Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła katolicka zamieni się w przychodnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła katolicka zamieni się w przychodnię
10-02-2017 00:12   Janusz Ludwiczak
Z okazji Światowego Dnia Chorego w gimnazjum i liceum katolickim przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się "Biała sobota", podczas której będzie można bezpłatnie przebadać się u lekarzy wielu specjalizacji.

W sobotę kościół katolicki obchodzić będzie święto Matki Bożej z Lourdes, tym samym XXV Światowy Dzień Chorego. W godz. od 10:00 do 13:00 w Publicznym Gimnazjum Katolickiem im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącym Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się "Biała sobota", którą organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Chętni będą mogli całkowicie za darmo zbadać sobie poziom cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, morfologii, a także skorzystać z porad specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, geriatrii, endokrynologii, urologii, diabetologii, okulistyki, dermatologii, kardiologii czy pulmonologii, a także otrzymać skierowania na bezpłatne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne oraz porady dietetyczne. Na zewnątrz budynku dostępny będzie mammobus, w którym to panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne.

Tradycyjnie od wielu lat w okolicach wspomnienia Matki Bożej z Lourd, czyli Światowego Dnia Chorego przypadającego 11 lutego Caritas naszej archidiecezji przy współpracy Urzędu Miasta Poznania organizuje "Białą sobotę". Bez skierowania, całkowicie bezpłatnie można wziąć udział w poradach i badaniach lekarskich, jest również możliwość wzięcia udziału w badaniach laboratoryjnych czy skorzystać z porady dermatologa, pulmonologa, okulisty, laryngologa i wielu innych specjalistów – powiedział ks. Marcin Janecki, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Z kolei dzień później, w niedzielę, 12 lutego o godz. 13:30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej ks. biskup Zdzisław Fortuniak odprawi mszę świętą dla chorych i osób w jesieni życia z błogosławieństwem lourdzkim. Po nabożeństwie odbędzie się koncert oraz spotkanie w domu parafialnym przy kawie, herbacie i słodkim.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: