Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Farida zaśpiewała na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Farida zaśpiewała na Targach
23-04-2017 01:21   Janusz Ludwiczak
Włoska piosenkarka Farida wystąpiła w sobotni wieczór w sali World Trade Center przy MTP.

Farida swoją karierę rozpoczęła w 1968 r. od nagrania "Superman" do ścieżki dźwiękowej filmu "Wspaniali trzej Supermeni w Tokio". W tym samym roku piosenką Io per lui zdobyła uznanie publiczności, przyjmując ostatecznie pseudonim Farida. Podczas przedstawień odbywających się w Piper Club w Rzymie śpiewała utwory Luigi Tenco i wykonania rockowe w stylu Janis Joplin.

Dwa lata później piosenkarka wystąpiła na festiwalu w Sopocie. Farida otrzymała Nagrodę Dziennikarzy. Od tego momentu zrodziła się popularność Faridy w państwach RWPG. W Polsce wydała płytę winylową Muza SXL 0840 Farida.

W 1979 r. z udziałem Faridy wystawiono poświęcony Renato Zero spektakl Erozero. Rok 1981 r. przyniósł kolejną płytę Faridy Q disc Complicita wydaną przez Renato Zero i zawierający cztery piosenki (Basta, Si o no, Mentiro, Mister uomo) z aranżacją autorstwa Ruggero Cini. Przez pewien czas Farida współpracowała z Franco Batiato i Alberto Radius.

W 1995 r. ukazała się płyta Di amore In amore. W 2005 r. artystka powróciła na scenę z utworem Farida Walter Farina - Decisamente complici.

16 lutego 2009 r. Farida wystąpiła z recitalem podczas koncertu z okazji 70. urodzin Czesława Niemena, który odbył się w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu.

W trakcie sobotniego koncertu w World Trade Center Farida zaśpiewała zarówno stare piosenki jak i nowe utwory, m.in. z repertuaru Janis Joplin.


Fot: Danuta S. ANAD

Komentarze (1)

23-04-2017 09:54:32
morlock
To ta sama co padła w latach siedemdziesiątych na deski w Sopocie bo jej (podobno) trema zaszkodziła? I jeszcze nie na emeryturze? Chce pobić rekord Maryli i wiecznej Ireny w stażu na estradzie? Kurcze, same "?????"ale tak wyszło. Pozdrawiam niedzielnych czytelników Portalu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: