Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontują dach sali gimnastycznej i budynku Szkoły Podstawowej nr 26 za mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontują dach sali gimnastycznej i budynku Szkoły Podstawowej nr 26 za mln zł
20-07-2017 13:36   Janusz Ludwiczak
"Nasze dachy - zarówno ten nad budynkiem szkoły, jak i nad salą gimnastyczną były już w opłakanym stanie. W wielu miejscach dach po prostu przeciekał" – mówi Katarzyna Kubiak, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 26. Od miesiąca trwa remont dachu budynku szkoły przy ul. Berwińskiego i sali gimnastycznej od strony ul. Wyspiańskiego. Na inwestycję tą Rada Miasta przeznaczyła w ramach budżetu Poznania 1 mln zł.

By realizacja ta mogła się rozpocząć trzeba było ogłosić aż dwa przetargi. Pierwsze zamówienie na "remont dachu na budynku szkoły i budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Szkoły Podstawowej nr 26) przy ul. Berwińskiego 2/4)" zostało unieważnione, gdyż kwota, którą zaproponował wykonawca okazała się zbyt wysoka. Cena najkorzystniejszej oferty wynosiła 1 349 143,98 zł, przy czym na realizację zadania przeznaczono 1 085 000 zł. Ogłoszono więc ponowny przetarg, do którego stanęła tylko jedna firma - Konsorcjum Nortman-Gorczyca-Wawrzyniak z Lipna.

Nasze dachy - zarówno ten nad budynkiem szkoły, jak i nad salą gimnastyczną były już w opłakanym stanie. Wymagały przy tym ocieplenia. Tak naprawdę w wielu miejscach dach po prostu przeciekał, więc dla nas ten remont ma nie tylko wymiar estetyczny, ale i konkretny. Po prostu nie będzie nam już kapało na głowę. Nasz budynek jest zabytkiem, co utrudnia jakiekolwiek prace, bo do ich przeprowadzenia konieczna jest zgoda konserwatora zabytków i też pod jego nadzorem takie prace się odbywają – zaznacza Katarzyna Kubiak zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 26.

Zaczęliśmy roboty 19 czerwca i powiem tak: życzyłabym każdej szkole takiej ekipy remontowej, jaką mamy my. Idą, jak burza, dach zalśni nowością już we wrześniu. Zyskamy komfort pracy, w sali gimnastycznej będzie cieplej i wygodniej – dodaje Katarzyna Kubiak, wicedyrektor SP26.

Na ten cel Rada Miasta przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu Poznania 1 mln zł.


Komentarze (5)

22-07-2017 09:33:30
Mariany
Ale "dach zalśni nowością"!
20-07-2017 21:59:32
Mariany
W SP26 nie ma ojca dyrektora. Jest "siostra" dyrektor.
20-07-2017 21:52:10
SOKÓŁ
W związku z remontem dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Wyspiańskiego, pragnę zwrócić uwagę na taki szczegół – mianowicie jeszcze kilka lat temu na szczycie wieżyczki „wyrastającej” z dachu tej sali umieszczona była figurka akrobaty stojącego na rękach. Podczas silnej burzy/nawałnicy, która przeszła nad Łazarzem, figurka uległa złamaniu i jakiś czas jeszcze zwisała zaczepiona na piorunochronie, po czym została usunięta. Może więc jeśli nie trafiła na złom to istnieje może jakimś szkolnym schowku typu piwnica/strych (?) . Teraz jest ku temu okazja żeby ją umieścić z powrotem tam gdzie istniała najprawdopodobniej od momentu oddania tej Sali do użytku szkolnego. P.S. Może ktoś z mieszkańców Łazarza (i nie tylko) wie coś na temat losów tej figurki… (?)
20-07-2017 19:37:14
Amicus
...ojciec dyrektor:)
20-07-2017 15:04:51
as
Wszystko to zasługa naszego dyrektora i nie jest prawdą, że nad stolikami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Dyrektor dba o nas jak ojciec najlepszy! xD
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: