Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protestowali w obronie zwierząt - odwołują się od kary - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protestowali w obronie zwierząt - odwołują się od kary
07-07-2017 06:10   Janusz Ludwiczak
Przed sądem Poznań-Grunwald stanęli obrońcy praw zwierząt, którzy są oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego podczas Targów Myślistwa i Strzelectwa "Knieje", które odbyły się w lutym na MTP.

W lutym już po raz trzeci odbyły się Targi Myślistwa i Strzelectwa "Knieje". Przed wejściem na MTP protestowali obrońcy zwierząt. Demonstracja była legalna.

Następnie część protestujących kupiła bilety na Targi i postanowiła wyrazić swój sprzeciw podczas pokazu mody myśliwskiej. Sześć dziewczyn w białych koszulkach z napisem "Stop krwawy hobbysto" w myśliwskich kurtkach z maskami zwierząt pojawiło się na scenie. Ochrona zatrzymała protestujące, w tym również chłopaka, który filmował całe zdarzenie. Na miejsce przybyła Policja. Protestujący zostali oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego, za co otrzymują karę grzywny w wysokości 300 złotych. Trzy osoby zdecydowały się zapłacić karę, trójka pozostałych postanowiła tego nie zrobić. Sprawa trafiła do sądu. W środę w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald przy ul. Kamiennogórskiej odbyła się pierwsza rozprawa.

Po zakończeniu tego pokazu mody weszliśmy na scenę. Nie było tam żadnych znaków, które by tego zabraniały, nie było barierek, regulaminu targów. Nikt również nie kazał nam ze sceny zejść. Nie zdążyłyśmy się po niej przejść, bo od razu zostałyśmy spacyfikowane przez ochroniarzy. Chciałyśmy wejść na scenę, przejść się po niej, zaprezentować koszulki i zaprosić na pokojową legalną demonstrację przed targami – powiedziała Julia Forecka, uczestniczka protestu, działaczka ekologiczna, studentka.

Zdaniem protestujących ochrona potraktowała je brutalnie. Ich zdaniem zostały skute i były przetrzymywane w zamkniętym pomieszczeniu.

Od kary grzywny odwołuje się również chłopak, który tylko filmował całe zdarzenie.

Byłem na terenie targów, ale nie wszedłem na scenę. Nie miałem też na sobie żadnej koszulki wyrażającej poglądy. Uczestniczyłem w tym pokojowym proteście, ale nie w samym zdarzeniu – mówił przed sądem Przemysław Kowański.

Kolejną rozprawą zaplanowano na połowę sierpnia. Wtedy zeznawać będą ochroniarze.


Komentarze (1)

07-07-2017 18:15:31
werserk
Jak to mawiają Anglicy "empty barrels sounds the most"...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: