Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa: "Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy, zmarł w nim już człowiek" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa: "Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy, zmarł w nim już człowiek"
14-02-2017 12:44   Janusz Ludwiczak
Kilka miesięcy temu przy ul. Kolejowej porzucono samochód dostawczy firmy kurierskiej. Zmarł już w nim człowiek podczas pierwszych tegorocznych mrozów. Czy nie można usunąć tego "wraku"? – alarmuje nasza Czytelniczka.

Wiele miesięcy temu porzucono samochód dostawczy firmy UPS. Zmarł już w nim człowiek w czasie pierwszych tegorocznych mrozów. Samochód posiada stale tablice rejestracyjne, czyli wydawać by się mogło, że tożsamość właściciela pojazdu jest łatwa do ustalenia. Gdzie należy zgłosić taki problem, skoro został on totalnie zignorowany przez wszystkie służby jakie brały udział w akcji związanej ze śmiercią bezdomnego? W załączeniu widok jaki za oknem mają mieszkańcy bloku przy ulicy Kolejowej – pisze do nas Martyna Marciniak na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Samochód faktycznie stoi przynajmniej od jesieni ubiegłego roku. W połowie listopada zmarł w nim 63-letni bezdomny mężczyzna. Policja, prokuratora i lekarz medycyny sądowej wykluczyły udział osób trzecich. 63-latek zmarł w wyniku wychłodzenia organizmu i spożycia alkoholu.

Sprawę "wraku" przekazaliśmy Straży Miejskiej.

Sprawa tylko pozornie jest prosta. Służby zajmujące się zgonem osoby w przestrzeni publicznej, jeżeli pojazd nie był np. przyczyną zgonu, nigdy nie zajmowały się takimi sprawami jak dalszy los samochodu nieużywanego. Tak więc tego rodzaju sprawy prowadzi właściwa terytorialnie jednostka straży miejskiej. Z bazy danych CEPiK otrzymaliśmy odpowiedź co do właściciela pojazdu - podane dane wskazują na mieszkańca Poznania. Ten jednak w odpowiedzi na nasze zapytanie o pojazd odpisał, że prawnym właścicielem jest bank (np. posłużył jako zastaw kredytu) – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej Poznania.

Ale to nie koniec a dopiero początek kłopotów, gdyż najważniejsze jest miejsce, w którym samochód jest zaparkowany. W takich przypadkach każdorazowo należy ustalić, czy w miejscu, w którym stoi samochód, maja zastosowanie przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przepisy te dotyczą tylko i wyłącznie drogi (drogi w rozumieniu kolejnej Ustawy o drogach. Będą to wszelkie drogi publiczne i drogi wewnętrzne. Wewnętrzne to te objęte strefą zamieszkania bądź strefą ruchu.). Zatem z pewnością, na terenie nie będącym w myśl ustawy drogą, przepisy drogowe nie mają zastosowania. Niestety tak właśnie jest w tym przypadku - właścicielem jest bank (wysłaliśmy pismo o zajęcie się własnością) a teren należy do PKP (wystosowaliśmy pismo wzywające do uporządkowania działki) i z pewnością teren ten nie jest drogą – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Straż Miejska zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby usunąć wrak.

Ale z uwagi na zawiłość spraw własnościowych i miejsca postoju samochodu, to potrwa – podsumowuje Przemysław Piwecki.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Martyna Marciniak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kolejowa: znaleziono zwłoki mężczyzny

ZOBACZ TAKŻE: Od ponad 15 lat na posesji przy Głogowskiej stoi wrak porośnięty mchem

ZOBACZ TAKŻE: Straż miejska usunęła ponad 480 wraków

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (8)

08-03-2017 21:37:03
geniu z Łazarza
Ostatnio widziałem te miejsca zaśmiecone że zostały posprzątane a w nawiasie sami sobie śmiecimy.Ostatnio widziałem w tych miejscach naszego strażnika osiedlowego myślę że będziemy zgłaszać nasze miejsca zaśmiecone przez naszych mieszkanców osiedla i ich kejtry.
17-02-2017 04:00:12
poznanianka
Dziękuje tym ,którym nie jest obojętne brudne miasto.Wczoraj idać po mieście , akurat z Grunwaldu na Wildę odkryłam piękne nieruchomości.Ale okres po zimie ukazał brud i wysypiska z butelkami i papierami.Zapewne miasto i dozorcy będa jeszcze długo sprzątali.Ogólna refleksja jest taka.Moja chata i jej obejście ( od płotu do płotu ) widziało miotłę.Gorzej przy śmietnikach i na drogach osiedlowych.Skwery i tereny np.Łukaszewicza w okolicy nr 39 , w kierunku Biedronki .od lat nie widziało miotły i grabi.Skwer z niebieskim budynkiem ( warzywniakiem ) brud i śmietnisko.Na skwerze ustawiaja się samochody, a wieć i smieci więcej.
15-02-2017 15:06:53
Ja
Godny uwagi byłby również śmietnik, który znajduje się nieopodal wyżej wymienionego bloku i Przedszkola nr 48. Śmieci zalegają obszernie wokół całego śmietnika, a w środku śmietnika też sznur lepiej :( Może Pan Redaktor mógłby i to opisać? Nie wiem do kogo mam się zgłosić, by uporządkowano to wysypisko ...
14-02-2017 22:08:21
as
Piwecki i jego ekipa to tylko blokady na kola potrafia nakladac... Straz miejska do likwidacji. I jeszcze to podarowanie tym nierobom budynku na Glogowskiej... Skandal!!
14-02-2017 15:36:41
mieszkaniec Kolejowej
Za tym rakiem stoi następny zlomek.Może rzeczywiście PKP coś po czyni z tym terenem Niebawem będziemy mieli przed oknami zimowisko
14-02-2017 14:56:48
poznanianka
Caly ten teren ul. Kolejowej to wielkie śmietnisko od wielu lat.Małe komórki , nie wiadomo do kogo należące.Napis Pizza i mroczne wejście.Sam teren to smietnisko,Zupełnie nie dziwi ,że należy do PKP.Podobny smietnikowy teren należący do PKP, to dzialka wydzierżawiona wzdłuż torów PKP, aż w kierunku Cargo.Mieszkali tam w namiocie bezdomni.Jeden zmarł.Bezdomni przeszli w stronę dawnego Młyna n=pko mają Hotel Moderno.Teren jest przez PKP nie zabezzpieczony.Pozostały śmieci .Teraz pracuje ( w tym śmietnisku ), ekipa zwożąca i montująca tory kolejowe.Zapewne wykona prace i pozostawi właścicielowi terenu PKP dalej śmietnik , który stał się już stałym krajobrazem dla mieszkańców.Tak powstaja śmietniki , bo ze strony właściciela brak dbałości i zabezpieczenia terenu.
14-02-2017 13:22:42
Grucha_Pn
Trzeba wypchnąć złom na ulicę to zgarną od razu ;)
14-02-2017 12:59:32
winkler
przydałoby się usunąć również wraki z innych ulic
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: