Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstała wieś {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstała wieś {GALERIA ZDJĘĆ}
06-05-2017 09:37   Janusz Ludwiczak
Świnie, krowy, kury, a nawet żubronie, nutrie a także ślimaki hodowlane można zobaczyć na XXVIII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbywa się na Targach. To nie lada gratka zwłaszcza dla mieszczuchów i rodziców z małymi dziećmi.

Aż pięć targowych pawilonów zamieniło się w wiejską gospodę. I tak w hali nr 1 mozna oglądać 160 sztuk bydła, wśród których są krowy z cielętami oraz potężne byki. Chętni mogą zobaczyć jak przebiega proces dojenia. Organizatorzy szacują, że w trakcie wystawy uda się wyprodukować aż 11 tys. litrów mleka.

W pawilonie nr 2 znajdzie się ring, na którym prezentowane i oceniane jest bydło, a także zwierzęta futerkowe. Miłośnicy królików mogą zobaczyć prawie pół tysiąca okazów.

Pawilon 3 i 3a został zarezerwowany przede wszystkim dla najmłodszych. Dzieci mogą zobaczyć m.in. przepiórki, perliczki, kaczki, gęsi, gołębie rasowe czy indyki. Zwiedzający mogą również z bliska zobaczyć produkcję miodu i hodowle ryb słodkowodnych oraz raków. Na specjalnym ringu ocenie poddawane są najpiękniejsze sztuki koni, owiec, kóz oraz świń.

Z kolei w pawilonie nr 4 prezentowane są zwierzęta ras rodzimych oraz żubronie, czyli krzyżówkę polskiego żubra i krowy.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych o dobre miejsce na to, by poszerzyć swoją wiedzę o zwierzętach. Udział w tym wydarzeniu ma być dla dzieci wycieczką edukacyjną, która pomoże im poznać różne gatunki zwierząt, zasięgnąć informacji o ich hodowli, odżywianiu i roli w życiu człowieka. To impreza wspierająca rozwój świadomości na temat hodowli zwierząt i produkcji rolnej wśród najmłodszego pokolenia – tłumaczy Łukasz Rachubiński, dyrektor Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Ekspozycję można oglądać do niedzieli włącznie w godz. od 9:00 do 17:00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: