Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W okolicach Targów jest 627 miejsc postojowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W okolicach Targów jest 627 miejsc postojowych
20-05-2017 01:14   Janusz Ludwiczak
Do końca czerwca przeprowadzone zostanie badanie napełnienia miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Według wyliczeń ZDM w pobliżu MTP jest 627 miejsc postojowych.

Jak informuje magistrat Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął uszczelnianie Strefy Płatnego Parkowania. Dzięki nowym projektom organizacji ruchu miejsca postoju i parkomaty pojawiły się tam, gdzie do tej pory - mimo położenia na terenach objętych strefą - możliwe było bezpłatne parkowanie "na dziko".

Celem ZDM jest doprowadzenie do tego, by auta w mieście parkowały wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych i za postój w strefie płacił każdy. Do tej pory płaciła zdecydowana większość kierowców, nielicznym udawało się parkować za darmo – wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

W ubiegłym roku ZDM zgłosił dyrektorowi Izby Skarbowej do kontroli 47 umów użyczenia i kupna-sprzedaży. W tym roku, do tej pory - już 19. Dodatkowo w ubiegłym roku prokuratura zajęła się dziesięcioma sprawami dotyczącymi strefy, a w tym roku - już sześcioma. Chodzi m.in. o posłużenie się podrobionym ID, podrobioną umową kupna-sprzedaży, umową użyczenia, kartą parkingową i biletem parkingowym, a także o uszkodzenie parkomatu. Dotychczasowe działania ZDM sprawiły, że w ciągu dwóch lat ok. 290 miejsc parkingowych, które do tej pory używane były na specjalnych zasadach, stało się dostępne dla wszystkich.

W 2015 roku odnotowaliśmy 1722 umowy użyczenia, na podstawie których osoby niemieszkające w granicach strefy parkowały w niej w ramach abonamentu. Dziś jest ich 1436. To spadek o 11,7% – wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, wicedyrektor ZDM.

W całej Strefie Płatnego Parkowania w Poznaniu jest obecnie 8800 miejsc, z czego 627 w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich, a więc na ul. Bukowskiej (czerwona), Głogowskiej – od Mostu Dworcowego do Śniadeckich (żółta) oraz na ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Grunwaldzkiej (od Matejki do Bukowskiej), Święcickiego i Śniadeckich (od Grunwaldzkiej do Parkowej).

Na zlecenie ZDM przeprowadzone zostanie badanie napełnienia miejsc w Strefie Płatnego Parkowania. Badanie, które za 60 390 zł przeprowadzi Pracownia Inżynierii Komunikacyjnej realizowane będzie do końca czerwca, a jego wyniki będą gotowe w lipcu.

Dodajmy, że Strefa Płatnego Parkowania ma zostać rozszerzona na Łazarz na przełomie lat 2018 i 2019. Obejmować będzie ona obszar do granic II ramy komunikacyjnej - w obrębie ulic: Bukowska - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Potockiej - Kolejowa - Gąsiorowskich - Głogowska - Roosevelta - Bukowska.

Jednak na samej ulicy Kolejowej strefa płatnego parkowania pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku, czyli dopiero po zakończeniu przebudowy arterii.


Komentarze (1)

21-05-2017 15:26:22
m
Bardzo dobrze, czas kończyć z cwaniakowaniem!
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: