Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po budowie cieplika ulice "przypominają krater - można stracić zawieszenie" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po budowie cieplika ulice "przypominają krater - można stracić zawieszenie"
23-02-2017 20:58   Janusz Ludwiczak
Na ulicach Lodowej, Stablewskiego i Potockiej prowadzone były prace związane z podłączeniem sieci cieplnej. Jednak po zakończonych pracach ulice "przypominają kratek". Jak alarmują nas mieszkańcy stan nawierzchni na tych ulicach jest katastrofalny, a przejazd samochodem jest bardzo ryzykowny.

Od października na ulicach: Lodowej, Stablewskiego, Potockiej, Chłodnej i Załęże prowadzone były prace związane z budową przyłącza sieci cieplnej. Co prawda roboty już się zakończyły, jednak wykonawca pozostawił po sobie nie miłą niespodziankę dla kierowców.

To co się dzieje na ulicy Stablewskiego to przesada. Zrobili wymianę instalacji cieplnej i gazowej, rozwalili całą drogę. Ulica Lodowa przypomina krater i codziennie sprawia, że nasze samochody zużywają się dwa razy szybciej. Czy ZDM pokryje mi koszty za naprawdę auta u mechanika? – pisze do nas Aleksandra Żyłkowska na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Na ulicy Stablewskiego ludzie parkują tak, że auta wystają na ulicę, a jedyne miejsce, które jest wolne do przejechania to zrujnowany, prawy pas, na którym są dziury i kratery. Jeszcze do niedawna auta tam stawały równolegle i nic nie wystawało, ale wystarczy, że jeden tak zaparkował i reszta automatycznie tam parkuje. Czy to normalne, że tutaj tak załatwia się remonty? Jedno zrobić i w międzyczasie drugie rozwalić? Jakbym przyszła do pracy i zaczęła coś i nie skończyła to bym ją straciła – dodaje Aleksandra Żyłkowska.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich.

Prace na ulicach Lodowej, Stablewskiego i Potockiej zostały odebrane protokołem częściowy pod koniec zeszłego roku. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne odbiór końcowy został przesunięty na 31.03.2017 r. Warto podkreślić, że w okresie pomiędzy odbiorem częściowym a końcowym w miejscu wykonywania robót wykonawca zobowiązany jest do utrzymania pasa drogowego w stanie zapewniającym bezpieczeństwo ruchu, utrzymania czystości, usuwania ewentualnych usterek itp. Wykonawca przejmuje też odpowiedzialność za wypadki, uszkodzenia pojazdów i inne zdarzenia losowe spowodowane wprowadzeniem tymczasowego odtworzenia nawierzchni – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na skrzyżowaniu Lodowej i Stablewskiego

ZOBACZ TAKŻE: Budują cieplik - kolejne utrudnienia na Lodowej, a także na Potockiej i Stablewskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

24-02-2017 17:24:07
mieszkaniec
na ulicy Chociszewskiego tez jest tragedia , a na dodatek dzisiaj rozpoczeli remont smietników i znowu następne miejsca parkingowe zablokowane !!!! zastanawiam się czy ktokolwiek kontroluje ta inwestycje
24-02-2017 11:26:33
poznanianka
To zdjęcie to ulica Lodowa .Wyremontowana łącznie z zielenią. Teraz to krater!!
24-02-2017 11:17:39
poznanianka
I dalej informuję państwa ,że nie dziwi rozkopanie chodników, jezdni , przy modernizacji.I tak bardzo ciężki sprzęt pracował przy Hotelu Moderno( ul. Kolejowa ) z firmy Blejkan SA odpowiedzialnej za bezwykopowe renowacje kanałow.Na zlecenie Agvanet we współpracy z Terlan Sp.zoo , a także Veolia Energia Poznań ( zamiast Dalki ) pracowały jako dostawca ciepła, wymiany rur ..Cieplik objął nie tylko Sp.Mieszkaniową Grunwald.Ale bałagan pozostał. Na kierowców czeka wiele niebezpieczeństw. Strach jeżdzić.Myślę ,że mieszkańcy ul. Kolejowej jeszcze długo pochodzą w kaloszach.Oby po modernizacji nie trzeba ,kopać , aby do budynków podłączać cieplik !!!!!!!!
24-02-2017 10:52:39
poznanianka
Zwracałam uwagi przez wpisy na " niesolidność " wykonawcy.Sieć cieplna była prowadzona na wielu ulicach Lazarza. Wystarczy przejść .Zobaczyć chodniki ,jezdnie.Zgroza.A przecież jezdnie ( niektóre ) , a chodniki były remontowane.Przykład ul. Lodowej i dalej w stronę okolic kościoła MBB.Teraz kto , przywróci stan pierwotny i zapłaci za naprawę , solidną.Na Kl. Potockiej gdy tylko zeszła ekipa ( już dawno ) dziury pozostały. Następnym przykładem jest ul. Kolejowa .Niby w przebudowie, ale idąc od strony Caliera do Hotelu Moderno jest błoto , piach i wystające , porozrzucane płyty chodnikowe.Nie lepiiej po drugiej stronie ul. Kolejowej , tam wielkie płyty wystają .
24-02-2017 10:33:40
Martyna
Pretensje to "uczonych", którzy takie prace planują na środek zimy. To jest chore.
23-02-2017 21:18:34
Zainteresowany
Widziałem wątek na ten temat na jednej z fejsbukowych grup. Aż mnie dziwi, że ludzie nie potrafią zrozumieć, że oprócz nich są też inni ludzie, którzy chcą przejechać tą ulicą. W dodatku rozumiem warunki atmosferyczne itp., że się przesuwa, ale ta ulica stablewskiego mogła zostać z odgrodzonym prawym pasem, albo przynajmniej ci kierowcy mogliby parkowac na prawym (ZNISZCZONYM) pasie, a nie na tym lewym, który jest zdatny do jazdy. :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: