Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trwa przebudowa Chociszewskiego. Przy Szymborskiej powstanie nowy przystanek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trwa przebudowa Chociszewskiego. Przy Szymborskiej powstanie nowy przystanek
28-03-2017 13:44   Janusz Ludwiczak
Od października trwa remont chodników na ulicy Chociszewskiego. Wraz z inwestycją zmieni się lokalizacja przystanku "Szymborska", który zostanie przeniesiony bliżej ulicy Reymonta.

Pod koniec października ruszyła przebudowa ulicy Chociszewskiego. Za 1,5 mln zł remontowane są chodniki na całej ulicy - od Kasprzaka do Reymonta. Pojawi się tutaj również nowa zieleń.

Już w ubiegłym roku Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 25 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej remontu chodnika i nasadzenia nowej zieleni na ul. Chociszewskiego.

W listopadzie zeszłego roku łazarski samorząd wnioskował do Rady Miasta o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta w kwocie 1 883 677,19 zł na remont nawierzchni chodnika wraz z ochroną zieleni i poprawą warunków siedliskowych drzew na ulicy Chociszewskiego na odcinku od Kasprzaka do Reymonta. Na tą inwestycje ze środków miasta przekazanych został z ubiegłorocznego budżetu 900 tys. zł. Kolejne środki pochodzą z tegorocznego budżetu miasta.

Na początku października Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę ulicy Chociszewskiego - remont chodnika wraz z ochroną zieleni i poprawą warunków siedliskowych drzew na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Reymonta w Poznaniu. W sumie do przetargu stanęły dwie firmy. Najkorzystniejszą (czyli najtańszą) ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba Sp. z o.o. z Poznania, które zrealizuje zadanie za kwotę 1 498 907,68 złotych brutto.

Wraz z inwestycją zmieni się również lokalizacja przystanku "Szymborska" w kierunku os. Kopernika.

Lokalizacja przystanku zostanie przesunięta bliżej ul. Szymborskiej na wniosek ZTM. Rada Osiedla opiniowała projekt w ubiegłym roku. Zmiany podyktowane są nieprzystosowaniem przystanku do obecnej długości autobusów tej linii – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jak zapewniają Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończenie prac remontowych chodników przy ul. Chociszewskiego planowane jest na koniec listopada.


Komentarze (6)

31-03-2017 10:59:59
Amicus
Dokładnie Haniu. Potem trzeba kolejnej ekipy na poprawki, a terminy realizacji ciągną się miesiącami i generują 5x większe koszty...
29-03-2017 15:05:43
Hania
To SKANDAL, pracownicy pija piwo w pracy !!!??? Co to za firma i kto to kontroluje ???!!! Jedno dziadostwo, brak odpowiedzialnosci i OLEWANIE pracy, brak dyscypliny totalny. Wszyscy powinni wyleciec na zbity pysk za picie alkoholu w pracy. Czy ktos z UM to kontroluje, czy Rady Osiedla moze ? Rece opadaja. UM potrafi tylko wydac pieniadze na prace ale kontroli tych firm nie ma zadnej....chyba, ze to wszystko nepotyzm.
29-03-2017 14:47:52
niezadowolona
Kto zadecydował o nasadzeniu" roslinek" na ul.Chociszewskiego ? Rosliny niech pani Łazarz sadzi sobie pod swoim domem albo zacznie interesować sie terenem hustawek na "bagiennej" nie wspomne o terenie Areny. Na ulicy potrzebne sa miejsca parkingowe. Gdzie ludzie maja parkować swoje samochody ?
29-03-2017 09:01:47
taaaak
Ten remont to czysta kpina. Jak długo można kłaść kostkę na chodniku??? Panowie docinają kostki - godzinka przerwy - znowu tną - godzinka przerwy (wszystko dobrze obgadane, przepalone papieroskiem). Kolejna wątpliwość, to skoro widać, że prace posuwają się niesamowicie wolno, to dlaczego nie zakończą jednej (rozgrzebanej) części chodnika, tylko z lubością niszczą aktualne miejsca parkingowe??? czy ktoś tam myśli - czy jest tam jakiś kierownik budowy??? Nowa lokalizacja przestanku? Ja się pytam, co zatem było przyczyną wcześniejszego przesunięcia przestanku spod tego bloku? Przestanek był niegdyś przy słupie oświetleniowym na Chociszewskiego 38. Aktualna lokalizacja zapewnia lepszą komunikację pieszą - blok jest ustawiony bokiem i jest bardziej oddalony od jezdni...Powiem szczerze brak mi słów na to, co się wyprawia na tej ulicy, która zmieni się w piękny teren dla Staruszków i hipsterków z rowerkami. Jeden plus dla mnie - wyższa cena podczas sprzedaży mieszkania.
28-03-2017 23:30:35
aa
Szkoda też, że pracownicy to takie fleje i wszystkie puszki po piwie i opakowania po 7daysach (nie wspomnę o odpadach budowlanych) zakopują w dziurach przygotowanych pod nasadzenia. I faktycznie w kilku miejscach będą musieli trochę poprawić. Fajnie gdyby też usunięto tą bzdetną kostkę brukową z jezdni...
28-03-2017 21:45:39
tim
ten remont to kpina, trwa 6 miesiecy jeszcze nie skonczyli a juz trzeba poprawiac bo panowie nie wiedzieli że autopus na zakrecie wjezdza delikatnie na chodnik
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: