Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa: "Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy, zmarł w nim już człowiek" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa: "Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy, zmarł w nim już człowiek"
14-02-2017 12:44   Janusz Ludwiczak
Kilka miesięcy temu przy ul. Kolejowej porzucono samochód dostawczy firmy kurierskiej. Zmarł już w nim człowiek podczas pierwszych tegorocznych mrozów. Czy nie można usunąć tego "wraku"? – alarmuje nasza Czytelniczka.

Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy firmy UPS. Zmarł już w nim człowiek w czasie pierwszych tegorocznych mrozów. Samochód posiada stale tablice rejestracyjne, czyli wydawać by się mogło, że tożsamość właściciela pojazdu jest łatwa do ustalenia. Gdzie należy zgłosić taki problem, skoro został on totalnie zignorowany przez wszystkie służby jakie brały udział w akcji związanej ze śmiercią bezdomnego? W załączeniu widok jaki za oknem mają mieszkańcy bloku przy ulicy Kolejowej – pisze do nas Martyna Marciniak na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Samochód faktycznie stoi przynajmniej od jesieni ubiegłego roku. W połowie listopada zmarł w nim 63-letni bezdomny mężczyzna. Policja, prokuratora i lekarz medycyny sądowej wykluczyły udział osób trzecich. 63-latek zmarł w wyniku wychłodzenia organizmu i spożycia alkoholu.

Sprawę "wraku" przekazaliśmy Straży Miejskiej.

Sprawa tylko pozornie jest prosta. Służby zajmujące się zgonem osoby w przestrzeni publicznej, jeżeli pojazd nie był np. przyczyną zgonu, nigdy nie zajmowały się takimi sprawami jak dalszy los samochodu nieużywanego. Tak więc tego rodzaju sprawy prowadzi właściwa terytorialnie jednostka straży miejskiej. Z bazy danych CEPiK otrzymaliśmy odpowiedź co do właściciela pojazdu - podane dane wskazują na mieszkańca Poznania. Ten jednak w odpowiedzi na nasze zapytanie o pojazd odpisał, że prawnym właścicielem jest bank (np. posłużył jako zastaw kredytu) – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej Poznania.

Ale to nie koniec a dopiero początek kłopotów, gdyż najważniejsze jest miejsce, w którym samochód jest zaparkowany. W takich przypadkach każdorazowo należy ustalić, czy w miejscu, w którym stoi samochód, maja zastosowanie przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przepisy te dotyczą tylko i wyłącznie drogi (drogi w rozumieniu kolejnej Ustawy o drogach. Będą to wszelkie drogi publiczne i drogi wewnętrzne. Wewnętrzne to te objęte strefą zamieszkania bądź strefą ruchu.). Zatem z pewnością, na terenie nie będącym w myśl ustawy drogą, przepisy drogowe nie mają zastosowania. Niestety tak właśnie jest w tym przypadku - właścicielem jest bank (wysłaliśmy pismo o zajęcie się własnością) a teren należy do PKP (wystosowaliśmy pismo wzywające do uporządkowania działki) i z pewnością teren ten nie jest drogą – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Straż Miejska zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby usunąć wrak.

Ale z uwagi na zawiłość spraw własnościowych i miejsca postoju samochodu, to potrwa – podsumowuje Przemysław Piwecki.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Martyna Marciniak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kolejowa: znaleziono zwłoki mężczyzny

ZOBACZ TAKŻE: Od ponad 15 lat na posesji przy Głogowskiej stoi wrak porośnięty mchem

ZOBACZ TAKŻE: Straż miejska usunęła ponad 480 wraków

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: