Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czuwajcie! 23 tysiące Świadków Jehowy na MTP -dwukrotnie więcej osób niż na konferencji klimatycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czuwajcie! 23 tysiące Świadków Jehowy na MTP -dwukrotnie więcej osób niż na konferencji klimatycznej
17-07-2009 23:53   Janusz Ludwiczak
Język francuski, angielski, czeski, słowacki i oczywiście polski słychać od czwartku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale także w samym mieście. Ponad 23 tysiące osób zjechało na Międzynarodowy Kongres Świadków Jehowy, który potrwa do niedzieli.

Ponad 23 tysiące osób z 236 krajów świata bierze udział w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy, który odbywa się od czwartku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najwięcej gości przyjechało z Francji, USA i Szwecji. Z samej tylko Australii jest 150 gości.

Najwięcej, około 1 700 osób przyjedzie z Francji, dużo Szwedów - około 1 200, około 1 100 Amerykanów. Z Australii, Łotwy, Estonii i Paragwaju. Najróżniejsze miejsca z całego świata. Kilkuset Świadków Jehowy także z Czech i Słowacji - powiedział Janusz Werner, rzecznik prasowy Kongresu.

Kongres potrwa w sumie 4 dni i zakończy się w niedzielę. W sobotę ponad 200 wyznawców przyjmie chrzest, poprzez zanurzenie w ogromnych pojemnikach z wodą, która podgrzewana jest już od środy. Natomiast w niedzielę odbędzie się wykład publiczny: "Jak przeżyć koniec świata?".
Program odbywa się pod hasłem "Czuwajcie" i ma przygotować wszystkich uczestników do tego, by jeszcze lepiej mogli rozumieć spełnianie się biblijnych proroctw w świetle wydarzeń, które mają obecnie miejsce na świecie - dodaje Janusz Werner z Biura Prasowego Międzynarodowego Kongresu Świadków Jehowy..

Zgromadzenie międzynarodowe Świadków Jehowy to dobra okazja do promocji miasta i samej dzielnicy, gdyż goście odwiedzają m.in. Palmiarnię i Park Wilsona, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie MTP. Gości jest dwukrotnie więcej niż podczas grudniowej konferencji klimatycznej.

Wstęp na Kongres jest wolny. W pawilonach 3A i 5 obradują polscy Świadkowie Jehowi, zaś w pawilonach 6A goście mówiący w języku francuskim. W sąsiednim pawilonie nr 6 można spotkać Świadków Jehowy z Czech i Słowacji. W pawilonie 4 znajduje się pomieszczenie dla matek z dziećmi, punkt medyczny. Tam też odbędzie się chrzest.

Świadkowie Jehowi to społeczność, która wywodzi się z różnych religii i jesteśmy otwarci na wszystkie religie. Tutaj oczywiście bramy otwarte są dla każdego uczestnika, także ludzi niewierzących. Ten kongres poprzedziła kampania informacyjna. Roznosiliśmy zaproszenia, by każdy mógł skorzystać ze zgromadzenia. Wstęp jest wolny, nie pobiera się opłat - powiedział Janusz Werner, rzecznik prasowy zgromadzenia.

Dotychczas spotkania Świadków Jehowy odbywały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej, jednak ze względu na remont Kongres odbywa się na terenie MTP. W Poznaniu jest 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków.


Komentarze (13)

23-07-2009 16:54:19
omega
Szkoda, że Jehowi nie tolerują transfuzji krwi. Ale co tam jak mówicie ważniejsza ideologia religijna niż życie.
23-07-2009 11:17:33
...
Jezus powiedzial ze jego uczniowie beda rozpoznani po 'milosci' i tak jest. Świadkowie Jehowy przyjmuja do siebie na kwatere osoby ktore nie znaja a mimo to serdecznie ich przyjmuja i straja sie jak najlepiej ugoscic i nie wazne czy sa to osoby innej narodowosci. wystarczy przyjsc na takie zgromadzenie i zobaczyc jak ludzie ktorzy sie nie znaja z kazdym potrafia byc mili uprzejmi i zyczliwi.
23-07-2009 11:14:14
:)
nikogo nie nagabujemy poprzez "Strażnice". malo dzieje sie na ziemi zla? kazdy widzi ze zyje sie coraz gorzej i czlowiek nie jest w stanie zaprowadzic takich rzadow zeby zylo nam sie dobrze. pokazuje to chociazby I i II wojna switwa i konflikty ktore sa do dzis, kryzys, glod, epidemie itd... nie ma co ukrywac ze jest coraz gorzej. 10 lat temu nikt by nie pomyslam o jakis atakach terorystycznych a teraz? strach gdzie kolwiek jechac... nikogo nie namawiamy ale informujemy jakie zamierzenie ma Bóg to jest zadanie kazdego kto chce sluzyc Bogu Biblia wiele razy o tym mowi. a wszelkie zakazy i nakazy pochodza z Bibli od Boga a nie jakiegos guru. pozatym czas pokaze swoje warto obserwowac to co sie dzieje na swiecie. co do pierwszej wypowiedzi oczywiscie ze tolerujemy homoseksualistow bo tolerowac nalezy kazdego ale nie popieramy tego :)
20-07-2009 10:02:08
qaf
Wicie jaka jest różnica pomiędzy Jehowymi, a Katolikami? Jehowy da tylko "Strażnicę", życząc miłego dnia, zaś zakłamany Katolik w niedzielę będzie się modlił w kościółku, a już po powrocie do domu, schleje się, będzie lał żonę. Katolicy nie tworzą wspólnoty, tak jak Jehowi. Nie widać, aby podobnie jak Ewangelicy czy Baptyści czule się witali po mszach świętych, wspólnie się spotykali na kawie i opowiadali co słychać. W kościele katolickim dominuje tylko kler i to on zawsze ma racje. Zgadzam się z tolerancyjnym. Bądźmy więc wobec siebie tolerancyjni, wobec innych religii, wyznania, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Szkoda tylko, że ani Jehowi, ani Katolicy nie tolerują np. homoseksualistów.
19-07-2009 23:25:59
madzia
Jehowi jako religia...mhhh a to jakaś nowość. Jakoś ani katolicy, ewangelicy, prawosławni czy muzułmanie nie bronią transfuzji krwi. Pewnie lepiej w imię ideologii zostawić dziecko, które miałoprzetaczaną krew w szpitalu, a takie przypadki już były z Waszej strony Jehowi. Jak można skupiać się tylko na Piśmie Świętym? Macie bzika? Nie macie nic innego do roboty? Gdybyście nie musieli pracować pewnie nadaj byście interpretowali na swój sposób Pismo Święte.
19-07-2009 23:09:32
*********
Proszę nie obrażać mojej religii. Nie mam nic do Katolików ale nie jesteśmy żadną Sektą. Nasza religia, nasza sprawa. I żaden Świadek Jehowy nie obraził jeszcze żadnej religii. Pozdrawiam.
19-07-2009 19:38:32
pyruś
Jedno co udało mi się zaobserwować, to to, że są wspólnotą. Kulturalni, spokojni, mili. Nie byli agresywni. W dodatku zwiedzali miasto i pozostawili parę groszy, nie to co goście konferencji klimatycznej. Wiadomo teraz było lato, jednak byli to zupełnie inni ludzie.
19-07-2009 16:12:36
max
Na szczęście dziś skończy się sekciarstwo, a za rok już nie powinno ich być na MTP. Niech wracają sobie na stadion.
18-07-2009 21:48:07
antymoher
A gdzie ja niby pisałem że słowa o kapłanach czy guru odnoszą się do Chrystusa? Miałem na myśli przede wszystkim tzw. sługi boże, jak lubią się określać duchowni wszelkiej proweniencji. Biblię wydaje mi się znam dość dobrze, sądzę że lepiej niż przeciętny katolik w tym kraju, aczkolwiek jako ateista traktuję ją jako literaturę (poza nielicznymi fragmentami zresztą nie najwyższego lotu) a nie słowo objawione. Nic nie mam do boga takiego lub innego, natomiast zawsze wystepuję przeciw hipokryzji duchowieństwa i oczywistym bredniom, które ono głosi. Jeśli ktoś chce i nie wstydzi się tego to niech sobie wierzy nawet w cudowne obrazy, zamianę wody w wino, wskrzeszanie umarłych czy zastepy diabelskie mieszczące się na czubku igły - jego sprawa. Ale po pracy i prywatnie, a nie narzuca swego kultu tym którzy tego sobie nie życzą. Problem z każdą praktycznie religią polega na tym, że jej wyznawcy wchodzą z butami w prywatne życie innych, próbują nawracać bądź zmuszać by inni żyli według ich zasad. Jak jesteś chrześcijaninem, żydem, muzułmaninem itp. to sam żyj według tego w co wierzysz ale nie uszczęśliwiaj na siłę ludzi którzy mają inne zdanie.
18-07-2009 21:13:25
czytelnik
Zgadzam się, że ludzie rzadko zadają sobie trud myślenia w kwestiach religijnych!A szkoda...Jeżeli Chrystus to dla Ciebie "opętany żądzą władzy kapłan (lub guru)" - gratuluję wiedzy z zakresu Pisma Świętego i zawartych w Ewangelii czy Apokalipsie Jego 'zakazów i nakazów'. PS. Nie są też zwolennikami ignorancji-jakiegokolwiek rodzaju...
18-07-2009 17:59:25
tolerancyjny
Ogólnie jestem tolerancyjny wobec innych religii, wyznania, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Jednak nie podoba mi się, że nagabują na swoją stronę, rozdając "Strażnice" czy nachalnie odwiedzając mnie w domu.
18-07-2009 15:58:31
madzia
No i zjechała się sekta na targach. Szkoda, że nie są zwolennikami transfuzji. Pewnie, lepiej w celu ideologii religijnej nawet nie dać ani sobie, ani komuś pomóc. Czuwajcie! Jahwe nadchodzi. Amen
18-07-2009 15:25:19
antymoher
Następni, którzy swoją religię przedkładają nad zdrowy rozsądek.. Skąd się u czasem skądinąd inteligentnych ludzi bierze takie zaślepienie? Co innego przecież wiara w boga takiego lub innego, a co innego przestrzeganie całkiem bezsensownych zakazów i nakazów wymyślonych przez opętanych żądzą władzy kapłanów (lub guru). Albo głoszenie kretyńskich, przeczących rozsądkowi tez o końcu świata za kilka lat, dokładnej liczbie wybranych zbawionych (ponoć 144 000) czy tysiącletnim panowaniu Jezusa nad ziemią. Chociaż, jak porównać to z niektórymi bredniami kościoła katolickiego to widać że każda religia opiera się na ogłupianiu wyznawców, którzy zamiast myśleć mają wierzyć i płacić na swych duchowych przewodników.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: