Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca maja powstanie nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca maja powstanie nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego
10-05-2017 07:37   Janusz Ludwiczak
Wielu pieszych skraca sobie drogę do sklepu sieci Netto i przechodzi na tzw. "szagę" ulicą Kasprzaka. Do końca maja przy skrzyżowaniu z Morawskiego pojawi się przejście dla pieszych.

Mieszkańcy wielokrotnie składali wniosek w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Kasprzaka, przy skrzyżowaniu z Morawskiego. Wiele osób przechodzi bowiem na drugą stronę ulicy "na szagę", w miejscu niedozwolonym, skracając sobie drogę np. z piekarni do dyskontu sieci Netto.

W styczniu doszło w tym miejscu do wypadku, w którym ucierpiał starszy mężczyzna. Pieszy wpadł pod jadący samochód.

Bezpieczeństwo w tym miejscu ma poprawić "zebra". Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 został nawet zgłoszony projekt "Bezpieczniej na Kasprzaka" przez osiedlową radną Agnieszkę Michalak-Pietkiewicz, zakładający powstanie na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego przejścia dla pieszych.

Po powtórnym przeanalizowaniu warunków ruchu pieszego akceptuje możliwość wyznaczenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego. Przejścia powinny zostać wyznaczone na wszystkich wlotach skrzyżowania (w przypadku uzasadnionym dopuszczamy możliwość nie wyznaczenia przejścia na północnym wlocie skrzyżowania - wówczas należy zastosować ogrodzenie łańcuchowe). Przejścia należy odsunąć od krawędzi jezdni o mim. 5 m, przy czym szerokość przejścia na wlocie ul. Morawskiego może posiadać minimalnie 2,5 szerokości – informował w lipcu Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni ds. zarządzania ruchem.

"Zebra" na ul. Kasprzaka pojawi się przed i za skrzyżowaniem z ulicą Morawskiego.

Nowe przejście dla pieszych zostanie zrealizowane do końca maja przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


Komentarze (5)

11-05-2017 00:00:34
Agnieszka Michalak-Pietkiewicz
Bardzo się cieszę, że w końcu się udało, jeszcze rok temu sprawa nie wyglądała tak pozytywnie dlatego zgłosiłam projekt "Bezpieczniej na Kasprzaka" do PBO17. Chociaż przejście przez Kasprzaka jest w tym miejscu faktycznie dozwolone to niestety większość kierowców tego nie respektuje...niejednokrotnie widziałam tu sytuacje niebezpieczne, na co wpływ mają także parkujące na wysokości piekarni samochody, które ograniczają widoczność. Z drugiej strony trochę szkoda, że z przejścia, które powinno powstać przy budowie marketu jako "oczywista oczywistość" zrobiła się taka sensacja...
10-05-2017 20:32:13
stefek
Jaki to problem dla drogowców wymalować parę białych kresek na jezdni. Już dawno to powinno być zrobione.
10-05-2017 13:37:32
morlock
@j Zgoda ale jak napisał/a @m, choć to głos na puszczy: motocykle, auta i inne ściganty poooooojadą niezależnie od pasów, zebr, żyraf, mamutów,świateł i przepisów. Vide nocna Reymonta (najbardziej spektakularna bo nagłośniona). I to pod bokiem Taborowej:-). Ps. Jarochowskiego w tej materii też nie jest "święta". A co dopiero jak " jo zrobio jednokierunkowo"? Pozdrawiam
10-05-2017 09:59:09
j
Szanowna Redakcjo, zgodnie z kodeksem drogowym piesi przechodzący przez ul. Kasprzaka w obrębie skrzyżowania z Morawskiego nie łamią prawa. Ba, mają pierwszeństwo przed samochodami wyjeżdżającymi z ul. Morawskiego - to tak gwoli wyjaśnienia, bo wygląda na to, że w kolejnym artykule popełniają Państwo ten sam błąd.
10-05-2017 09:54:45
m
Super:) tak trzymać. Czas skończyć z "szybko ale bezpiecznie", można by tam też zrobić poduszki berlińskie, żeby amatorzy skrótów przez Łazarz musieli zwolnić.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: