Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy zapraszają na "dzień otwartych strażnic" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy zapraszają na "dzień otwartych strażnic"
04-02-2017 20:45   Janusz Ludwiczak
W niedzielę strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 mieszczącej się przy ulicy Grunwaldzkiej 16a zapraszają na "Dzień otwartych strażnic". W trakcie spotkania ze strażakami będzie można mile spędzić czas oraz zobaczyć na czym polega praca strażaka.

"Dzień otwartych strażnic" rozpocznie się o godz. 11:00. W programie m.in. zwiedzanie zabytkowego budynku strażnicy przy ul. Grunwaldzkiej 16a, tuż obok szpitala klinicznego (dawniej szpitala wojskowego, a wcześniej Hotelu Polonia). Budynek zbudowano w latach 1908-1909 według projektu architekta miejskiego Fritza Teubnera.

Następnie odbędzie się prezentacja pojazdów pożarniczych.

Na wyposażeniu JRG nr 2 znajduje się pięć pojazdów pożarniczych, w tym samochód z drabiną mechaniczną o maksymalnym wysuwie 32 metrów. Przewidzieliśmy również prelekcje na temat pracy strażaka, oraz wybranych zagrożeń: pożar – zagrożenia oraz rekomendowane postępowanie, tlenek węgla – co to jest, jak powstaje i jak przeciwdziałać (m.in. akcja CO - czujność i ogień), oraz mrozy – zagrożenia podczas występowania mrozów, korzystania z zamarzniętych akwenów, zasady postępowania oraz zapobiegania, (m.in. akcja bezpieczne lodowiska) – zapowiada mł. bryg. Jarosław Kuśmirek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Od godziny 11:30 do 13:30 stworzone zostaną stanowiska edukacyjne, na których będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przećwiczyć podstawowe czynności ratownicze na fantomie.

W ramach "Dnia otwartych strażnic" odbędzie się także prezentacja sprzętu ratowniczego, w tym aparatów ochrony dróg oddechowych, sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego.

Na specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można sprawdzić możliwości sprzętu, m.in. w bezpieczny i kontrolowany sposób będzie można unieść bądź ścisnąć wskazane przez strażaków przedmioty. Strażacy zaplanowani również zabawę "odszukaj misia w zadymieniu".

W specjalnie zadymionym pomieszczeniu (bezpiecznym, przy wykorzystaniu nieszkodliwego dymu parafinowego wykorzystywanego m.in. w teatrach bądź dyskotekach) zwiedzający będzie miał za zadanie odszukać pluszowego misia po omacku oraz z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Chętni będą mogli również wykorzystując węże pożarnicze sprawdzić się w ich rozwijaniu i strącaniu pachołków, a także wziął udział w zabawie w gaszenie –wykorzystując podręczny sprzęt gaśniczy – hydronetkę plecakową będzie można poczuć się jak strażak i podać prąd gaśniczy wody – dodaje mł. bryg. Jarosław Kuśmirek.

Podczas wizyty w strażnicy będzie można wsiąść do pojazdu pożarniczego, założyć ubranie ochronne strażaka oraz hełm, zobaczyć zjazd po ześlizgu podczas ogłoszenia alarmu próbnego. Strażacy będą rozdawać ulotki z zakresu prewencji społecznej, a dla dzieci kolorowanki oraz krzyżówki o tematyce pożarniczej.

"Dzień otwartych strażnic" rozpocznie się w niedzielę o godz. 11:00. Strażacy proszą o punktualne przybycie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: