Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To byłby skrót, który ożywiłby dolny Łazarz" – chcą przedłużyć Małeckiego do Zachodniej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To byłby skrót, który ożywiłby dolny Łazarz" – chcą przedłużyć Małeckiego do Zachodniej
05-03-2017 21:24   Janusz Ludwiczak
Przeglądałem plany inwestora, który wybuduje chodnik na przedłużeniu Małeckiego. Będzie on jednak kończyć się płotem na wysokości zakrętu PeSTki. Zróbmy skrót, który połączy ulice Małeckiego z Głogowską. Ożywi to dolny Łazarz i skróci drogę na dworzec i do centrum – postuluje Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Ostatnio pojawił się pomysł, by ulica Małeckiego została przedłużona aż do Dworca Zachodniego.

Oglądając plany Budimexu zauważyłem, że powstanie chodnik na przedłużeniu Małeckiego, który będzie kończyć się na wysokości zakrętu PeSTki na Dworcu Zachodni. Ludzie tamtędy i tak chodzili nim rozpoczęła się budowa. Byłby to skrót do Zachodniej, który ożywiłby dolny Łazarz. Nowa droga mocno skróciłaby przejście z dolnego Łazarza na dworzec czy do centrum. Teraz trzeba iść wąskim gardłem koło dawnego Hortexu – mówi Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

W tej sprawie pomysłodawcy spotkali się z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Zarządu Transportu Miejskiego, Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta oraz Rady Osiedla Św. Łazarz. Okazało się, że nowy ciąg pieszo-rowerowy miałby powstać na działce miejskiej i prywatnej.

Inwestycja przebiegałaby w działkach miejskich Zarządu Transportu Miejskiego oraz prywatnych firmy Budimex, która aktualnie prowadzi budowę na przylegających działkach przy ul. Gąsiorowskich. Miasto Poznań nie ma możliwości wpływać na budowę ciągów komunikacyjnych w działkach prywatnych i jedynym pewnym rozwiązaniem byłby ich wykup. Zarówno ZTM jak i Rada Osiedla św. Łazarz nie planują zabezpieczać środków na budowę przedmiotowego chodnika w swoich planach wydatków. Możliwością finansowania byłoby zarezerwowanie przez Radę Miasta środków w budżecie miasta – informuje Agata Sobielga z Zarządu Dróg Miejskich.

Urzędnicy zwrócili również uwagę na problem związany z odcinkiem narożnikowym działki po południowej stronie ul. Zachodniej, gdzie brakować może miejsca na budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.

Nie jest zasadnym rozpoczęcie działań ze strony miasta w kierunku budowy chodnika na odcinku od ul. Głogowskiej w kierunku ul. Zachodniej, dopóki nie będzie pewności, co do ostatecznego terminu i sposobu zagospodarowania działek firmy Budimex. Uznano, że do podjęcia rozmów potrzebny jest co najmniej list intencyjny wraz z projektem zagospodarowania działki; wskazane jest jednak wstrzymanie tematu do czasu zakończenia budowy oraz powzięcia ustaleń z Budimexem – dodaje Agata Sobielga z ZDM.

Otwarta Strefa Kultury zamierza przekonać zarówno inwestora jak i miasto do realizacji pomysłu przedłużenia Małeckiego.

Jesteśmy po kilku spotkaniach z miastem. W planach jest budowa ulicy Dolnej Głogowskiej, ale doczekamy się tego pewnie za 30 lat. Znając życie po wybudowaniu chodnika i tak powstanie dziura w płocie, ludzie będą chodzić na skróty. Wstępną chęć współpracy zadeklarował Budimex – podsumowuje Łukasz Trusewicz.


R E K L A M A

Komentarze (6)

09-03-2017 10:50:58
hm
A co z Dolną Głogowską?
06-03-2017 22:32:58
Prorok
Brawo,Brawo do dzieła.Pomysł wyśmienity i mądry.Łazarz zasługuje na ożywienie.
06-03-2017 14:00:12
Brandt
Bardzo dobry pomysł. Takie rozwiązanie może sprawić, że Małeckiego stanie się spokojniejszą i (mam nadzieję w przyszłości) pełną kawiarni i knajpek alternatywą dla głośnej i pełnej spalin Głogowskiej.
06-03-2017 10:00:56
poznanianka
No nareszcie , ktoś myśli społecznie i praktycznie.Tak to maja być dojścia do miejsc newralgicznych nawet pieszo , czyli możliwie jak najłatwiej i najbliżej .Te możliwośći w wielu sprawach rodzą się w dzielnicy Sw Lazarz.Lazarzanie piszą i podsuwają pomysły , gdzie może być ładniej i przyjażniej.Tylko słuchać i podejmować wyważone decyzje.A wiec problemem są działki prywatne i dodam PKP.Od Dworca Zachodniego do Hetmańskiej od strony torów PKP ,jężdzą saamochody.PKP na swoim terenie dojeżdza do działki ( obecnie ) wydzierżawionej .A może łązarz ożywi się m.in.przez zagospodarowanie działki ( budynki juz prawie rozebrane i straszą ) przy Kolejowej 19, dawny młyn.Temat na osobny wpis.
06-03-2017 07:28:38
Negatyw
Pozostaje pytanie, czy Łazarz da się ożywić... Proponuję zacząć od Areny (!!!).
05-03-2017 23:07:58
łazarzanin
Witam.A kto zainteresuje się ul.Kącik taki plac na budowę mieszkań tam jest i nic się tam nie robi aż szkoda.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: