Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia"
29-08-2017 23:33   Janusz Ludwiczak
Plac przed dawnym kinem Olimpia, gdzie obecnie mieści się Scena Robocza i centrum teatrów niezależnych po raz drugi zamienił się w skwer sąsiedzki. Dzieci wraz z artystą Miłoszem Flisem w każdy weekend lipca i sierpnia tworzyły tam wielkoformatowe rzeźby, które zmieniły plac w magiczną krainę wypełnioną zwierzętami i postaciami stworzonymi przez dziecięcą wyobraźnię. Organizatorzy w każdy weekend wakacji przygotowali dla dzieci warsztaty teatralne i różnego rodzaju animacje.

Warsztaty rzeźbiarskie, teatralne, żonglowania, gry i zabawy oraz różnego rodzaju animacje – to wszystko czekało na najmłodszych w każdy weekend lipca i sierpnia w "Krainie Olimpia", która powstawała na placu przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej.

Tak jak w zeszłym roku punktem wyjścia była niezwykła, dziecięca kreatywność w wymyślaniu nowych, magicznych światów i ich naturalna skłonność do budowania baz w krzakach lub pod stołem, w celu ukrycia się przed kontrolującym okiem dorosłych, w celu bawienia się w zabawy nie narzucone a stwarzane przez dzieci. Celem projektu było stworzenie wraz z zaproszonym artystą (Miłoszem Flisem) projektów a następnie wielkoformatowych rzeźb, które wykreowane przez dzieci i umieszczone na dziedzińcu pośród nieregularnych betonowych wysp, między lub na drzewach a może na dachu, przeobrażą Krainę Olimpię w magiczną przestrzeń, galerię wypełnioną zwierzętami i postaciami wyjętymi wprost z dziecięcej wyobraźni – wyjaśnia Dominika Mądry z Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci również warsztaty teatralne. Na zakończenie w niedzielę odbył się wielki piknik, podczas którego odbył się spektakl "MiMi czarodzieje" w reż. Magdaleny Płanety, a także koncert zespołu Wulkan i zabawa z dj.

Projekt "Kraina Olimpia", realizowany był przez Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, które przekazało 47,5 tys. zł dotacji w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: