Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tysiące fanów fantastyki zjechało na Targi {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tysiące fanów fantastyki zjechało na Targi {GALERIA ZDJĘĆ}
29-04-2017 00:29   Janusz Ludwiczak
Atomówki, Super Mario Bros, bohaterów sagi Gwiezdnych Wojen, a nawet żeńską wersja Kapelusznika z Alicji w Krainie Czarów można spotkać na Festiwalu Fantystyki "Pyrkon", który w weekend odbywać będzie się na MTP. Na uczestników trzydniowego konwentu czekają turnieje, gry, prelekcje i spotkania autorskie. Jednym z najciekawszych wydarzeń będzie konkurs na najlepsze fantastyczne przebranie.

Na Targi zjechali fani komiksów, seriali, gier komputerowych i filmów s-f. Coś dla siebie znajdą również sympatycy fantastyki literackiej. Na uczestników 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Miłośników Fantastyki "Pyrkon 2017" czekają m.in. prelekcje tematyczne, pokazy, spotkania autorskie, panele dyskusyjne czy turnieje gier. Nie brakuje też licznych konkursów z nagrodami.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów festiwalu jest konkurs na najlepsze fantastyczne przebranie. Podczas "Pyrkonu" odbywają się także pokazy mody alternatywnej, na których prezentowane są stroje inspirowane fantasy, gotykiem i innymi stylami.

Pyrkon to kilkanaście wiosek, które mają przenieść miłośników fantastyki do różnych światów. Coś dla siebie znajdą w nich sympatycy gier planszowych, komputerowych czy karcianych, filmów, książek czy amatorzy sztuki.

Sympatycy "Star Wars" w pawilonie 8 mogą zobaczyć model myśliwca t-fighter wykonany w skali 1:1, który ma ponad 6 metrów długości i szerokości oraz 7,6 metrów wysokości.

Tegoroczny "Pyrkon" zagościł na 10 tys. m kw. przestrzeni w 12 pawilonach MTP. Organizatorzy przygotowali 700 punktów programu - tym 400 godzin prelekcji, spotkań z gośćmi oraz warsztatów oraz Games Room o powierzchni 4,5 tys. m2 z grami planszowymi, karcianymi i bitewnymi.

Co ciekawe konwent odbywa się non-stop od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia. W pawilonach 3 i 3a powstała nawet specjalna strefa noclegowa. Uczestnicy "Pyrkonu" będą w targowej hali spać na karimatach, w śpiworach i materacach - dziesiątki osób w jednym pomieszczeniu.

Festiwal Fantastyki potrwa do niedzieli godz. 15. Bilety wstępu kosztują 45 zł w sobotę i 35 zł w niedzielę. Można nabyć również karnet na całość wydarzenia w cenie 80 zł.

W ubiegłym roku na "Pyrkonie" pojawiło się 36 tysięcy osób. Dla porównania w 2015 r. konwent odwiedziło 31,5 tys. gości, w 2014 r. blisko 25 tys. osób, a w 2013 r. zaledwie 12,5 tys. zwiedzających.


Komentarze (1)

29-04-2017 20:49:23
Hanna
Kapitalna fotorelacja z targów a dziewczyny po prostu "Fantastyczne"
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: