Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi zaprosiły na podróż w czasie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi zaprosiły na podróż w czasie
29-07-2017 21:34   Janusz Ludwiczak
Wycieczki zabytkowym Chevroletem po terenie Targów, opowieści o dawnym Poznaniu, pokazy archiwalnych filmów w Sali Ziemi, kiermasz książek historycznych, pokaz strojów i eksponatów z minione epoki, stare zdjęcia z łazarskiego fyrtla – to wszystko czekało w ramach akcji "Sobota z historią", którą przygotowały Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W pawilonie 2 pochodzącym z lat 1928-1929 można było zobaczyć m.in. zabytkowe samochody. Wystawę retro przygotował Automobilklub Wielkopolski i Poznańskie Klasyki Nocą. Z kolei na wycieczkę w czasie po Targach można było wybrać się zabytkowym Chevroletem, na pokładzie którego przewodnicy opowiadali o historii MTP i PeWuKi, czyli Powszechnej Wystawie Krajowej.

W Sali Ziemi prezentowane były archiwalne filmy z życia Targów, a także pokazujące historyczny Łazarz. Chętni mogli zobaczyć również wystawę starych zdjęć i eksponaty z minionej epoki.

Z kolei w czwartek, 3 sierpnia MTP zapraszają do targowego ogrodu, w którym o godz. 21:30 wyświetlony zostanie film "Podróż na sto stóp" w ramach kina letniego.

Natomiast w przyszłą sobotę, 5 sierpnia na Targach odbędzie się akcja "Do it yourself", podczas której dzieci będą mogły nauczyć się majsterkowania. Pracownicy targowych warsztatów technicznych zaproszą dzieci do zabawy w małe złote rączki. W programie znajdą się praktyczne zajęcia, podczas których dzieci przygotują karmniki dla ptaków, ozdobne wieszaki i pudełka na skarby.

Zabytkowe samochody na MTP będzie można ponownie zobaczyć na początku listopada podczas Motor Show Retro, czyli Targach Pojazdów Zabytkowych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: