Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zniknął śmietnik (po)wyborczy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zniknął śmietnik (po)wyborczy
14-07-2009 16:56   Janusz Ludwiczak
Po naszej interwencji zniknęły plakaty wyborcze na łazarskich ulicach, które można było spotkać na ulicy Głogowskiej, w pobliżu Targów i Dworca Zachodniego oraz Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ulicy Jarochowskiego.

Dosłownie kilka godzin po naszej publikacji nie ma już śladu po plakatach wyborczych, które wisiały jeszcze w niedzielę na łazarskich ulicach. O sprawie pisaliśmy w artykule: Kandydaci nadal zachęcają do wyborów.

Kandydaci i komitety wyborcze miały 30 dni na usunięcie plakatów wyborczych, a więc 8 lipca nie powinno być żadnych śladów po wyborach do Europarlamentu.

Mimo to jeszcze w niedzielę wisiał na ulicy Głogowskiej na wysokości Śniadeckich plakat Sidonii Jędrzejewskiej z PO, która jako jedna z pięciu kandydatów dostała się do Parlamentu Europejskiego.
Parę metrów dalej, przy wejściu na Międzynarodowe Targi Poznańskie, vis a vis Dworca Zachodniego na ulicznym słupie znajdował się plakat Marzeny Łukaszewskiej z CentroLewicy. To nie jedyni politycy, których wizerunki nie zostały uprzątnięte. Plakat Tomasza Górskiego z PiS wisiał na słupku na ulicy Jarochowskiego, przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wejściu do Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. Natomiast składowisko plakatów kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego można było zobaczyć przy południowo-zachodnim wejściu do Parku Wilsona, od strony ulicy Matejki i Berwińskiego.

We wtorek nie było już śladu po nieuprzątniętych plakatach wyborczych. Wszystko wskazuje na to, że usunęli je albo służby sprzątające, albo sami kandydaci.
Skontaktowaliśmy się z komitetami wyborczymi i ich kandydatami, których plakaty wisiały jeszcze w niedzielę na łazarskich ulicach. Odpowiedź dostaliśmy tylko w imieniu Eurodeputowanej Sidonii Jędrzejewskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: