Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstała gra terenowa po Parku Wilsona dla dzieci i rodziców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstała gra terenowa po Parku Wilsona dla dzieci i rodziców
27-08-2017 12:28   Janusz Ludwiczak
Ciekawostki przyrodnicze i zabytkowe Parku Wilsona mogą odkryć najmłodsi korzystając z nowopowstałej gry terenowej "Quest: Spacer po Parku Wilsona", którą przygotowały nauczycielki dwóch łazarskich przedszkoli. Gra skierowana jest do dzieci w wieku 5-6 lat, którzy mogą wspólnie z rodzicami rozwiązywać zadania i zagadki, które doprowadzą do ostatniego punktu, w którym czeka na uczestnika zabawy skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią. Odcisk pieczęci w miejscu na skarb jest poświadczeniem ukończenia wyprawy.

Quest "Spacer po Parku Wilsona" to gra terenowa dla dzieci, którą przygotowały nauczycielki Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego oraz Przedszkola nr 89 przy ul. Kasprzaka.

Quest „Spacer po Parku Wilsona” naszego autorstwa jest włączony do serii Wielkopolskie Questy, których twórcą jest Pracownia Krajoznawcza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Pomysł przyłączenia się do Questów powstał pod wpływem chęci poszerzania wiedzy o naszej dzielnicy Łazarz u dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa ma charakter spaceru, podczas którego dzieci pod opieką rodziców poznają Park Wilsona rozwiązując zagadki ukryte w wierszowanej treści Questu umieszczonej na kolorowym folderze – wyjaśnia Małgorzata Żuk, nauczycielka Przedszkola Nr 39 "Leśne Ludki".

Do gry terenowej zaproszone są wszystkie przedszkola łazarskie, z którymi od dawna współpracujemy w różnych innych atrakcyjnych projektach promujących zdrowie, sport oraz rozwijanie talentów artystycznych. Mamy nadzieję, że nasz Quest dotrze do szerszego kręgu odbiorców i przyniesie wszystkim wiele radości i przyjemności z przygody poznawania jednego z ciekawszych miejsc w naszym mieście Poznaniu jakim jest Park Wilsona – dodaje Natalia Nyklewicz, nauczycielka Przedszkola Nr 89.

Aby wziąć udział w grze wystarczy wydrukować planszę z pliku PDF w wersji kolorowej lub w wersji czarno-białej.

Gra rozpoczyna się przy wejściu głównym do Parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej. W czasie wędrówki rozwiązuje się zadania i zagadki, które doprowadzą do ostatniego punktu, w którym czeka na uczestnika zabawy skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią. Odcisk pieczęci w miejscu na skarb jest poświadczeniem ukończenia wyprawy.

Realizując trasę questową można również zdobywać Odznakę Krajoznawczą PTTK Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic. Przejście w grze w grze zajmuje ok. 45 minut.

Co ciekawe w odkrywanie ciekawostek przyrodniczych i zabytkowych włączyły się wszystkie łazarskie przedszkola i zamieściły informację oraz planszę do Gry na swoich stronach internetowych.

Quest "Spacer po Parku Wilsona" - POBIERZ {PDF}

Quest "Spacer po Parku Wilsona" (wersja czarno-biała) - POBIERZ {PDF}


R E K L A M A

Komentarze (1)

28-08-2017 07:16:31
Negatyw
Już dawno zaliczony. Polecam taką formę aktywności rodzinom z dzieciakami. Świetna i pouczająca zabawa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: