Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła katolicka zamieniła się w przychodnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła katolicka zamieniła się w przychodnię
11-02-2017 22:13   Janusz Ludwiczak
Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypadł w sobotę w szkole katolickiej przy ul. Głogowskiej 92 odbyła się "Biała sobota", podczas której można było bezpłatnie przebadać się u lekarzy wielu specjalizacji.

W sobotę na trzy godziny w gmachu Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz odbyła się "Biała sobota", podczas której można było za darmo zbadać sobie poziom cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, morfologii, a także skorzystać z porad specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, geriatrii, endokrynologii, urologii, diabetologii, okulistyki, dermatologii, kardiologii czy pulmonologii, a także otrzymać skierowania na bezpłatne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne oraz porady dietetyczne.

Przed budynkiem szkoły katolickiej stanął mammbus, w którym panie w wieku 50-69 lat mogły wykonać badanie mammograficzne.

Tradycyjnie od wielu lat w okolicach wspomnienia Matki Bożej z Lourd, czyli Światowego Dnia Chorego przypadającego 11 lutego Caritas naszej archidiecezji przy współpracy Urzędu Miasta Poznania organizuje "Białą sobotę". Bez skierowania, całkowicie bezpłatnie można wziąć udział w poradach i badaniach lekarskich, jest również możliwość wzięcia udziału w badaniach laboratoryjnych czy skorzystać z porady dermatologa, pulmonologa, okulisty, laryngologa i wielu innych specjalistów – powiedział ks. Marcin Janecki, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Natomiast w niedzielę o godz. 13:30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej ks. biskup Zdzisław Fortuniak odprawi mszę świętą dla chorych i osób w jesieni życia z błogosławieństwem lourdzkim. Po nabożeństwie odbędzie się koncert oraz spotkanie w domu parafialnym przy kawie, herbacie i słodkim.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: