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Ze względu na brak zmiany programu sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu, projekt nie został jeszcze zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. W związku z czym Wydział Sterowania Ruchem w Zarządzie Dróg Miejskich wykona konieczną dokumentację i we wrześniu przedłoży ją do zatwierdzenia. Termin realizacji został planowany jest na koniec października – dodaje wiceprezydent Maciej Wudarski.


R E K L A M A

Komentarze (15)

08-09-2017 10:50:22
kierowca
Trzeba będzie objechać, ale to na tej ulicy norma trzeba się nauczyć z tym żyć. Może dzięki temu będzie bezpieczniej jeśli komuś to przeszkadza to niech się z miasta wyniesie, spaliny i tłok to rzecz normalna.
07-09-2017 20:30:55
Pio
Bardzo dobrze że tak się stanie.Jeszcze przejście dla pieszych na ul.Berwińskiego powinno być dalej przesunięte bo nie trudno o potrącenie pieszych a w szczególności dzieci które I do do i ze szkoły.
06-09-2017 20:33:43
cis
w przciwnym kierunku już dawno zlikwidowano lewoskręty - wszyskie! jedyny pozostał na końcu przed widuktem w Krzywą. Ci co jadą na Rynek z kierunku Centrum muszą objeżdżać Matejki lub Kasprzaka. To samo będą robić Ci co jadą w przeciwnym kierunku tylko pojadą przez Rynek Łazarski. A natępna likwidacja to lewoskręt w Śniadeckich - tam też kierowcy blokują tramwaje!
06-09-2017 19:20:35
Negatyw
Nareszcie!!!!!!
06-09-2017 17:22:50
morlock
Wiara zza kółka już się dostoso / wała bo okoliczne uliczki aż płoną i dymią od tych absurdów nowomodnych.
06-09-2017 15:49:36
kierowca
Oj to już widzę, jak się zakorkuje Małeckiego i Strusia.
06-09-2017 12:51:19
iwona
Wreszcie!! Chociaż ostatnio jeżdżę więcej samochodem niż tramwajem, ale czasem korzystam z komunikacji miejskiej i tam było po prostu fatalnie. Parę lat wcześniej zlikwidowano większość lewoskrętów na Głogowskiej, a ten z jakichś nieznanych mi przyczyn zostawili. Teraz będzie o wiele lepiej przejechać tramwajem przez to skrzyżowanie i to w obie strony.
06-09-2017 11:23:17
Artur Brzyski
Można dodać, że w tym miejscu nierzadko dochodziło do kolizji, więc to też poprawa bezpieczeństwa
06-09-2017 09:22:21
Amicus
A może lepiej byłoby skorygować światła, które umożliwiłyby tam skręt w lewo?
06-09-2017 09:09:40
Mieszkaniec Łazarza
A jak myślicie którędy pojadą samochody widoczne na zdjęciu i wiele innych kiedy zlikwidowany zostanie lewoskręt. Jedyna droga będzie przez wąskie uliczki Łazarza, bo jeżeli myślicie, że auta przestaną skręcać w lewo to się mylicie. Blikowanie na chwilę pasa dla tramwajów było lepszym rozwiązaniem, aniżeli zatrzymywanie ruchu dla aut jadących prosto Głogowską. W końcu tramwaj jechał rzadziej. Na pewno nie pozbędę się auta na rzecz roweru. Będziemy więc mieli bardziej zakorkowany Łazarz. Gratulacje dla pomysłu !!!
06-09-2017 09:08:38
Lazarian
Tam się inaczej nie da skręcać...jest ograniczona widoczność przez przystanek..a stając na ulicy blokujesz zaś ruch samochodom...skręt musi być a to jest glupkowaty pomysł...gdyby ktoś ruszył głową i mądrze myślał,to lepszym rozwiązaniem i bezkolizyjnym byłoby przesunięcie przystanku pod CCS gdzie obecnie znajduje się w drugą stronę i wtedy nie byłoby problemu z ograniczoną widocznością i stawianiem na torowisku....najlepiej zróbcie ścieżki rowerowe i cofnijmy się o sto lat gdy po ulicach jeździły tylko rowery i dorozki pajacujecie tylko i więcej was nikt nie wybierze
06-09-2017 08:59:52
Lazarian
I jak niby tam wjechać na postój taxi się pytam...będę na Wyspiańskiego i co dalej....co wy za coraz głupsze pomysły realizujecie
06-09-2017 08:05:09
maciej
Fatalny pomysł, miastu chyba zależy na pozbyciu się ostatnich kilku mieszkańców; dodatkowo proponuję nowe motto miasta - "Poznań - miasto bez lewoskrętów"
06-09-2017 07:38:40
epp
Może blokowali bo po prostu tam nic nie widać? Z przeciwległej strony jechały samochody z niemałą prędkością i nie dało się inaczej wyjechać.
05-09-2017 22:02:35
m
Super bardzo się cieszę kierowcy mimo tego, że mają dwa pasy ruchu i tak wjeżdżali na torowisko i blokowali tramwaje, wreszcie się to skończy a tramwaje będą jeździć zgodnie z rozkładem jazdy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: