Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Każdy będzie mógł (choć na chwilę) zostać strażakiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Każdy będzie mógł (choć na chwilę) zostać strażakiem
01-07-2017 01:07   Janusz Ludwiczak
W najbliższą niedzielę, w ramach dnia otwartego będzie można zwiedzić strażnicę przy ul. Grunwaldzkiej 16a (przy szpitalu klinicznym). Będzie można nie tylko przekonać się jak ciężka jest praca strażaka, ale również zobaczyć cały sprzęt, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wziąć udział w zabawie polegającej na odszukaniu misia w zadymionym pomieszczeniu czy dowiedzieć się co robić w przypadku wystąpienia pożaru.

Podczas "Dnia Otwartych Strażnic" będzie można nie tylko zwiedzieć zabytkowy budynek strażnicy przy Grunwaldzkiej, ale przekonać się na czym polega praca strażaka. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się, co należy zrobić w sytuacji zagrożenia. Równocześnie odbędzie się prezentacja sprzętu pożarniczego. Podczas dnia otwartego w JRG2 będzie można również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się co robić w przypadku wystąpienia pożaru, zadymienia, zatrucia tlenkiem węgla, zasłabnięcia czy zadławienia.

Tym razem strażacy z naszej jednostki planują przybliżyć zagadnienia związane z bezpiecznymi wakacjami. W programie przewidziano zwiedzanie zabytkowego budynku strażnicy zbudowanego w latach 1908-1909, prezentację pojazdów pożarniczych oraz sprzętu będącego na wyposażeniu JRG nr 2, a także przybliżenie pracy strażaka, a także omówienie zagrożeń związanych z okresem letnim - upały, gwałtowne opady deszczu, burze i silne wiatry – zapowiada bryg. Jarosław Kuśmirek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

W programie również nauka pierwszej pomocy, w tym możliwość przećwiczenia podstawowych czynności ratowniczych na fantomie; prezentacja sprzętu ratowniczego, w tym armatury wodnej oraz przenośnego zbiornika na wodę.

Przygotujemy stanowisko, na którym będzie można wczuć się w rolę prądownika i za pomocą dostępnego sprzętu skierować strumień wody na wyznaczony cel (np. przewrócić pachołek). Planujemy również zabawę - odszukaj misia w zadymieniu. W specjalnie zadymionym pomieszczeniu zwiedzający będzie miał za zadanie odszukać pluszowego misia po omacku oraz z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Podczas wizyty w strażnicy będzie można wsiąść do pojazdu pożarniczego, założyć ubranie ochronne strażaka oraz hełm, zobaczyć zjazd po ześlizgu podczas ogłoszenia alarmu próbnego – dodaje bryg. Jarosław Kuśmirek.

Ponadto strażacy będą rozdawać ulotki z zakresu prewencji społecznej, a dla dzieci kolorowanki oraz krzyżówki o tematyce pożarniczej.

Akcja "Dzień Otwartej Strażnicy w JRG2" realizowana jest w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo". Początek, w niedzielę 2 lipca o godz. 11:00. Strażacy proszą o punktualne przybycie!


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: