Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie droga rowerowa na Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie droga rowerowa na Dmowskiego
22-03-2017 14:44   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na koncepcję projektową poprawy infrastruktury rowerowej na ul. Dmowskiego wraz z poprowadzeniem ruchu rowerowego na ul. Dmowskiego od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji projektowej poprawy infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Dmowskiego, na odcinku pomiędzy ul. Miedzianą i Rynkiem Łazarskim nawiązującego do układu docelowego (strefy Tempo30) oraz wykonanie projektu budowlanego miejscowych poprawek infrastruktury istniejącej.

Istniejąca droga rowerowa jest niskiej jakości, z nawierzchnią z kostki oraz słupami oświetleniowymi w skrajni. W koncepcji należy przeanalizować wprowadzenie dwóch jednokierunkowych dróg rowerowych na przedmiotowej ulicy lub jednej dwukierunkowej drogi lub rozwiązanie równoważne, np. pasy rowerowe. Od ul. Potockiej w stronę Rynku Łazarskiego możliwe prowadzenie ruchu rowerowego w strefie ruchu uspokojonego, jednak należy zapewnić możliwość wygodnego pokonania skrzyżowania Hetmańska/Dmowskiego przez rowerzystów. W przypadku równoległego planowania strefy uspokojonego ruchu na Łazarzu (od ul. Hetmańskiej lub ul. Potockiej w stronę Rynku Łazarskiego), należy uwzględnić ten projekt w projekcie infrastruktury rowerowej – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM czeka na wnioski od zainteresowanych wykonawców do 5 kwietnia. Droga rowerowa na Dmowskiego to skutek poprawki złożonej przez ówczesnego radnego PO Bartosza Zawiei. W grudniu Rada Miasta Poznania przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu 50 tys. zł na opracowanie koncepcji układów komunikacyjnych, projekty i studia wykonalności – modernizacja trasy rowerowej w ulicy Dmowskiego na odcinku od Dalekiej do Potockiej wraz z ewentualnym przedłużeniem do Rynku Łazarskiego.


Komentarze (9)

25-03-2017 17:50:05
Amicus
Dziękuję za ''merytoryczną'' uwagę:)
25-03-2017 10:55:25
doAmicus
Nie ma wyrazu "merytoryka". Sformułowanie to jest rażąco niepoprawne.
24-03-2017 23:19:28
Amicus
Pani/Panie z ....: dlaczego od razu obrażasz i odnosisz się do mojego mieszkania. Osobiście nie uważam, by na Dmowskiego koneczna była ścieżka rowerowa. Jeśli jednak miałaby powstać to ZAPROPONOWAŁEM takie ów rozwiązanie. Koleżanko/kolego, który ukrywasz się pod czteroma kropkami dbajmy o merytorykę i przyzwoitą kulturę komentarzy w tym portalu, niech nie stoczy się do poziomu choćby z epoznan.pl. Pozdrawiam!
24-03-2017 19:58:05
M.
@Haniu, przepisy wymuszające na deweloperach zagwarantowanie miejsc parkingowych istnieją w Poznaniu od 2003 roku. Co więcej, warunkiem wydania zgody na budowę było wskazanie owych miejsc. Problem w tym, że do niedawna przy odbiorze budynku nikt nie sprawdzał jak teoria ma się do rzeczywistości. Wystarczy spojrzeć na budynki Wechty. Firma dostawała zgodę na kolejne budynki, w dokumentacji wskazując ciągle ten sam teren jako parking. Dopiero w zeszłym roku po raz pierwszy ktoś się zorientował, że miejsca parkingowe są tylko na papierze. W tym roku kolejny budynek Wechty z tego samego powodu nie otrzymał odbioru, a firma usiłowała inspektorom budowlanym wmówić, że mieszkańcy mogą parkować na parkingu Selgrosa...
24-03-2017 16:32:59
Hania
Ciekawi mnie jakie sa przepisy w Polsce w jakiej odleglosci mozna parkowac samochody od okien mieszkancow, przeciez wielokrotnie samochody stoja doslownie pod oknem i nie dosc, ze smrod spalin to halas. Rozwiazaniem dla Lazarza sa parkingi pietrowe jak w cywilizowanych panstwach, czy nad ziemia czy pod ziemia. Miasto mogloby takie parkingi pobudowac i ustalic jakis niewygorowany cennik. Nastepna sprawa to kazdy deweloper powinien zabezpieczyc miejsca parkingowe i UM nie powinien sie zgadzac na nowe budowy jesli deweloper nie gwarantuje garazu, koniec kropka. Latwo jest budowac nowe budynki i sprzedawac mieszkania a niech sie potem mieszkaniec martwi co zrobic z samochodem. Jesli buduje sie nowe bloki deweloperskie to trzeba myslec o parkingach, nie zyjemy w latach 1970-tych kiedy to aut bylo niewiele. Nie rozumiem postawy UM, czy nie mozna niczego wymagac od deweloperow ? Czy p.Jaskowiak i swita nie moga ustanowic jakiego sensownego prawa o parkingach i deweloperstwie ?
24-03-2017 09:36:54
....
Na Hetmańskiej jest droga rowerowa, a i tak ludzie jadą chodnikiem, na drugiej stronie i jak się im zwróci uwagę, to wielkie oburzenie. Nie wiem gdzie ktoś jeszcze znajdzie miejsce na drogę rowerową. Najpierw niech się zrobi porządek z Januszami parkowania, bo są miejsca, gdzie się na chodniku nie da przejść. Szkoda tylko, że drogi rowerowe w Polszy nie są tworzone tak jak w Niemczech... Amicus, a może wywalimy Cię z Twojego mieszkania, a tam poprowadzimy drogę rowerową?
23-03-2017 20:25:02
ANTYROWER
Chyba kogoś po*****o!!!!!!!!!!!!!!
23-03-2017 20:18:42
Tomek
W jakie miejsce? Bo na tej ulicy nie ma innego na drzewa.
23-03-2017 16:18:56
Amicus
A może by tak poprowadzić drogę rowerową zamiast tych słupków wzdłuż wolnej przestrzeni między chodnikiem a jezdnią. Posadzone bodajże 2 lata temu drzewka możnaby przesadzić w inne miejsce...
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: