Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

O 400 mniej miejsc siedzących, ale dzięki temu w Arenie znów mają odbywać się imprezy masowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
O 400 mniej miejsc siedzących, ale dzięki temu w Arenie znów mają odbywać się imprezy masowe
02-05-2017 00:32   Janusz Ludwiczak
20 maja w Arenie ma odbyć się wielka gala bokserska, w której o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej walczyć będą Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Noel Gevor. Do tego czasu hala widowiskowo-sportowa w Parku Kasprowicza ma otrzymać "zielone światło" na organizację imprez masowych.

Od połowy lutego w Arenie nie mogą odbywać się imprezy masowe, gdyż hala nie spełnia obecnych przepisów pożarowych. Imprezy, które miały odbyć się w Arenie przeniesiono m.in. na Targi, do Auli Uniwersyteckiej, Opery, w inne miejsca lub je odwołano.

Imprezy masowe w Arenie zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu. Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21 – tłumaczył w połowie lutego Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Od lutego w Arenie mogą odbywać się jedynie wydarzenia z mniejszym udziałem widzów, w przypadku wydarzeń sportowych do 299 widzów, a w przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, gdy liczba uczestników nie przekroczy 499 osób.

W hali widowiskowo-sportowej w Arenie znów będą mogły odbywać się imprezy masowe. Na 20 maja zaplanowano wielką galę bokserską, w której o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej walczyć będą Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Noel Gevor. By tak się stało Straż Pożarna musi wydać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Ma to nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła już wszystkie prace, które wynikały z ekspertyzy straży. Po tym gdy obiekt nie dostał pozwolenia na imprezy masowe, miasto przeprowadziło szereg modernizacji – powiedział Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W ramach przeprowadzonych prac w holu Areny zamontowano specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. W wakacje przeprowadzone mają być kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na modernizację Areny.

Prace modernizacyjne Hali Widowiskowo-Sportowej Arena dotyczą fasady korony widowni obiektu i obejmują wymianę: stolarki okiennej wraz z tarasem i barierką na poziomie korony, stolarki okiennej i drzwiowej na poziomie przyziemia oraz wymianę nawierzchni płyty głównej boiska sportowego wraz z obejściem. Wraz z robotami modernizacyjnymi prowadzone będą również prace mające na celu dostosowanie Areny do przepisów p.poż, na podstawie opracowywanej ekspertyzy p.poż. Prace na terenie HWS Arena prowadzone będą na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego przez Miejskiego Konserwatora Zabytków – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

ZOBACZ TAKŻE: W tym roku pływalnia przy Arenie będzie zamknięta. Będzie za to plaża, dmuchany zamek i kino


R E K L A M A

Komentarze (8)

05-05-2017 14:41:06
eka z małeki
-@M-z pełną pokorą popieram WSZYSTKIE!!! przedstawione argumenty i całkowicie zgadzam się z nimi!!! eka
05-05-2017 11:16:52
M.
@Eka z Małeki, jak często hala jest obecnie wykorzystywana (poza wystawami kolekcjonerskimi)? Ile razy w ciągu roku odbywa się impreza, na której jest pełne obłożenie? W Krakowie hala, obecnie najnowocześniejsza w Polsce, wraz z centrum konferencyjnym jest wykorzystywana codziennie, kalendarz imprez jest wypełniony na najbliższe 3 lata (informacja podana miesiąc temu przez zarządcę budynku), a jednak miasto dokłada do utrzymania infrastruktury! Przy okazji budowy stadionu słyszałam opowieści, że będą się na nim odbywały koncerty. No to ile ich było? Zrobiliśmy (my mieszkańcy) świetny interes - prywatnemu klubowi wybudowaliśmy stadion i jeszcze co roku dokładamy do jego utrzymania. Poza Areną, mamy Salę Ziemi. Najpierw wykorzystajmy potencjał tego co mamy. Po co budować kolejny przybytek, który będzie użytkowany okazjonalnie?
04-05-2017 13:01:02
eka z małeki
-stale znajdą się cele na które potrzebne są pieniądze!!!.Niespodziewanie przyjdzie czas kiedy trzeba będzie całkowicie zamknąć ARENĘ!!!Na nic zdadzą się warunkowe pozwolenia na jej użytkowanie i co???będziemy wynajmować hale w innych miastach bo Poznania nie stać???Po podliczeniu kosztów budowy nowej będą one niższe niż wynajem nie oszukujmy się!!!Miasta na takim wynajmowaniu zarabiają niezłe pieniądze.Nooo,ale możemy mieć za to więcej wyremontowanych chodników itp.itd.tak też można,ja tak nie uważam eka
04-05-2017 07:43:32
Negatyw
Czyli leczenie syfilisa pudrem... (!!!!).
03-05-2017 19:51:50
Tomek
200 mln to na początek, znając naszych włodaży 500mln nie starczy.
03-05-2017 17:30:08
M.
No faktycznie dużo taniej - kilka lat temu pojawił pomysł wybudowania nowej hali (w nowej lokalizacji i bez kosztów wyburzenia). Koszt to co najmniej 200 mln. Miasto ma zadłużyć się jeszcze bardziej, czy też od razu rezygnujemy z remontów dróg przez kolejnych 10 lat?
03-05-2017 16:14:31
eka z małeki
-też tak uważam!!!.Taniej by wyszło-dużo!!!Można by nową halę odtworzyć nowocześniejszą i nawet pozostawiając obecny wygląd przecież tak się robi na świecie,co przy dzisiejszej technice wcale nie jest takie trudne,a zwłaszcza przy tak nieskomplikowanym obiekcie architektonicznym jak ARENA.Też jest to dla mnie duży sentyment,mogę się założyć,że po umiejętnej i fachowej nowej budowie niektóre osoby nie zorientowały by się że cokolwiek było by tam coś robione!!! eka
03-05-2017 08:58:53
Lolek
Nie lepiej wyburzyc arene i postawic nowa hale? Rozumiem ze sentyment , ale po co inwestowac kase w arene , skoro za 5-6 lat moze wczesniej znowu ktos stwierdzi , ze nie nadaje sie na organizacje imprez i znowu zamkna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: