Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plaża, kino plenerowe, rolki, ping-pong – ruszyło "Lato na Targach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plaża, kino plenerowe, rolki, ping-pong – ruszyło "Lato na Targach"
27-06-2017 00:24   Janusz Ludwiczak
Przestrzeń między pawilonami MTP zamieniła się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw i animacjami dla dzieci, a to za sprawą piątej już akcji "Lato na Targach". Codziennie do końca sierpnia na mieszkańców zarówno tych małych jak i dużych czeka wiele atrakcji: gry i zabawy, zajęcia piłkarskie, jazda na rolkach, strefa chilloutu, ping-pong, siatkówka plażowa, a także kino plenerowe.

"Lato na Targach" zostało zainaugurowano wielkim piknikiem, podczas którego na mieszkańców czekały pokazy kulinarne, przejazd rolkarzy, koncert plenerowy Kasi Klich i dyskoteka z DJ Zoran.

Jest to miejsce kreatywnej, nieskrępowanej zabawy, leniwego odpoczynku i aktywności sportowych. Stworzyliśmy miejski ogród, w którym mogą spotykać się poznańskie rodziny i ich przyjaciele. Są tu drewniane siedziska, kwiatowe kaskady i zacienione zakątki. Do tego piaskownice i boiska, do których budowy wykorzystaliśmy prawie 600 ton piasku oraz plac zabaw – opowiada Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ramach akcji "Lato na Targach" odbywają się zajęcia piłkarskie, prowadzone na świeżym powietrzu przez Akademię Reissa. Jest też możliwość grania w ping-ponga, siatkówkę i badmintona.

Targi udostępniły jedną ze swoich hal na potrzeby toru wrotkarskiego i zajęć jazdy na rolkach z instruktorem. Natomiast miłośnicy gier będę mogli zagrać w planszówki, a bibliofile wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingu. W soboty goście będą mogli umówić się na piknik i wspólne grillowanie. Na miejscu będzie działała wypożyczalnia sprzętu plażowego, gdzie za darmo będzie można wypożyczyć leżaki, gry, zabawki i piłki.

W każdy czwartek, począwszy od 6 lipca, będzie działało letnie kino kulinarne pod patronatem targowych restauracji "Garden City". Przez osiem kolejnych tygodni będzie można zobaczyć smakowite propozycje filmowe, których wspólnym mianownikiem będą kulinarne inspiracje.

W tym roku stawiamy na projekty tematyczne. Pięć wakacyjnych weekendów będzie zarezerwowanych na festyny sportowe, naukowe czy historyczne – informuje Karolina Nawrot, MTP.

"Lato na Targach" potrwa do 27 sierpnia. Miejska plaża otwarta jest codziennie - w poniedziałki i wtorki od godz. 10:00 do 18:00, w środy, piątki, soboty i niedziele do 21:00, a w czwartki aż do północy. Wstęp wolny - wszystkie atrakcje są bezpłatne.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: