Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena w płaskorzeźbie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena w płaskorzeźbie
09-06-2009 23:50   Janusz Ludwiczak
W ramach "Łazarskiego Omnibusa 2009" uczniowie dziesięciu łazarskich szkół musieli m.in. wykonać projekt Areny z masy solnej czy narysować wizerunek kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Nie brakowało też zadań bardziej teoretycznych. Uczestnicy musieli rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać ze zdjęć tablice znanych osobistości znajdujących się na Łazarzu czy też rozwiązać mini quiz z wiedzy obywatelskiej. "Łazarski Omnibus 2009" wygrała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 26 z ul. Berwińskiego.

Trzyosobowe składy z dziesięciu szkół wzięły udział w kolejnej edycji turnieju wiedzy o Łazarzu dla uczniów podstawówek i gimnazjów. W turnieju zmierzyli się ze sobą zawodnicy ze Szkół Podstawowych nr 9, 10, 26, 69 oraz Gimnazjów nr 51 i 53. W tegorocznym turnieju zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 77 i Gimnazjum nr 33, którzy brali udział w poprzednich zawodach.

Uczestnicy "Łazarskiego Omnibusa 2009" musieli zmierzyć się z 10 zadaniami. Jednym z trudniejszych zadań było wykonanie projektu i rzeźby Areny z masy solnej oraz wykonanie rysunku wizerunku kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Zawodnicy mniej zdolni plastycznie mogli spróbować swoich sił w zadaniach czysto teoretycznych - krzyżówce, quize wiedzy obywatelskiej czy odpowiedzieć na pytania dotyczące Dni Łazarza.

W "Łazarskim Omnibusie 2009" nie zabrakło pytań z wiedzy o Łazarzu. Zawodnicy musieli wiedzieć nazwiska znanych polskich malarzy, którzy są patronami łazarskich ulic, wybrać jedną z trzech prawidłowych odpowiedzi dotyczących daty oddania do użytku pływalni w Parku Kasprowicza oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące Targów i PeWuKi.

Zawodnicy zdolni muzycznie i wokalnie mogli wykazać się w konkursie na reklamę słowno-muzyczną Dni Łazarza.

Zwycięzcą "Łazarskiego Omnibusa 2009" okazała się drużyna "A" ze Szkoły Podstawowej nr 26 w składzie: Julia Kopeć, Julia Ryszko i Martyna Medyk. Zwyciężczynie zdobyły w sumie 86 punktów. Tuż za nimi znalazła się drużyna "C" z Gimnazjum nr 51, którzy zdobyli o cztery punkty mniej.

Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy, a dla wszystkich uczestników upominki ufundowane przez Radę Osiedla Świętego Łazarza oraz Komitet Organizacyjny Dni Łazarza.

Wyniki "Łazarskiego Omnibusa 2009":
1. Szkoła Podstawowa nr 26, drużyna "A" - 86 pkt
2. Gimnazjum nr 51, drużyna "C" - 82 pkt
3. Gimnazjum nr 53, drużyna "B" - 76 pkt
4. Gimnazjum nr 53, drużyna "A" - 70 pkt
5. Szkoła Podstawowa nr 69 - 68 pkt
6. Gimnazjum nr 51, drużyna "A" - 67 pkt
-. Szkoła Podstawowa nr 26, drużyna "B" - 67 pkt
7. Szkoła Podstawowa nr 9 - 64 pkt
8. Szkoła Podstawowa nr 10 - 60 pkt


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: